Plačiau apie tai – TV3 Žinios.
83-ejų metų senolę Romą policijos pareigūnai lydi iš miško. Paieškos truko 3,5 valandos, teko pasitelkti į pagalbą ir du tarnybinius šunis. Moteris sako, kad važiavo į mišką grybauti. Grybų neradusi Roma pasakoja, kad miške nukrito ir nebegalėjo atsikelti.
„Visai negalėjau atsikelt. Kojos atsijungė. Ir šaukiau, ir švilpiau, nieko miške nebuvo“, – pasakoja šiaulietė Roma.
O tokios patirties moteris pakartoti nenorėtų – ir baisu, ir šalta, ir aplink nėra nieko, kas galėtų pagelbėti:
„Išsigandus buvau. Labai sušalau, lietus sulijo.“
„Dažniausiai pasiklysta vyresnio amžiaus žmonės. Išeina pagrybauti, senais vaikystės, jaunystės takais pasivaikščioti. Na ir, aišku, per tiek laiko, kada jau ten paskutinį kartą būdavo jaunystėj, miškas pasikeitęs būna ir žmonės pasiklysta“, – komentuoja Šiaulių policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius.
Policijos pareigūnai sako, kad miške paklydusių grybautojų paieškos sezoną jau tikrai atidarė. Praėjusią savaitę pareigūnai skubėjo ir į Varėnos miškus: čia pasiklydo 70-metė, kuri miške praleido visą naktį, moters ieškojo kinologai su tarnybiniais šunimis. Kelis kartus buvo pakeltas Alytaus policijos dronas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis.
Apsinuodija nuodingais grybais
Gamtos tyrimų centro mikologas Jonas Kasparavičius sako, kad dažnai grybautojai nejaučia saiko ir puola rinkti grybus negalvodami, kiek jų gali suvalgyti. Vėliau tokiems entuziastams prireikia medikų pagalbos, mat grybai sunkiai virškinami, jų nevalia persivalgyti.
„Dažnai būna, kad mes visi siekiam rekordų. Jie yra beprasmiški, arba yra žmonės, kurie, tarkim, aš grybų nevalgau, bet jau kai randu, tai negaliu sustot, kol visų nesurinksiu, kol nepripildysiu visų pintinių, kišenių“, – sako J. Kasparavičius.
Pasak specialistų, pavojingiausias Lietuvos grybas – žalsvoji musmirė, gali būti labai apgaulingas. Jį nesunku sumaišyti su žaliuoke. Toksikologai įspėja: apsinuodijimas musmirėmis gali pasibaigti net ir mirtimi. Net ir ilgai virtoje musmirėje nuodingi toksinai nesuyra.
Toksikologai jau sulaukia pirmųjų skambučių, konsultuoja apsinuodijusius grybais. Per sezoną tokių skambučių sulaukia kone pusantro šimto.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

































































































































































































































































