2023 pasaulio krepšinio čempionato kovoje dėl 7-osios vietos šeštadienį susitiko NBA žvaigždės Luka Dončičiaus vedama Slovėnija ir pastarąsias dvi rungtynes nesėkmes patyrusi Italijos rinktinė. Po ilgosios pertraukos į priekį išsiveržę slovėnai sugebėjo suvaldyti varžovų pasipriešinimą paskutinėmis minutėmis ir 89:85 (15:18; 27:23; 28:19; 19:25) įveikė Italijos krepšininkus taip užsitikrindami 7-ąją vietą pasaulio pirmenybėse.

Nors pirmieji taškus įsirašė slovėnai, tačiau rungtynės kur kas geriau pradėjo italai, kurie naudojosi varžovų nesėkmėmis. Pirmajame ketvirtyje sunkiai įsivažiuoti sekėsi Slovėnijos žvaigždei Luka Dončičiui, kuris įpusėjus kėliniui dar nebuvo pelnęs nei vieno taško. Slovėnai į priekį pradėjo judėti tik antroje ketvirčio pusėje ir kėlinį baigė atsilikinėdami 3 taškais (15:18).

Po trumpos pertraukėlės Slovėnijos krepšininkai grįžo užsivedę ir iš karto persvėrė rezultatą savo naudai (20:18). Visgi Italijos krepšininkai neketino taip lengvai užleisti pirmaujančiųjų vaidmens ir įpusėjus kėliniui vėl turėjo 3 taškų pranašumą (31:28). Galiausiai Slovėnijos krepšininkams pavyko palaužti italus ir į ilgąją pertrauką komandos keliavo slovėnams pirmaujant minimaliu pranašumu (42:41).

Po ilgosios pertraukos slovėnai į aikštę sugrįžo su ta pačia misija – didinti savo pranašumą. Tiesa, slovėnams puikiai sekėsi šią misiją vykdyti, kadangi L. Dončičiaus galingo žaidimo vedami jie net neįpusėjus kėliniui pirmavo dviženkliu pranašumu (55:44). Slovėnijos rinktinė turėjo užtikrintą persvarą, tačiau italai metimu paskutinėmis sekundėmis dar sumažino savo atsilikimą iki 10 taškų (60:70).

Italai ėmėsi darbų nuo pat lemiamo kėlinio pradžios ir didelių pastangų dėka per kiek daugiau nei 3 minutes sugebėjo savo atsilikimą sumažinti iki 3 taškų (70:73). Viso ketvirtojo kėlinio metu vyko įtempta kova, tačiau slovėnai sugebėjo paskutinę minutę susikurti 4 taškų pranašumą ir pirmenybes užbaigė pergale (89:85).

Įspūdingas rungtynes sužaidė Slovėniją į pergalę vedęs L. Dončičius, kuris užfiksavo dvigubą dublį. Krepšininkas pelnė 29 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir užfiksavo 8 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, slovėnui pritrūko tik dviejų rezultatyvių perdavimų iki istorinio pasiekimo – trigubo dublio. Tokio pasirodymo iki šiol pasaulio pirmenybėse nebuvo surengęs nei vienas krepšininkas.

Tuo tarpu Italijos rinktinės gretose daugiausiai problemų varžovams kėlė Marco Spissu, kuris surinko 22 taškus, 3 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Italijos rinktinė: Marco Spissu 22 (6/11 trit., 4 rez. perd.), Simone Fontecchio 16 (3/10 trit.), Achille Polonara 13 (7 atk. kam.), Giampaolo Ricci 11 (6 atk. kam.), Nicolo Melli 6 (5 rez. perd.), Matteo Spagnolo 6, Stefano Tonutas 4.

Slovėnijos rinktinė: Luka Dončičius 29 (5/10 trit., 10 atk. kam., 8 rez. perd.), Mike Tobey 12, Zoranas Dragičius 10 (4 atk. kam.), Ziga Dimečas 8, Aleksejus Nikoličius 7 (5 rez. perd.), Bine Prepeličius 7, Jakobas Čebašekas 6.

Šiame čempionate Slovėnija iškovojo 5 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus. L. Dončičiaus komanda dar grupių etape įveikė Venesuelą, Sakartvelą ir Žaliąjį Kyšulį. Antrame pirmenybių etape slovėnai įsirašė pergalė prieš Australiją, tačiau skaudžiai nusileido vokiečiams.

Primename, jog Slovėnijos krepšininkai ketvirtfinalyje susitiko su kanadiečiais, tačiau prasibrauti į pusfinalį jiems nepavyko. Pastarieji rungtynes pradėjo puikiai, tačiau antra mačo dalis buvo ne tokia sėkminga. Galiausiai dėl techninių pražangų savo lyderį L. Dončičių praradę slovėnai 89:100 nusileido Kanados rinktinei.

Vėliau kovoje dėl 5-8 vietų Slovėnijos rinktinė susitiko su serbams apmaudžiai nusileidusiais lietuviais. Visgi Kazio Maksvyčio auklėtiniams taip pat pavyko pergudrauti slovėnus. Lietuvos rinktinė 100:84 patiesė L. Dončičiaus vedamą komandą.

Tuo tarpu Italija čempionate finišavo su 4 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis. Grupių etape Italijos krepšininkai įveikė Angolą ir Filipinus bei patyrė patyrė pralaimėjimą prieš Dominikos Respublikos krepšininkus. Antrame pasaulio pirmenybių etape Italija nugalėjo serbus ir Puerto Riką.

Ketvirtfinalyje Italija susikovė su viena iš pirmenybių favoričių JAV rinktine ir buvo sutriuškinti rezultatu 63:100. Po šio smūgio Italijos krepšininkai susitiko su latviais kovoje dėl 5-8 vietų. Nors tarp šių komandų vyko įtempta kova latviai 87:82 galiausiai palaužė varžovus iš Italijos.

Šių rungtynių analizę žiūrėkite tinklalaidėje „Trys nuo lentos – FIBA World Cup“:

Nykus su nykesniais prasisdumde del 7 vietos.Abeji kieti tik liezuviais malti ir kitu saliu rinktines kritikuoti,o paciu zaidziamas krepsinis 2mblas.