• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) iš Graikijos antradienį (07.01) pusmečiui perėmė Italija.

REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvai ypač aktualus Italijos dėmesys infrastruktūros projektams, mes tai pat suinteresuoti efektyvia Tarpvyriausybinės konferencijos veikla, be to, tikimės, kad ES pirmininkaujanti Italija paspartins stojimo sutarčių ratifikavimo procesą", - BNS sakė Europos komiteto generalinis direktorius Petras Auštrevičius.

REKLAMA

Lietuvos pareigūno nuomone, pirmininkavimą ES perėmusios Italijos nurodyti prioritetai gerai atspindi Europos ekonomines realijas.

"Reikia postūmio ekonomikos augimo spartinimui, svarbu, kad Italija tai mato kaip vieną iš pagrindinių prioritetų", - teigė P. Auštrevičius.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Raimundas Lopata atkreipė dėmesį į šiuo metu Italiją krečiančią vidaus politinę krizę.

REKLAMA
REKLAMA

"Sunku pasakyti, ar Italijos vidaus problemos neužgoš eurointegracinių procesų. Vis dėlto įsipareigojimai yra įsipareigojimai ir šalies vidaus problemos neturėtų labai trukdyti Lietuvos integracijai", - sakė R. Lopata.

Šiuo metu Italiją krečia šalies premjero Silvio Berlusconi (Silvijo Berluskonio) įtariamo kyšininkavimo skandalas. Italijos ministras pirmininkas per trejus metus, tik du kartus pasirodė teisme, kai buvo nagrinėjama byla, kurioje jis kaltinamas kyšininkavimu. S. Berlusconi tikėjosi, kad Italijos parlamentas jam, kaip šalies premjero pareigas einančiam asmeniui, suteiks teisinę neliečiamybę, tačiau parlamentarai nesutiko to daryti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Lopata pripažino, kad Italijos vidaus politinė krizė gali lemti naujų valstybių integracijos į ES tempą.

"Tačiau turint galvoje, kad tai ne pirmasis kartas italams, kai kyla korupcijos skandalas, nemanau, kad eurointegracija sulėtės", - nurodė R. Lopata.

Italijos parlamente praėjusią savaitę pristatydamas šalies planus per būsimą pirmininkavimą ES, S. Berlusconi teigė, jog Roma savo pirmenybę teiks kovai su nelegalia migracija ir Konventui dėl Europos ateities, kuris rengia pirmąją ES konstituciją.

Tarp kitų svarbių klausimų S. Berlusconi įvardijo pasirengimą tolesnei ES plėtrai į Rumuniją ir Bulgariją bei pasiruošimą Turkijos stojimo procesui.

REKLAMA

Praėjusiais metais Lietuva, kartu su dar 9 Vidurio ir Rytų Europos valstybėmis sėkmingai baigė stojimo į ES derybas, o šį pavasarį pasirašė Stojimo į ES sutartis.

Gegužės 10-11 dieną vykusiame referendume dėl šalies narystės ES teigiamai pasisakė 90 proc. prie balsadėžių atėjusių Lietuvos piliečių. Balsuoti atėjo 63 proc. iš 2,6 mln. registruotų rinkėjų.

Visateise ES nare Lietuva tikisi tapti kitų metų gegužės 1 dieną.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų