REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis, laidos vedėjas Simonas Urbonas sveikinasi jau 27-ąjį kartą. Tiek „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamos tinklalaidės epizodų kalbėta pačiomis įvairiausiomis temomis, kurias galite rasti spustelėję mūsų „Youtube“ kanalą.

Iš „Tėvai paprastai“ studijos tėtis, laidos vedėjas Simonas Urbonas sveikinasi jau 27-ąjį kartą. Tiek „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamos tinklalaidės epizodų kalbėta pačiomis įvairiausiomis temomis, kurias galite rasti spustelėję mūsų „Youtube“ kanalą.

REKLAMA

Šįkart ne taip įprastai kaip visą laiką – laidoje net 3 pašnekovės. Jaukaus, naudingo ir paprasto pokalbio apie tai, kaip jaunam žmogui nepasiklysti, renkantis karjerą, kaip žinoti, kuo jis nori būti užaugęs, kalbamės su „69 danguje“ atlikėja Ingrida Martinkėnaite ir jos dukra Marija bei veidotyrininke, kūno kalbos specialiste ir karjeros konsultante Laura Šukiene.

Laidoje Marija atskleis, kad savo ateitį trokšta sieti su dizainu bei mada, nes nestokoja kūrybiškumo. Taip pat laidoje ji pasidalins, ar turi noro tapti garsia dainininke, kaip jos mama. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip padėti vaikui pasirinkti savo kelią?

Veidotyrininkė, kūno kalbos specialistė ir karjeros konsultantė Laura Šukienė sako važiuojanti po mokyklas, kalbinanti 10-okus, 11-okus, edukuojanti, į ką reikia atkreipti dėmesį, kaip nepasimesti, nes „kas netingi – tas įtakoja“: „Tėvai, tėtis, mama parsineša naują žinutę, tada nuvažiuoja pas močiutę, „žinai, aš galvoju, vaikeli, tu būk tas anas“, tada – draugai, klasiokai, socialinė erdvė, mokyklos, atvažiuojančiųjų iš universitetų spaudimas.“

REKLAMA

Jaunimas, anot specialistės, gauna labai didelį spaudimą pasirinkti, bet tada jie blaškosi, nebežino, iš ko rinktis. Liūdna, tačiau 90 proc. jaunimo sunku apsispręsti dėl karjeros.

Kaip galime padėti savo vaikams? Karjeros konsultantė sako pirmiausia tėvams reikėtų nuo mažumės stebėti savo vaiką: kur jį traukia, kokie jo pomėgiai.

„Dažnai mokyklose būna aišku: jeigu matematika sekasi – finansai arba bankininkas bus, jeigu lietuvių – tai žurnalistas, rašytojas.“ Toks požiūris, anot ekspertės – neteisingas. Svarbiausia – stebėti vaiko stipriąsias puses.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikas nenori rinktis tėvų profesijos: tam yra priežastis

Kodėl kartais vaikas nori būti „kaip tėtis ar mama“, o kartais – kuo toliau bėga nuo tėvų profesijos? „Vaikas dažnai idealizuoja tėvus, todėl nori sekti juos, ir nebūtinai jo savybės atitinka, kitu atveju – atvirkštinis variantas, nes tėvai parneša visą brudą iš darbo namo, neigiamai diskutuoja“, – sako karjeros konsultantė L. Šukienė.

Puikus patarimas tėvams – leisti bandyti. Anot specialistės, klaidinga manyti, kad jei vaikas dažnai keičia būrelius – jam būdingas nepastovumas. Anaiptol.

Kartais vaikas, norėdamas mesti tam tikrą veiklą, tarsi parodo, kad jo kelias – ne čia. „Kai tu neduodi vaikui išbandyti daugybę skirtingų dalykų, tai kaip jam žinoti, kas patinka?“ Ingrida dukrą pas karjeros konsultantą nuvedė 8-oje klasėje

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laidos vedėjui paklausus, kaip ji taip sugalvojo, Ingrida atskleidė, kad klausdavo mergaitės, kuo nori užsiimti gyvenime, bet ji net nesuvokė, apie ką mama kalba.

„Supratau, kad reikia apie tai kalbėti, nes kai kalbi su vaiku tokiomis temomis, daugiau ir minčių atsiranda, daugiau pasikalba ir tarpusavyje draugai, pradeda mąstyti, ieškoti savyje“, – sako „69 dainininkė“ Ingrida Martinkėnaitė.  

„Šauni paslauga, – sako garsi mama, – kad gali pasidaryti tam tikrus testus, kas galėtų padėti atrinkti tavo stipriąsias puses, kurias tu gali vystyti.“

Ingrida pabandė kreiptis į specialistą, nes norėjo padėti dukrai apsispręsti.O ką daryti, kai vaikas nori kažkuo būti, tačiau neturi duomenų? „Jei tau duota, – sako L. Šukienė, – anksčiau ar vėliau tai išlįs.“ Įmanoma karjerą pasirinkti pagal veido bruožus?

REKLAMA

Veido bruožai taip pat gali būti tam tikras žemėlapis, į kur labiau linkęs vaikas, sako veidotyrininkė, karjeros konsultantė L. Šukienė, tačiau, anot jos, atsižvelgti į veido bruožus reikėtų nuo 12-tų vaiko metų, mat iki tol veidas vis dar formuojasi.

Pasak specialistės, „kuo ilgesnė ar didesnė nosis – tuo labiau žmogus yra emocionalus. Kuo labiau išreikšti skruostikauliai – tuo labiau žmogus linkęs į kūrybiškumą, na, o platus žandikaulis – vadovo lyderio pozicija“.

Veidotyrininkė atskleidžia ir daugiau veido bruožų niuansų: „Jeigu akys eina į viršų, reiškiasi tikrai turite verslumo sugebėjimų, optimizmo, jeigu akys į apačią – turite ieškoti profesijos, kur reikia kažką patikrinti, analizuoti.“

REKLAMA

Daugiau apie veido bruožus ir kaip jie gali būti naudingi, renkantis karjerą, – jau šioje tinklalaidėje.

Tinklalaidę žiūrėkite straipsnio pradžioje arba „Tėvų darželio“ YouTube kanale:

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą. 

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia 00:43 – pašnekovių ir temos pristatymas 01:26 – pašnekovių karjeros ir svajonės 08:22 – vaikai krypsta ten, kur nori tėvai 10:07 – kaip padėti jaunam žmogui pasirinkti 12:54 – praktika – pasitarti su konsultantu 19:42 – kaip žinoti, į ką koncentruotis 29:20 – kaip domėtis ateities profesijomis 36:28 – ką galime „išskaityti“ iš savo veido

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų