REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jauni, nemažai pasiekę ar dar ieškantys savo vietos po saule europiečiai staiga uždaro garsių kompanijų duris, nutraukia sėkmingai pradėtą karjerą ir persikrausto gyventi piečiau pusiaujo. Priežasčių tam jie turi begalę.

REKLAMA
REKLAMA

Vieni tikino, kad jiems paprasčiausiai pabodo senasis gyvenimas, kiti – kad jautėsi prislėgti rutinos. Treti į Pietų Ameriką, Pietų Azijos šalis, Australiją keliauja todėl, kad gimtame krašte, o neretai ir gimtame žemyne neturi vilčių įsidarbinti.

REKLAMA

Į pietus nuo pusiaujo esančių šalių kylanti ekonomika žavi emigruojančius ir suteikia vilčių, kad čia pavyks įgyvendinti svajones. Optimizmo suteikia ir šiluma bei tvyranti laisvės atmosfera.

Ieškojo iššūkių

Australija tuomet, prieš daugiau nei metus, ekonominių rodiklių prasme atrodė labai patraukli šalis. Sužavėjo ir gyvenimo būdas, klimatas, tikrai darantis įtaką gyvenimo kokybei. Galiausiai man buvo pabodęs korporatyvinis gyvenimas – 12 metų dirbau žymiausiose tarptautinėse kompanijose Lietuvoje“, – pasakojo Rūta Degutytė, Lietuvą palikusi prieš kiek daugiau nei metus. Šiandien moteris gyvena Australijoje, Sidnėjuje.

REKLAMA
REKLAMA

Apie Australiją ji pagalvojo paskutinius penkerius metus išdirbusi „Redbull Lietuva“ produkto vadove. R. Degutytė pasakojo, kad visuomet buvo drąsi ir kol kas dėl to neteko gailėtis. „Keliavau čia, kad atrasčiau save ir patobulėčiau žmogiškąja prasme. Australijoje kitokie gyvenimiški prioritetai, mažiau „žiurkių lenktynių“, žmonės vertinami už tai, kas jie yra, o ne už tai, kokį baigę universitetą ar kokioje įmonėje dirbę“, – sakė ji. Pasak Sidnėjuje įsikūrusios lietuvės, konkurencijos principas šiame žemyne lemia nedaug, mat australai svetimšalius linkę vertinti itin atsargiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tvyro ramybė

Svetimšaliams iki šiol buvusi gana atvira Australija praėjusių metų liepą sugriežtino imigracijos taisykles. Nuo šiol australiškos vizos išduodamos pirmenybę teikiant jaunimui, mokančiam anglų kalbą, ir specialistams, kuriems šioje šalyje darbo vietų netrūksta. Tačiau R. Degutytė Australiją vadina stiprių ir tikslo siekiančių žmonių šalimi. Būtent tai lietuvę ir sužavėjo.

Anot moters, Australijoje vertinama ir gerbiama tai, kas yra europietiška, tačiau kultūrų skirtumų esama nemažai ir emigracijos politika čia svarbi. Norintiems įsidarbinti ir įsikurti svetimšaliams koją kiša ne tik griežtos vizų išdavimo taisyklės (be vizos šiame žemyne dirbti neįmanoma), bet ir tai, kad kone visi šiame žemyne dirba jausdami ramybę ir vengdami skubos. „Jeigu manote, kad kažkas, ko norite, užtruks laiko, padauginkite savo numanomą laiką bent iš dviejų. Čia niekas niekur neskuba, kitaip nei Europoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose, – pasakojo R. Degutytė. – Įsitempę žmonės, net ir vadovai, čia vertinami neigiamai.“

REKLAMA

Svarbiausia – šeima ir hobis

Pašnekovė spėjo, kad tokią ramybę greičiausiai lemia kokybiškas gyvenimas. Australai daugybę savo laiko ir dėmesio skiria šeimai ir pomėgiams. „Jiems labai svarbu šeima, jie augina mažiausiai po tris vaikus, daugybę laiko skiria hobiui, ar tai būtų banglentės, ar kriketas, regbis – juos nuolat gali sutikti lauke ar sporto šventėse. Tai reikia žinoti norint integruotis – jeigu nori užmegzti pažinčių su vietos gyventojais, turėsi jų ieškoti laisvalaikio sporto klubuose“, – patarė Australijoje metus gyvenanti lietuvė.

REKLAMA

Vietos gyventojų rekomendacijos reikalingos norint sėkmingai įsidarbinti, ir dėl jų, sakė R. Degutytė, greičiausiai reikės gerokai pasistengti. „Australai nėra tokie dosnūs kaip lietuviai, turintys stiprų „giminių krašto“ jausmą, todėl norint nusipelnyti gerų žodžių, teks pradėti nuo paprastų dalykų ir įtikinti australą, kad esi vertas jo pagyros ar rekomendacijos. Lietuviai lengviau rekomenduoja kolegas ar bičiulius“, – teigė ji.

Rytoj skaitykite kitą – Valentino B., apsigyvenusio Naujojoje Zelandijoje – istoriją

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų