REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nedeklaruodamas su atsinaujinančių išteklių energetika susijusių savo rėmėjų ir šioje srityje dirbančio savo sūnaus Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo kai kurias nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA

Tokią išvadą trečiadienį priėjusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija taip pat konstatavo, kad politikas šią klaidą jau ištaisė.

REKLAMA

Seimo etikos sargai taip pat rekomendavo J. Šimėnui nusišalinti nuo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo straipsnių, susijusių su biokuro gamyba, priėmimo.

Interesų konfliktas yra tas, kad J. Šimėnas viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nedeklaravo savo sūnaus, kuris užsiima šituo verslu, nors pagal įstatymą tai yra artimas giminaitis. Jis nedeklaravo 9 privačių įmonių, kurios jį rėmė rinkimų kampanijos metu, suteikdamos jam 32 tūkst. litų finansinę paramą“, – žurnalistams sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, buvo pažeistas Seimo Statutas, ir J. Šimėnas neturėjo dalyvauti rengiant atsinaujinančių išteklių energetiką reglamentuojantį įstatymo projektą.

Pasak A. Salamakino, po etikos sargų sprendimo dėl J. Šimėno galimybės eiti Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pareigas pirmiausia turėtų spręsti jį delegavusi valdančioji TS–LKD frakcija.

„Antras galimas variantas – daugiau nei pusė komiteto narių gali reikšti nepasitikėjimą. Taip pat galima 29 Seimo narių balsais pareikšti jam nepasitikėjimą ir slaptu balsavimu surinkus 71 balsą “už„ gerbiamą Joną Šimėną atstatydinti iš komiteto pirmininko posto. Mano nuomone, turi būti pirmas variantas – jeigu frakcija juo pasitiki, jeigu galvoja, kad jis dirba gerai, tai jį ir toliau paliks šiame poste. Jeigu mano, kad yra problemų, tai jį gali atšaukti, ir tai būtų lengviausias žingsnis“, – sakė A. Salamakinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis skeptiškai vertina opozicijos galimybes atstatydinti J. Šimėną. „Mes, opozicijos atstovai, komitete esame keli. Ir jeigu valdančioji dauguma neparems nepasitikėjimo, tai bus absoliučiai tuščias dalykas, kaip ir interpeliacijos ministrams“, – sakė A. Salamakinas.

Seimo etikos sargų posėdyje dalyvavęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas tvirtino, kad nesijaučia nusižengęs. „Aš nedeklaravau, nes konflikto nemačiau“, – sakė jis.

Politikas nemano, kad jis turėjęs deklaruoti atskirai gyvenantį sūnų ūkininką, kuris gamina granules iš šiaudų. Anot J. Šimėno, granulės dažniausiai parduodamas ne kaip biokuras, o kaip pašaras arkliams.

REKLAMA

Etikos sargus politikas tikino, kad atsinaujinančių išteklių energetiką reguliuojančiame įstatyme jokių išskirtinių sąlygų biomasei nėra.

J. Šimėnas teigė, kad niekada nesivadovavo asmeniniais interesais. „Niekad neieškojau sau naudos, dirbu tik savo Tėvynei. Nepripažįstu, kad turiu interesų konfliktą, ir savo darbą noriu pabaigti iki galo“, – sakė jis.

Seimo Aplinkos apsaugos komitetui vadovaujantis J. Šimėnas tikino, kad jam rūpi, jog būtų priimtas atsinaujinančius energetinius išteklius reguliuojantis įstatymas, nes „tas darbas yra ypatingos strateginės reikšmės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų