REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Venų varikozė paveikia 30 % suaugusių žmonių. Tai ne tik sukelia skausmus, tačiau ir bendrą ne itin malonų akiai estetinį vaizdą.

Venų varikozė paveikia 30 % suaugusių žmonių. Tai ne tik sukelia skausmus, tačiau ir bendrą ne itin malonų akiai estetinį vaizdą.

REKLAMA

Profesorius Markas Whiteley, venų varikozės ekspertas, „Express“ naujienų portalui atskleidė priežastis, kodėl atsiranda venų varikozė, kokie yra simptomai ir gydymo būdai.

Kodėl atsiranda venų varikozė?

Pirma, priežastis, pasak profesoriaus, kodėl atsiranda venų varikozė yra todėl, kad tinkamai nefunkcionuoja venų vožtuvai.

„Paprastam žmogui atsistojus kraujas nukrenta, o paskui vėl pakyla. Kojų venose yra tiek slėgio, kad šis sugeba užtikrinti, jog kraujas patektų į kulkšnis. Kad šis patektų vėl aukštyn, jį pumpuoti turi kojų venų vožtuvai.

Tačiau, kai kuriems žmonėms šie vožtuvai tampa nebepajėgūs, silpni ir labai retais atvejais – nustoja funkcionuoti vienu metu. Todėl yra labiau tikėtina, kad sutriks vienos kojos veikla nei abiejų.

REKLAMA
REKLAMA

Kraujui tekant per kojas, kyla problemas, kurioms išspręsti kūnas naudoja amortizatorių, kuris išplečia veną ir bando nukreipti kraują į „rezervuarus“. Šie „rezervuarai“ ir yra išsiplėtusios venos“, – aiškino profesorius.

REKLAMA

Profesorius Markas taip pat pridūrė, kad venų varikozės atsiradimas iš tikrųjų turi medicininę priežastį: „Venų varikozė, kuri matoma paviršiuje, neleidžia susirgti rimtesnėmis kojų opomis. Daug rimtesnės ligos yra sukeliamos paslėptos venų varikozės, o tai reiškia, kad gydytojai dažnai nepastebi kojų opų požymių.“

Venų varikozė gali ne tik įspėti apie rimtesnes problemas, bet ir sugadinti gražias kojas. Deja, nėra nei vieno būdo, kuris padės to išvengti. Laimei, galima nors kažkiek sumažinti komplikacijų riziką mankštomis.

Profesorius Markas sakė: „Tikimybė susirgti venų varikoze skiriasi – kai kuriems liga yra paveldimas ryšys, nors net jei nė vienas iš tėvų jų neturi, tikimybė susirgti yra 16 procentų. Tačiau kol kas dar nežinome, kodėl taip nutinka.

REKLAMA
REKLAMA

Šiai ligai svoris neturi jokios įtakos. Tačiau, jeigu pakankamai nesportuojate, didėja rizika patirti komplikacijas ir susirgti kojų opomis.“

Kas padeda sergant venų varikoze?

Pratimai taip pat gali padėti sulėtinti venų varikozės pablogėjimą. Norint užkirsti tam kelią reikia daugiau vaikščioti, tačiau važinėti dviračiu ir plaukti– kiek mažiau.

Profesorius Markas sako, kad nėra nei vieno nechirurginio būdo, kuris padėtų įveikti venų varikozę, tačiau – yra keletas prevencinių patarimų, kurie padės išvengti šios ligos.

NHS rekomenduoja: palaikyti sveiką kūno svorį, būti aktyviais, daug vaikščioti, gerti daug skysčių ir stengtis išvengti dehidratacijos, pernelyg daug neužsisedėti, nekryžiuoti kojų sėdint, nes tai gali apriboti kraujotaką, nerūkyti ir nevartoti daug alkoholio, rašoma express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat keliaujant daugiau nei tris valandas ar ilgiau lėktuvu, traukiniu ar automobiliu, reikėtų gerti daugiau skysčių ir vengti alkoholio.

„Galite dėvėti palaikomąsias kojines, kad sumažintumėte komplikacijų atsiradimą, bet tai neišgydys ir nesustabdys problemos“, – sako profesorius.

Tam, kad būtų galima išsiaiškinti, kiek yra rimta venų varikozės problema ir kokį gydymą jai gydyti skirs gydytojas, reikia pirmiausiai atlikti ultragarso tyrimą, kuris parodys, kurios venos veikia tinkamai, o kurios ne.

„Būtinai kreipkitės į specialistą.  Echoskopija parodys, iš kur atsiranda venų varikozė ir priklausomai nuo to, kokią venų išsiplėtimo formą turite, gydytojas nuspręs, koks gydymas yra jums tinkamiausias“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų