Briuselyje (Belgija) penktadienį surengtas priešpaskutinis – 12-as – šio sezono „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Moterų ieties metimo rungtyje pasirodė ir lietuvė Liveta Jasiūnaitė. Ji geriausiu – antru – bandymu įrankį numetė 59,80 metro (57,39 – 59,80 – X – 56,96 – 54,97) ir užėmė 7-ą vietą. Svarbiausia, kad to užteko istoriniam pasiekimui – L. Jasiūnaitė surinko pakankamai taškų, kad patektų į finalinį sezono etapą!

Varžybas įspūdingu stiliumi laimėjo pasaulio vicečempionė amerikietė Kara Winger, lyderiavusi nuo pirmo iki paskutinio metimo. Amerikietės persvara ilgą laiką siekė apie metrą, bet paskutiniu metimu ji visiškai nutolo nuo varžovių. K. Winger ietis skriejo net 68,11 m!

Amerikietė pagerino ne tik savo karjeros, bet apskritai visos JAV rekordą. Taip pat ji pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje ir pagerino nuo 2014 m. čekei Barborai Špotakovai priklausiusį varžybų rekordą (67,99).

Antra liko „Deimantinės lygos“ sezono lyderė japonė Haruka Kitaguchi (63,45), trečia – Europos vicečempionė 18-metė serbė Adriana Vilagoš (63,00).

L. Jasiūnaitė su 16 taškų užėmė 4-ą vietą bendroje sezono įskaitoje ir pateko tarp 6 finalo dalyvių. Kartu su ja finaliniame etape varžysis H. Kitaguchi (30), K. Winger (18), australė Kelsey-Lee Barber (17), latvė Lina Mūze (14) ir pasaulio rekordininkė B. Špotakova (12).

Briuselyje sportininkės dalinosi ne tik įskaitinius taškus, bet ir 25 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą, o nugalėtojai atiteko 10 tūkst. JAV dolerių. L. Jasiūnaitė gavo 750 JAV dolerių.

„Deimantinės lygos“ finalinis etapas rugsėjo 7-8 d. vyks Ciuriche (Šveicarija).