REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys socialdemokratas Juras Požela užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siekiama sudaryti sąlygas santuoką registruoti bet kurioje Lietuvos Respublikos civilinės metrikacijos įstaigoje, nepriklausomai nuo būsimų sutuoktinių ar jų tėvų deklaruotos gyvenamosios vietos. Projekto autorius siūlo numatyti mechanizmus, kurie užtikrintų galimybę santuokos įregistravimo vietą rinktis laisva valia bet kurioje šalies savivaldybėje. „Šiuo metu Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatose numatyta, jog santuoka registruojama vieno iš susituokiančiųjų ar jų tėvų deklaruotos gyvenamosios vietos Civilinės metrikacijos skyriuje. Esamas įstatyminis reguliavimas varžo būsimų sutuoktinių teises laisvai pasirinkti savo santuokos vietą. Juk susituokti jaunavedžiai turi ir nori nebūtinai ten, kur gyvena jie ar jų tėvai“, – teigė Seimo narys J. Požela.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas tvirtina, kad šiuo metu vis daugiau žmonių savo santuoką nori įregistruoti kitur, nei gimė ir augo, o esama tvarka verčia jaunavedžius ieškoti gana absurdiškų išeičių.

REKLAMA

„2009 metais pakeitus teisinį reguliavimą jaunavedžiams leista pasirinkti, kur įregistruoti santuoką: santuokų rūmų salėje ar jų pasirinktoje vietoje. Prasidėjus naujam reiškiniui – išvykstamosioms santuokoms – pradėjo sparčiai plisti ir siūlomų paslaugų spektras. Kasmet civilinės metrikacijos skyriai sulaukia vis daugiau prašymų santuokas registruoti jų pasirinktose vietose: viešbučiuose, restoranuose, pajūryje, parkuose ar šventės vietose. Statistika rodo, jog išvykstamųjų santuokų skaičius savivaldybėse nuosekliai auga, o paslaugų pasiūla bei plėtra irgi patvirtina tokių pataisų poreikį.

Dabar galiojančios nuostatos nebeatitinka šiandienos realijų. Tarkime, būsimi sutuoktiniai, gimę ir augę Vilniuje, kaip ir jų tėvai, galėtų susituokti tik Vilniaus miesto savivaldybėje, nors vieną reikšmingiausių gyvenimo įvykių jie norėtų pažymėti, pavyzdžiui, pajūryje. Tokiu atveju jaunavedžiai ieško būdų, kaip savaitei tapti tos savivaldybės, kurioje vyks jų šventė, gyventoju. Jie prisiregistruoja pas draugus ar pažįstamus ir po šventės vėl tampa savo savivaldybės gyventojais. Tai sukelia daug nepatogumų“, – dėstė J. Požela. Panaši praktika, kai nėra ribojimų, kurioje santuokos registracijos vietoje galima įteisinti santuoką, egzistuoja Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų