REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Specialistai skėsčioja rankomis ir negali paaiškinti, kodėl per pastarąjį dešimtmetį 15–24 metų jaunuolių, kurie gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, skaičius nukrito nuo 78 iki 72 procentų.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinėse Valstijose buvo paviešinti jaunuolių seksualinio gyvenimo tyrimo rezultatai, kurie parodė, kad pastaruoju metu vis mažiau jaunų žmonių domisi seksu. Kokios yra šio neįtikėtino reiškinio priežastys? Nacionalinės kampanijos prieš jaunimo nėštumą vadovas Billas Albertas sako, kad tikslaus atsakymo į šį klausimą nežino niekas. Vieni ekspertai mano, kad galbūt tai seksualinės abstinencijos propagandos vaisiai, kiti spėlioja, kad svarbų vaidmenį atliko informacijos apie lytiniu būdu plintančias ligas viešinimas bei AIDS paplitimas, treti yra linkę manyti, kad dabartinis jaunimas tiesiog ne tiek daug linkęs eksperimentuoti su narkotikais ir seksu nei ankstesnės kartos.

REKLAMA

Tyrimo metu buvo apklausti 5 300 penkiolikos–dvidešimt ketverių metų jaunuolių. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro specialistė Anjani Chandra mano, kad seksu užsiimančio jaunimo skaičiaus sumažėjimas yra nežymus. Be to, ji teigia, kad ankstesnių analizių rezultatai nėra visiškai patikimi, nes jų metu nebuvo renkama informacija apie įvairias lytinių santykių rūšis. Vis dėlto mokslininkė sutinka, kad tendencija, jog nesusituokę suaugę žmonės vis mažiau užsiima vaginaliniu seksu, išlieka stabili. Tokių lytinių santykių skaičiaus mažėjimas pirmą kartą buvo užfiksuotas 1988 metais, maždaug tuo pačiu metu buvo pastebėtas ir nepilnamečių motinų skaičiaus sumažėjimas.

Kai kurie ekspertai akcentuoja ir lytinio švietimo svarbą, tačiau itin aktyvi susilaikymo propaganda vyko tik prezidento George'o W. Busho prezidentavimo metu 2001–2009 metais, todėl ji negalėjo veikti šių rodiklių. Mokslininkai mano, kad didžiausią įtaką jaunuolių elgesiui daro jų tėvų pastabos bei draugų pavyzdys. „Kai kurie tėvai vis dėlto yra šokiruoti to, ką jie mato televizijos ekrane, jie skundžiasi, kad situacija tik prastėja“, – pasakoja B. Albertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų