Penktadienį į antrąją pusfinalio kovą stojo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Vokietijos rinktinės. Po įnirtingos kovos pergalę rezultatu 111:113 išplėšė Vokietija ir sekmadienį finale susitiks su Serbijos rinktine, kuri šiandien nugalėjo Kanados krepšininkus.

Vokiečiai į pasaulio čempionato finalą papuola pirmą kartą šalies istorijoje. Tuo tarpu nesėkmę patyrusi JAV rinktinė su Kanada kausis dėl bronzos.

Planetos pirmenybių finalas vyks sekmadienį, 15.40 val., o mūšis dėl trečiosios vietos 11.30 val. Abu mačus tiesiogiai transliuos TV3 televizija, naujienų portalas tv3.lt ir naujos kartos televizija Go3.

Pirmuosius mačo taškus pelnė Anthony Edwardsas, tačiau atsakymą tritaškiu pateikė Andreasas Obstas (2:3). Netrukus po meistriško Denniso Schroderio perdavimo Danielis Theisas įdėjo iš viršaus ir dar labiau išvedė vokiečius į priekį (2:5).

Prabėgus pusei kėlinio A. Edwardso dvitaškis buvo sušvelninęs persvarą iki 4 taškų, tačiau nieko nelaukęs Franzas Wagneris smeigė tritaškį, dar vieną pridėjo D. Schroderis, o  gynyboje stringanti JAV atsiliko jau dviženkle persvara (15:25).

Likus mažiau nei dviem minutėms iki kėlinio pabaigos JAV priartėjo per tris taškus, o kėlinio pabaigoje rezultatas buvo 31:33.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsidalino tritaškiais. Vokietijos pusėje pasižymėjo Franzas Wagneris, o JAV tolimu metimu pasižymėjo Austinas Reavesas (36:36).

Beveik įpusėjus kėliniui po dvitaškį JAV pridėjo A. Reavesas, M. Bridgesas, o puikiai D. Schroderį nublokavęs A. Edwardsas sudarė galimybę pasižymėti ir Jalenui Brunsonui (45:41).

Vokiečiai likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos surengė 9:0 atkarpą, o tai privertė JAV strategą S. Kerrą šaukti savo auklėtinius į minutės pertraukėlę (48:52). Visgi net ir po to amerikiečiams toli pabėgti nepavyko ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo tik su vieno taško skirtumu (60:59).

Antrą rungtynių pusę atidarė penki vokiečių taškai, tačiau baudų metimus sumetę amerikiečiai rezultatą vėl išlygino (64:64). Visgi vokiečiai susikūrė kelias greitas atakas ir prabėgus trims minutėms išsiveržė į priekį 64:70.

Prabėgus pusei kėlinio T. Haliburtonas prasižengė prieš puikiai šiandien rungtyniaujantį Andreasą Obstą, o trys taiklūs baudos metimai vokiečius išvedė dar labiau į priekį (71:79).

Bobby Portiso tritaškis šiek tiek priartino JAV prie varžovų, tačiau iškart tuo pačiu atsakė A. Obstas ir persvara sugrįžo, kur buvusi (80:89).

Aukštas Moritzo Wagnerio tritaškis persvarą padidino iki dviženklės (82:92), o prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo 84:94.

Prabėgus dviem paskutinio ketvirčio minutėms komandas vis dar skyrė 10 taškų, tačiau toks atstumas JAV rinktinei vis dar atrodė įveikiamas.

Aukštesnę pavarą įjungę amerikiečiai likus trims minutėms persvarą sumažino vos iki trijų taškų ir mačo pabaiga vėl tapo nenuspėjama (103:106).

Amerikiečiai ir toliau tęsė sėkmingą atkarpą ir likus pusantros minutės komandas skyrė tik vienas taškelis (107:108).

Nors kitoje atakoje A. Obstas suklydo, tačiau paskutinėmis sekundėmis mestas A. Reaveso tritaškis taip pat skriejo pro šalį. Paolo Banchero atsikovojo kamuolį, tačiau įmušti jo į krepšį nesugebėjo ir tik likus 0,5 sek. A. Reavesas sumažino atsilikimą iki dviejų – 111:113.

S. Kerras dar prašė minutės pertraukėlės, tačiau per labai trumpą laiką amerikiečiai nieko nesukūrė ir vokiečiai triumfavo.

nbibei žvaigždės,kaposis dėl bronzos,čia gražiai europiečiai patvarkė paspūtėlius