• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parengėme jums jau 25-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šįkart Simonas Urbonas, tėtis, laidos vedėjas, „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje susitinka su pašnekovais kalbėti itin skaudžia tema.

Parengėme jums jau 25-ąjį tinklalaidės „Tėvai paprastai“ epizodą. Šįkart Simonas Urbonas, tėtis, laidos vedėjas, „Tėvų darželio“ ir tv3.lt kartu rengiamoje tinklalaidėje susitinka su pašnekovais kalbėti itin skaudžia tema.

REKLAMA

Tema ir jautri, ir skaudi, sudėtinga, beje, pats Simonas sau kažkada pažadėjęs ja niekada nekalbėti.

Visgi jūsų, mūsų ištikimiausių tinklalaidės žiūrovų, laiškai ir prašymai privertė pakeisti numatytas laidas ir reaguoti į pastarųjų mėnesių įvykius. Kalbamės apie seksualinę prievartą.

Sunku ir skaudu patikėti, bet ne visada apie tai sužino tėvai, dar skaudžiau – kad vaikus neretai tvirkina žmonės iš artimos aplinkos.

Į laidą pakvietėme kalbėti profesionalus – „SOS vaikų kaimų“ organizacijos Globos centro direktorių ir Nuolatinės globos vadovą Andrių Zinkų ir Kompetencijų centro vadovę Rūtą Kaminskaitę.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl pedofilus traukia vaikai?

„Pedofilija reiškia, kad tau gali teikti kažkokias fantazijas žiūrėjimas į vaikus ar paauglius, – sako Kompetencijų centro vadovė R. Kaminskaitė, – bet tikrai ne visi žmonės kažką su tuo daro.“

REKLAMA

Specialistė pabrėžia, kad čia yra labai bloga kombinacija: žmogų traukia, kas traukia, bet tada ir jis pats veikiausiai atėjęs iš kažkokios labai traumuojančios praeities, nes negeba savo impulsų valdyti.

„Jeigu mane kažkas skriaudė ir aš neturėjau šanso pripažinti, kad mane skriaudė, tada aš nuolatos blaškysiuosi tarp tos bejėgystės ir noro gauti galią prieš kažką kitą.“

Nė vienas vaikas negimė blogas

„Nė vienas vaikas negimė blogas ar norėdamas tam tikrais raidos etapais kenkti ar kažkaip elgtis netinkamai, tiesiog yra tam tikra aplinka, kuri sumodeliuoja tam tikras vaikų reakcijas, išgyvenimo tam tikrą strategiją toje aplinkoje“, – sako „SOS vaikų kaimų“ organizacijos Globos centro direktorius ir Nuolatinės globos vadovas Andrius Zinkus.

REKLAMA
REKLAMA

Anot specialisto, yra vaikai, kuriems buvo laiku suteikta pagalba, ir vaikai, šalia kurių atsirado sąmoningi žmonės ir saugi aplinka, bet tikrai yra nemaža dalis vaikų, kurie ir liko toje sudėtingoje aplinkoje ir joje kažkaip bandė išgyventi. „Yra trauminiai dalykai, kurie nuolat atsikartoja, ir ne visi žmonės sąmoningai supranta, kad kažkas yra negerai su jais, kad kažkokios pagalbos jiems reikia.

Tai yra žmonės, kurie turi tam tikrų sutrikimų ir jiems reikėtų padėti, bet tam reikia valios ir pačiam žmogui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.

„Tėvai paprastai“ žiūrėkite kiekvieną antradienį, 19 val., „Tėvų darželyje“, rubrikoje Tinklalaidė „Tėvai paprastai“, ir „Tėvų darželio“ „YouTube“ kanale. Laidą antradieniais 19 val. rasite ir naujienų portale tv3.lt bei 10 val. šeštadieniais TV3 televizijos „YouTube“.

REKLAMA

Tinklalaidės ištrauką rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti Tėvų darželio YouTube kanale:

Tinklalaidėje kalbame apie:

00:00 – pradžia

00:21 – pašnekovų ir temos pristatymas

01:29 – tvirkinimo sąvokos ir statistika

04:05 – kurie vaikai – potencialios aukos?

07:14 – kaip pastebėti ženklus?

13:02 – specialistai, kurie gali padėti

15:43 – ar vaikai globos vaikų namai buvo prievartaujami

18:39 – smurtavimas tarp vaikų

20:09 – kaip edukuoti vaikus apie galimą grėsmę

25:37 – trauma visam gyvenimui

27:32 – vaikai išsigalvoja?

32:24 – tendencijos: skaičiai auga?

33:30 – gijimo procesas

37:07 – kodėl vaikas gali traukti suaugusįjį

40:24 – kodėl bėga vaikai?

43:55 – žiniasklaidos dėmesys

46:06 – patarimai tėvams

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų