Mūsiškiai, ketvirtajame kėlinyje surengę tikrą krepšinio šou, 86:73 (13:15, 29:30, 16:17, 28:11) palaužė didžiąją rungtynių dalį sąlygas diktavusią Kroatijos rinktinę ir užsitikrino pirmąją vietą A grupėje - dabar lietuviai galės pradėti ramiai ruoštis ketvirtfinaliui.

Rungtynės prasidėjo labai nerezultatyviai - abi komandos puikiai darbavosi gynyboje. Vis tik kroatai buvo šiek tiek tikslesni ir po Roko-Leni Ukičiaus dvitaškio įpusėjus kėliniui jie pirmavo 6:2.

Mūsiškiams nepadėjo ir minutės pertraukėlė, varžovų gynybinės užkardos ir toliau buvo nepralaužiamos - likus 2 minutėms atsilikome 4:12. Vis dėlto kėlinį kiek sėkmingiau užbaigė lietuviai: pailsėjęs į aikštę vėl sugrįžęs Š. Jasikevičius įsmeigė tritaškį, du baudos metimus realizavo M. Lukauskis ir lietuviams pavyko priartėti iki 13:15.

Sunkiai reikalai R. Butauto auklėtiniams klojosi ir antrame ketvirtyje. Kroatai dominavo po krepšiais ir sužaidus tris minutes po kelių iš eilės Sandro Nicevičiaus ir Marino Rozičiaus rezultatyviai užbaigtų atakų nutolo pavojingai dideliu atstumu - 29:17.

Lietuvos vyrai nebuvo linkę leisti varžovams nurūkti dar toliau ir po S. Jasaičio tritaškės bombos, R. Javtoko baudos metimų bei puikaus Š. Jasikevičiaus prasiveržimo sumažino deficitą iki 24:31.

Mūsiškiai, nerasdami kitų kelių kroatų krepšio link, nusprendė gelbėtis tolimais metimais. Įspūdingai į žaidimą įsiliejo M. Lukauskis, kurio paleisti kamuoliai vienas po kito skrodė tinklelį. Tiesa, lietuviai pačiu netinkamiausiu laiku užsidirbo techninę pražangą ir leido Balkanų krepšininkams vėl kiek ramiau atsipūsti.

Kėlinio pabaigoje svarbų tritaškį pataikė Kšyštofas Lavrinovičius, dvitaškį dar pridėjo M. Petravičius ir komandos ilsėtis išėjo švieslentėje degant vos trijų taškų kroatų pranašumui 45:42.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas perėmė Lietuvos vyrai ir po M. Lukauskio benefiso bei M. Petravičiaus dvitaškio iš po krepšio pirmą kartą išsiveržė į priekį - 52:51. Deja, persvara mūsiškiai džiaugėsi labai trumpai - po trijų Zorano Planiničiaus tolimų šūvių kroatai vėl persvėrė rezultatą 58:62.

Lemiamame kėlinyje pirmasis žodį tarė Linas Kleiza. Po jo tritaškio ir Š. Jasikevičiaus dviejų taškų - 63:62. Kroatų košmaras tuo nesibaigė - L. Kleiza įsūdė dar dvi tolimas bombas, du taškus su pražanga ir dėjimą pridėjo S. Jasaitis ir mūsiškiai pabėgo 74:63.

Po nokautuojančio mūsiškių spurto 22:3 kroatai dar bandė pakilti iš pelenų, bet įsismaginę lietuviai to varžovams padaryti jau nebeleido - finalinė sirena paskelbė įtikinamą Lietuvos pergalę rezultatu 86:73.

Lietuvos gretose pirmaisiais smuikais griežė Mindaugas Lukauskis, surinkęs net 20 taškų, Linas Kleiza, įmetęs 18 taškų ir Simas Jasaitis, pridėjęs 12 taškų.

Kroatijos komandoje sunkiausiai sulaikomi buvo Roko-Leni Ukičius ir Zoranas Planiničius, pelnę atitinkamai 13 ir 11 taškų.

Priminsime, kad pirmadienį lietuvių dar laukia jau nieko nebelemiantis mačas su Australija.