REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bernie Sandersas sekmadienį stengėsi atremti spaudimą pasitraukti iš kovos dėl Baltųjų rūmų, o jo varžovė demokratų stovyklos favoritė Hillary Clinton ėmėsi svarstyti, kas galėtų tapti jos kampanijos porininku.

Bernie Sandersas sekmadienį stengėsi atremti spaudimą pasitraukti iš kovos dėl Baltųjų rūmų, o jo varžovė demokratų stovyklos favoritė Hillary Clinton ėmėsi svarstyti, kas galėtų tapti jos kampanijos porininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dienraštis „The New York Times“ (NYT) nurodė, kad H.Clinton patarėjai ir sąjungininkai pradėjo didelio masto diskusijas dėl potencialaus kandidato į viceprezidento postą ir jau yra sudarę apie 15–20 pretendentų sąrašą.

REKLAMA

H. Clinton ieško partnerių

H.Clinton išdėstė, kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti tas veikėjas ir pavedė surasti tinkamą pretendentą, pridūrė laikraštis. Nors jos pasirinkimas priklausys nuo to, kas taps Respublikonų partijos kandidatu, taip pat nuo kitų veiksnių vis dar permainingoje kampanijoje, buvusi valstybės sekretorė neatmetė galimybės, kad jos partnere taptų moteris, patarėjai sakė NYT.

Pasak jų, H.Clinton komanda neatmetė galimybės, kad bus svarstoma galimybė pakviesti senatorę Elizabeth Warren – kairiųjų jėgų palaikomą politikę, kuri dar nėra pareiškusi palaikymo H.Clinton.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp kitų pretendentų buvo paminėti svyruojančios Virdžinijos valstijos senatoriai Timas Kaine'as ir Markas Warneris, taip pat liberalių pažiūrų Ohajo senatorius Sherrodas Brownas ir buvęs Masačusetso gubernatorius Devalis Patrickas – iškilus afroamerikietis politikas.

Kitoks pasirinkimas būtų jauna kylanti politikos žvaigždė – pavyzdžiui, Naujojo Džersio senatorius Cory Bookeris arba gyvenamojo būsto ir urbanistinės plėtros sekretorius Julianas Castro.

„Julianas Castro – tai žmogus, kurį ji turėtų pasirinkti. Jis yra ispanakalbis, jaunas, gali paskatinti jaunimą balsuoti. Jai to reikia“, – vienas H.Clinton šalininkas sakė per jos susitikimą su rinkėjais Bridžporto mieste Konektikuto valstijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Arši kova pasiekė finišą ir įtampa tik didės

Šie pasiruošimai – dar vienas ženklas, kad H.Clinton kampanija trokšta atsikratyti atkaklios ir vis aštresnės konkurencijos su B.Sandersu ir susitelkti į pagrindinius kampanijos reikalus.

„Manau, tikėtina, kad per kampaniją, kokią turime dabar, kai artėjame prie siauro tunelio galo – mums liko tik 19 pirminių balsavimų – įtampa dar šiek tiek padidės“, – sekmadienį sakė Demokratų nacionalinio komiteto pirmininkė Debbie Wasserman Shultz, duodama interviu televizijai „Fox News“.

REKLAMA

H.Clinton asmeniškai neparagino B.Sanderso pasitraukti iš lenktynių, bet jos šalininkai vis garsiau tvirtina, kad Vermonto senatorius neturi galimybių laimėti. „Sandersas surengė stulbinamai stiprią kampaniją, varomą aistringų šalininkų. Tačiau rinkti lėšas teigiant, kad turi kelią į nominavimą (partijos kandidatu) yra apgavystė“, – savo „Twitter“ žinutėje praeitą savaitę rašė Davidas Plouffe'as, buvęs prezidento Baracko Obamos 2008 metų perrinkimo kampanijos vadovas, dabar palaikantis H.Clinton.

Abu kandidatai antradienį susigrums per pirminius balsavimus penkiose svarbiose valstijose, kuriose prognozuojama sėkmė H.Clinton, o tokiu atveju buvusi valstybės sekretorė dar labiau padidintų beveik neįveikiamą pranašumą pagal ją palaikysiančių delegatų skaičių.

Šiuo metu H.Clinton yra užsitikrinusi 1 941 delegatą, o kad būtų automatiškai išrinkta partijos kandidate per demokratų nacionalinį suvažiavimą, ji turi pelnyti 2 383 kandidatų palaikymą. Tuo tarpu B.Sandersą palaikys bent 1 240 delegatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų