REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva pagal konkurencingumą yra 35 vietoje pasaulyje - viena vieta aukščiau nei pernai, rodo naujausias Pasaulio ekonomikos forumo tyrimas. Tačiau nors endras vaizdas gražus, iš tiesų svarbiausiose srityse ženkliai kritome. 

Lietuva pagal konkurencingumą yra 35 vietoje pasaulyje - viena vieta aukščiau nei pernai, rodo naujausias Pasaulio ekonomikos forumo tyrimas. Tačiau nors endras vaizdas gražus, iš tiesų svarbiausiose srityse ženkliai kritome. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Po 2015 metais buvusio šuolio per 5 reitingo pozicijas iš 41 į 36 vietą Lietuva tęsia stabilaus augimo tendenciją ir toliau kyla pasaulio konkurencingumo kontekste“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

REKLAMA

Pagal pagrindinių reikalavimų indeksą, kuriame skaičiuojama institucinė aplinka, infrastruktūra, makroekonominė aplinka, sveikatos apsauga bei švietimas, Lietuva užėmė 35 vietą. Blogiausiai šiame reitinge buvo įvertinta institucinė aplinka (51 vieta), o geriausiai - sveikata ir švietimas (32 vieta).

Trys pagrindiniai iššūkiai verslo plėtrai Lietuvoje, anot PEF, išlieka pelno ir su darbu susiję mokesčiai, nelankstus darbo santykių reglamentavimas ir neefektyvi valdžios biurokratija.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal našumą skatinančius veiksnius Lietuva yra 36 vietoje - čia blogiausiai įvertintas šalies rinkos dydis (77 vieta), o geriausiai - aukštasis išsilavinimas ir profesinis mokymas (26). Pagal inovacijas Lietuva užima 43 vietą.

Tikėtina, kad kitų metų tyrime šių rodiklių pokyčiams teigiamos įtakos turės naujojo Darbo kodekso įsigaliojimas nuo 2017 metų, nes šių metų tyrimo rezultatuose naujasis Darbo kodeksas dar neatsispindi.

„Investuok Lietuvoje“: Lietuva konkurencingumo reitinge smuko pagal 50 rodiklių

Užsienio investicijas šalyje skatinanti agentūra „Investuok Lietuvoje“ sako, kad Lietuva Pasaulio ekonomikos forumo konkurencingumo reitinge, nors ir pakilusi viena vieta aukštyn, per metus smuko net pagal 50 rodiklių, o pagrindinė šalies konkurentė kovoje dėl tiesioginių užsienio investicijų Lenkija sparčiai vejasi Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors reitinge pakilome viena vieta, svarbiausiose srityse per vienerius metus kritome. Aukštojo mokslo ir mokymų srityje Lietuva užima aukštą poziciją, tačiau 7 iš 8 rodiklių šioje srityje Lietuva per metus pablogino. Ryškesnis proveržis, būtinas ruošiantis ketvirtajai pramonės revoliucijai, nepastebimas ir inovacijų srityje, kur smukimas siekia 6 vietas. Tuo tarpu pagrindinė konkurentė kovoje dėl tiesioginių užsienio investicijų Lenkija vejasi dideliais žingsniais“, - BNS teigė „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas.

REKLAMA

Anot agentūros, Lietuva pakilo pagal 52 tyrimo rodiklius, 10 jų nepakito, tačiau šalis smuko pagal 50 rodiklių.

Estija su 4,78 balo pagal konkurencingumą išliko 30 vietoje, Latvija su 4,45 balo iš 44 vietos nusileido į 49 vietą, Lenkija iš 41 pakilo į 36 vietą, o Rusija iš 45 pakilo į 43 vietą.

Konkurencingiausia šalimi Pasaulio ekonomikos forumas, kaip ir pernai, pripažino Šveicariją, antroje vietoje išliko Singapūras, trečioje - Jungtinės Amerikos Valstijos. Nyderlandai iš penktos vietos pakilo į 4-tą, o Vokietija iš ketvirtosios nusileido į 5-tą.

REKLAMA

Blogiausiai įvertintos Malavis (134 vieta), Burundis (135), Čadas (136), Mauritanija (137) ir Jemenas (138).

Šių metų indeksas remiasi iki pavasario surinktais duomenimis, todėl jame lieka neįvertintas „Brexit“ poveikis Jungtinės Karalystės, o kartu ir visos Europos Sąjungos konkurencingumui.

Pasaulio ekonomikos forumas kasmet rengia globalaus konkurencingumo tyrimą, kuriame pateikia duomenis ir įžvalgas apie valstybių ekonomikos produktyvumą ir gerovę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų