REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors vandenynai gaubia 70 proc. mūsų planetos paviršiaus, mėlynai kosmose spindinčios Žemės grožis yra labai trapus. JAV mokslininkai pademonstravo, kaip atrodytų visas Žemės vanduo, surinktas į vieną vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių Valstijų geologinės tarnybos pastangomis nuolatinės kalbos apie būtinybę tausoti vandens išteklius jau nebeatrodys tokios nuobodžios. Mokslininkai parengė viso Žemėje esančio vandens kiekio vizualizaciją, šokiruojančią kiekvieną, kuris mūsų planetą įsivaizduoja kaip beribį vandens pasaulį.

REKLAMA

Visi žino, kad maždaug 70 proc. Žemės paviršiaus užima vanduo, tačiau jo sluoksnis yra labai plonas. JAV geologinė tarnyba apskaičiavo, kad visas Žemės vandenynuose, jūrose, ežeruose, upėse ir po žeme esantis vanduo tilptų į 1 385 kilometrų skersmens sferą. Kad būtų galima geriau ją įsivaizduoti, amerikiečių mokslininkai, išlaikę dydžio proporcijas, perkėlė ją į gaublį. Pasak jų, šioje sferoje, įterptoje tarp Solt Leik Sičio Jutos valstijoje ir Topekos Kanzase, tilptų visos  Žemės jūros, upės ir požeminiai ežerai. Planetos atvaizdo fone visas Žemėje esantis vanduo atrodo kaip nedidelis mėlynas burbuliukas, skelbia „Dailymail.co.uk“.

Vandenynuose yra apie 96,5 proc. viso Žemės vandens. Vandens taip pat yra jos atmosferoje, ežeruose ir upėse, Arkties ir Antarktidos ledo dangoje, ledynuose ir gyvuose organizmuose, tačiau visas jo kiekis tilptų šioje nurodyto dydžio sferoje, sakoma Jungtinių Valstijų geologinės tarnybos pranešime. Pasak jos atstovų, absoliuti dauguma Žemėje esančio vandens, daugiau nei 96 proc., yra sūrus vandenynų vanduo. Gėlo vandens ištekliai, JAV mokslininkų skaičiavimais, siekia daugiau nei 8,4 mln. kubinių kilometrų, didžioji jų dalis yra ašigalių srityse ir Grenlandijos ledynuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų