59
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

Pirmajame pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalyje sirgaliai išvydo fantastišką septynių įvarčių mūšį, kuriame triumfavusi Prancūzija namo išsiuntė Lionelį Messi, Diego Maradoną ir Argentiną.

59

Kyliano Mbappe vedini prancūzai pergalę šventė rezultatu 4:3 (1:1), o 19-metis uždirbo 11 m baudinį ir pats pelnė du mirtinus įvarčius.

Rungtynės prasidėjo gana ramia abiejų rinktinių žvalgyba, bet prancūzai atrodė užtikrinčiau. 9-ąją minutę pirmą rimtą progą sukūrė Antoine’as Griezmannas, kai po jo atlikto baudos smūgio kamuolys atsimušė į viršutinį virpstą.

Vos po kelių minučių jaunasis supertalentas Kylianas Mbappe kosminiu greičiu perpjovė Argentinos gynybą nuo pat varžovų aikštės pusės ir buvo sustbadytas tik Marcoso Rojo, kuris nugriovė 19-metį baudos aikštelėje. Teisėjas net nesudvejojęs skyrė 11 m baudinį.

Jį užtikrintai 13-ąją minutę realizavo A.Griezmannas.

Argentina toliau kontroliavo kamuolį, bet nesugebėjo sukurti pavojingų progų. Prancūzai sukūrė dar kelias pavojingas kontraatakas, bet rezultatą 41-ąją minutę lygino įspūdingu tolimu įvarčiu pasižymėjęs Angelis Di Maria. Prancūzai pamiršo Paryžiaus „Saint-Germain“ žvaigždę ir leido jam netrukdomam pasitaisyti kamuolį, nusitaikyti ir nuginkluoti varžovų vartininką.

Vos prasidėjus antram kėliniui Argentina išsiveržė į priekį – 48-ąją minutę į vartus smūgiavo Lionelis Messi, o kamuolio skriejimo trajektoriją pakeitė Gabrielis Mercado.

Argentina persvara ilgai nesidžiaugė – 57-ąją minutę įspūdingą įvartį pelnė Benjaminas Pavardas. Vos po 7 minučių K.Mbappe baudos aikštelėje vienu judesiu suklaidino Argentinos gynybą ir išvedė prancūzus į priekį 3:2.

Prabėgus dar keturioms minutėms tas pats K.Mbappe greitoje atakoje visiškai sužlugdė argentiniečius – 4:2.

Rezultatą jau per pridėtą laiką sušvelnino puikų L.Messi perdavimą įvarčiu pavertęs Sergio Aguero.

Prancūzija ketvirtfinalyje kausis su Urugvajaus ir Portugalijos poros nugalėtojais.