Australijos moterų krepšinio rinktinei iš trečią kartą iš eilės olimpiniame finale nepavyko įveikti JAV rintinę. Šeštadienį Pekino olimpiados finale JAV ekipa įtikinamai 92:65 (22:15, 25:15, 22:24, 23:11) nugalėjo

Susitikimą sėkmingiau pradėjo planetos čempionės australės, kurios sužaidus keturias minutes įgijo penkių taškų persvarą 9:4. Visgi suaktyvinusios veiksmus gynyboje amerikietės po truputį perėmė iniciatyvą ir likus žaisti dvi minutes iki pirmojo kėlinio pabaigos Kara Lawson dviem tiksliais baudų metimais pirmą kartą išvedė į priekį iš WNBA lygos žvaigždžių sudarytą JAV komandą - 14:13. Iki ketvirčio pabaigos amerikietės dar šiek tiek padidino savo persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmauja 22:15.

Antrojo kėlinio pradžia Australijos rinktinei susiklostė labai nesėkmingai. Pralaimėjusios pirmųjų keturių minučių atkarpą 2:12, australės sužaidus tik keturiolika minučių finalo rungtynėse jau turėjo septyniolikos taškų deficitą - 17:34. Nors Belindos Snell tolimų metimų dėka skirtumas buvo aptirpęs iki 11 taškų, tiksliai iš dviejų taškų zonos atakavusios JAV krepšininkės vėl susigrąžino turėtą persvarą ir įpusėjus mačui pirmauja 47:30.

Po didžiosios pertraukos Australijos rinktinei pavyko stabilizuoti savo žaidimą ir tai davė teigiamų rezultatų. Įpusėjus kėliniui po tikslaus tolimo Lauren Jackson metimo skirtumas sumažėjo iki dvylikos taškų 47:59. Visgi netrukus JAV komanda laimėjo atkarpą 5:0 ir susigrąžino tą pačią septyniolikos taškų persvarą - 64:47. Kėlinio pabaigoje ekipos žaidė apylygiai ir likus paskutiniam ketvirčiui JAV priekyje 69:54.

Lemiamame kėlinyje Australija nebesugebėjo pasipriešinti įspūdingai iš vidutinio nuotolio atakavusioms JAV krepšininkėms. Amerikietės vieną po kito siuntė kamuolius į varžovių krepšį ir vis didino savo pranašumą. Finalinė sirena skelbė JAV rinktinės pergalę rezultatu ir iškovojo ketvirtąjį olimpinių čempionių titulą iš eilės.

JAV: Kara Lawson 15 (4/4 dvitaškių, 1/1 tritaškių), Lisa Leslie 14 (7/9 dvitaškių, 7 atk. kam.) ir Candace Parker - po 14, Sylvia Fowles - 13.

Australija: Lauren Jackson 20 (3/10 dvitaškių, 10 atk. kam.), Belinda Snell 15, Suzy Batkovič 8 (3/14 metimų, 9 atk. kam.).

Priminsime, kad mažajame finale Rusijos krepšininkės 94:81 (24:23, 28:16, 20:18, 22:24) įveikė aikštės šeimininkę Kinijos rinktinę ir pasidabino bronzos medaliais.