Prancūzijoje vykstančiame planetos irklavimo čempionate dar vieną kelialapį Lietuvai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo vienvietininkė Lina Šaltytė.

Sekmadienį B finale (dėl 7-12 vietų) irklavusi lietuvė 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 27,30 sekundės ir, finišavusi antra, bendroje įskaitoje užėmė aštuntą vietą.

Lietuvos irkluotoją aplenkė švedė Anna Malvina Svennung (7:26,60), o trečiojoje pozicijoje liko ir paskutinio kelialapio į olimpiadą savininke tapo austrė Magdalena Lobing (7:27,52).

Pasaulio irklavimo čempionate Prancūzijoje vienvietininkės kovojo ne tik dėl medalių, tačiau ir dėl devynių kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes.

Šiose planetos pirmenybėse kelialapius į Rio de Žaneiro olimpiadą anksčiau iškovojo vyrų porinė keturvietė - Dominykas Jančionis, Žygimantas Gališanskis, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius, abi porinės dvivietės - Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter - ir vienvietininkas Mindaugas Griškonis. Beje, abi porinės dvivietės ir Mindaugas Griškonis sekmadienį varžysis A finaluose.