REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo gegužės pradžios didžiausios šalies telekomunikacijų bendrovės "Lietuvos telekomo" generalinį direktorių suomį Tapio Paarmą (Tapiją Parmą) pakeis šią įmonę valdančios Skandinavijos telekomunikacijų grupės "TeliaSonera" atsiųstas laikinasis vadovas, o per pusmetį vietoj jo turėtų būti paskirtas lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA

Tokius "Lietuvos telekomo" pagrindinių savininkų ketinimus ketvirtadienį (04.03) spaudos konferencijoje Vilniuje paskelbė "TeliaSonera" vyresnysis viceprezidentas Baltijos šalims Erikas Hallbergas (Erikas Halbergas).

REKLAMA

Pasak jo, "Lietuvos telekomo" valdyba ir akcininkai ketina rasti vietinį žmogų, lietuvį, kuris galėtų tapti šios bendrovės vadovu ir ją toliau plėtotų. O kol tokio žmogaus bus ieškoma, "Lietuvos telekomo" generalinio direktoriaus pareigas eis Kjellis Ove Blomas (Chelis Ovė Blomas). Pastaruosius penkerius metus jis dirbo Varšuvoje ir vadovavo telekomunikacijų bendrovei "Netia Poland", nuo šių metų pradžios vėl dirbo "Telia". Jį vadovai apibūdina, kaip turintį patirties vadovauti besikeičiančioms įmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

K. O. Blomas teigė, kad naujas nuolatinis "Lietuvos telekomo" vadovas bus rastas per artimiausius šešis mėnesius. "Mano pagrindinis tikslas tuo laikotarpiu - padaryti "Lietuvos telekomą" dar labiau klestintį. Naujos vizijos, naujos strategijos nekursiu - tai naujojo generalinio direktoriaus ir jo komandos reikalas", - sakė būsimasis laikinasis vadovas.

Ketvirtadienį rytą didžiausias šalies ryšių kompanijas "Lietuvos telekomas" ir "Omnitel" valdančios "TeliaSonera" viceprezidentas Kennethas Karlbergas (Kenetas Karlbergas) apsilankė pas premjerą Algirdą Brazauską. Po šio sutikimo "TeliaSonera" vadovas žurnalistams pareiškė, kad kompanija suinteresuota stiprinti savo pozicijas augančioje ir perspektyvioje mūsų šalies telekomunikacijų rinkoje, tačiau būsimą "Lietuvos telekomo" generalinio direktoriaus pakeitimą nutylėjo. Vėliau paaiškėjo, kad per susitikimą premjeras buvo informuotas apie T. Paarmos pasitraukimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žurnalistai atkreipė dėmesį, kad "TeliaSonera" vadovus į susitikimą Vyriausybės rūmuose atlydėjo "Omnitel" prezidentas Antanas Zabulis, o "Lietuvos telekomo" generalinio direktoriaus nebuvo.

E. Hallbergas teigė dar nesąs numatęs kandidato ar kandidatės, kurie galėtų užimti "Lietuvos telekomo" vadovo postą.

Norint užtikrinti sklandų darbą pereinamuoju laikotarpiu, T. Paarma iki šių metų pabaigos dirbs naujojo generalinio direktoriaus vyriausiuoju patarėju. T. Paarma teigia esąs tam pasirengęs, o ką toliau ketina daryti - nesakė.

REKLAMA

"TeliaSonera" vyresnysis viceprezidentas Baltijos šalims teigiamai įvertino nuo 1998 metų dirbusį dabartinį "Lietuvos telekomo" generalinį direktorių: "Jis stipriai prisidėjo diegiant ir įgyvendinant modernios įmonės, koks šiandien yra "Lietuvos telekomas", pagrindus. Ši bendrovė tapo viena moderniausių Europoje".

Pats T. Paarma pripažino, kad pats sunkiausias jo darbo "Lietuvos telekomo" vadovo pareigose laikotarpis buvo kainų balansavimas (kai brango vietiniai ir tarpmiestiniai pokalbiai telefonu ir dėl to buvo daug nepatenkintų klientų).

REKLAMA

Iki atvykimo į Lietuvą T. Paarma keletą metų "Soneros" buvo pasiųstas dirbti Latvijoje. Jis sakė, kad sunku lyginti darbą tose dviejose šalyse, nes tai buvo skirtingais jų raidos etapais. Kartu T. Paarma nurodė, kad lietuvių profesionalumas daug didesnis, jie lankstesni; latviai - liuteronai, jie labiau savyje užsisklendę, todėl vertinant žmogiškąjį faktorių jam Lietuvoje buvo lengviau. T. Paarma dėkojo žiniasklaidai už bendradarbiavimą, už konstruktyvią kritiką.

"Lietuvos telekomo" valdybos pirmininkas Gintautas Žintelis minėjo, kad pagal sutartį T. Paarma "Lietuvos telekomo" generaliniu direktoriumi galėjo būti iki šių metų pabaigos, bet jis pateikė bendrovės valdybai atsistatydinimo prašymą, ir jis buvo priimtas. Jis irgi gerai įvertino šio vadovo veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Lietuvos telekomo" privatizavimo konkursą 1998 metais laimėjęs "Telia" ir "Sonera" kompanijų susivienijimas "Amber Teleholding AS" už 60 procentų didžiausios šalyje ryšių bendrovės akcijų valstybei sumokėjo 510 milijonų JAV dolerių (2,04 mlrd. Lt). Dabar šis susivienijimas turi 62,9 proc. bendrovės akcijų, o Valstybės turto fondas - 10,5 proc. Vyriausybė yra pažadėjusi jos turimą akcijų paketą išdalyti žmonėms kaip kompensaciją už nekilnojamąjį turtą.

"TeliaSonera" šiuo metu valdo 55 proc. mobiliojo ryšio kompanijos" Omnitel" akcijų, 35 proc. jų priklauso JAV kompanijai "Motorola", likusios - smulkiesiems akcininkams, tarp jų ir žinomam JAV verslininkui Juozui Kazickui.

REKLAMA

"TeliaSonera" vyresnysis viceprezidentas Baltijos šalims E. Hallbergas aiškiai neatsakė į “Eltos” klausimą, ar nenumatoma sujungti dviejų šios kompanijos Lietuvoje valdomų bendrovių, jeigu tam pritartų už rinkos priežiūrą atsakingos institucijos. Jis teigė, kad "TeliaSonera" suinteresuota turėti stiprius fiksuoto ir mobiliojo ryšio operatorius visose Baltijos šalyse, taip pat ir Lietuvoje.

"Lietuvos telekomo" grupė pernai gavo 67,032 mln. litų grynojo pelno pagal tarptautinius standartus, o jos pajamos sudarė 968,212 mln. litų. Pernykštis telekomo grynasis pelnas yra 63 proc. mažesnis negu užpernai. Pajamos, palyginti su 2001-aisiais, mažesnės 8,5 proc.

REKLAMA

Didžiausia mobiliojo ryšio bendrovė "Omnitel" praėjusiais metais apyvartą padidino 43 proc. iki 702 mln. litų.

Didžiausią Skandinavijos telekomunikacijų grupę "TeliaSonera" 2002 metais sukūrė susiliejusios Suomijos ir Švedijos didžiausios ryšio operatorės. Beveik pusė "TeliaSonera" akcijų priklauso Švedijos vyriausybei, o Suomija valdo maždaug penktadalio akcijų paketą.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų