REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Microsoft“ steigėjas Paulas Allenas pranešė finansuojantis bepiločio lėktuvo, galėsiančio į kosmosą iškelti astronautus ir Žemės palydovus, kūrimą.

REKLAMA
REKLAMA

Šį projektą įgyvendins P. Alleno įsteigta bendrovė „Stratolaunch Systems“, pranešė „news24.com“. Jai talkins garsus JAV aerokosminės pramonės konstruktorius Burtas Rutanas, suprojektavęs į suborbitinį aukštį pakilti galintį kosminį lėktuvą „SpaceShipOne“. Šią iniciatyvą taip pat remia privačius kosminius laivus gaminančios bendrovės „SpaceX“ vadovas Elonas Muskas ir buvęs NASA administratorius Mike'as Griffinas, sakoma pranešime.

REKLAMA

„Stratolaunch Systems“ tikisi, kad jos kuriamas kosminis lėktuvas sukels revoliuciją žmonių ir krovinių skraidinimo į kosmoso srityje ir taps efektyviu daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ įpėdiniu.

Pranešama, kad šis lėktuvas naudos 6 „Boeing 747“ variklius, o bendras jo sparnų ilgis sieks 117 metrų. Tai reiškia, kad „Stratolaunch Systems“ naujovė taps didžiausiu pasaulyje kada nors pastatytu lėktuvu. Iki šiol šis rekordas priklauso 5-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį JAV pagamintam eksperimentiniam lėktuvui „Hughes H-4 Hercules“, kurio sparnų ilgis buvo 98 metrai. Tačiau šis lėktuvas į orą buvo pakilęs vos vieną kartą.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Stratolaunch Systems“ atstovų, konstruktoriai būsimąjį lėktuvą projektuoja jau beveik 10 metų. Pakilęs į dangų ir pasiekęs stratosferą šis lėktuvas paleis kelių pakopų raketą, galinčią iškelti į numatytą orbitą kosminį laivą su astronautais, kosminiais turistais, kroviniais ar dirbtinius Žemės palydovus. Tokią raketą gamins bendrovė „SpaceX“. Manoma, kad jos iškelti kosminiai laivai galės skraidinti krovinius ir astronautus į Tarptautinę kosminę stotį.

Pirmasis „Stratolaunch Systems“  kosminio lėktuvo skrydis turėtų įvykti 2016 metais. Pranešama, kad lėktuvo statyba jau vyksta viename Mohavės dykumoje (JAV) esančių angarų.

Šiame vaizdo siužete – naujo kosminio lėtuvo koncepcijos pristatymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų