REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kelias pastarąsias dienas pasaulio akcijų rinkose pigus vertybiniams popieriams, šiandien jie vėl pradėjo brangti.

REKLAMA
REKLAMA

Analitikai teigia, kad ketvirtadienio JAV ir kitų šalių centrinių bankų sprendimas įnešti į finansų rinkas sektorių milijardus dolerių, lėmęs pirmiausiai JAV akcijų indeksų augimą, penktadienį paskatino teigiamas tendencijas ir kituose pasaulio regionuose, tačiau tai dar nereiškia krizės pabaigos.

REKLAMA

Vertybinių popierių komisijos pirmininkė Vilija Nausėdaitė teigia, kad dėl stipraus akcijų indeksų šuolio aukštyn kai kurios biržos priverstos stabdyti prekybą vertybiniais popieriais.

„Šios savaitės įvykiai akcijų rinkose buvo gana liūdni – visų pirma dėl įvykių Rusijoje, kur akcijų prekyba dėl didelio indekso kritimo netgi buvo sustabdyta. Tačiau šiandien turime visiškai kitą situaciją. Iš ryto atidarius prekybą vienas indeksas kilo 13 proc., kitas 23 proc. ir dabar prekybą reikia stabdyti dėl per didelio kilimo“, – teigė analitikė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak V. Nausėdaitės, šie svyravimai yra tarsi laikrodžio švytuoklė, tad pelnai bei nuostoliai yra nerealizuoti ir matomi tik „popieriuje“. „Tai prideda rinkoms nestabilumo ir investuotojams sukelia daug nerimo ir rūpesčių“, – sako ji.

Šuolis nereiškia krizės pabaigos

JAV federaliniam rezervų bankui nusprendus skirti 180 mlrd. dolerių banko paskolų krizės palaužtam finansiniam sektoriui, JAV akcijų biržos penktadienį šoktelėjo beveik 4 proc.

Tokį pokytį sukėlė ir administracijos pareigūnų pažadai apriboti spekuliavimą akcijomis.

Kaip praneša Lietuvos radijo korespondentas Sietle Ainius Lašas, kartu su keturių šalių centriniais bankais JAV federalinis bankas nusprendė atidėti šimtus milijardų dolerių komerciniams kreditams, kad sumažintų „laisvų pinigų“ stygių finansų rinkose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Amerikos vertybinių popierių komisija žada laikinai uždrausti vadinamąją „short sell” investicinę paslaugą, kuri leidžia investuotojams užsidirbti iš krintančių akcijų kainų.

Tokiu būdu bandoma išvengti trumpalaikių spekuliacijų, kurios išbalansuoja ir taip jau nestabilias akcijų biržas.

Būtent dėl tokių spekuliacijų penktadienį pasirodė informacija, jog du didžiausi Amerikos investiciniai bankai „Goldman Sacks“ ir „Morgan Stanley“ bando surasti papildomų finansinių įplaukų, kad atkurtų savo senkančius aktyvus.

Finansų analitikai pabrėžia, kad akcijų šuolis dar nereiškia krizės pabaigos.

Anot jų, tik esminės institucinės reformos bei griežtesnis finansinio sektoriaus reguliavimas gali ilgainiui stabilizuoti komercinio bei privataus kreditavimo rinkas Amerikoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų