REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
21
Ligoninė (nuotr. Fotodiena.lt)

Panašu, kad pacientų eilių neišsprendžia jokios priemonės – gyventojai vis dar skundžiasi arba laukiantys ilgose eilėse, kad gautų nemokamą gydymą, arba sulaukiantys pasiūlymo gydytis mokamai. Ligoninių atstovai kaltina per didelį ir nekontroliuojamą pacientų srautą.

21

Panašu, kad pacientų eilių neišsprendžia jokios priemonės – gyventojai vis dar skundžiasi arba laukiantys ilgose eilėse, kad gautų nemokamą gydymą, arba sulaukiantys pasiūlymo gydytis mokamai. Ligoninių atstovai kaltina per didelį ir nekontroliuojamą pacientų srautą.

REKLAMA

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Asta Kubilienė iškėlė klausimą, kodėl niekaip nepavyksta įveikti eilių nemokamoms sveikatos priežiūros paslaugoms gauti universiteto ligoninėse bei Nacionaliniame vėžio institute.

„Daugelis žmonių rašo, kreipiasi, kad nemokamų paslaugų gauti praktiškai neįmanoma, todėl mes norėjome truputėlį pasiaiškinti šitą situaciją, kur čia yra problema, ir galbūt ją išspręsti. Labai viskas aišku, kai yra privati įstaigą – ateini, susimoki. Kada yra valstybinė, tada irgi viskas aišku, už tave moka PSD biudžeto lėšos. Bet jeigu valstybinėje įstaigoje yra mokamos paslaugos, va čia kyla daugybė problemų“, - posėdžio metu kalbėjo Seimo narė.

A. Kubilienė prašė ligoninių atstovų atsakyti, kokiais kriterijais vadovaujantis pacientams siūlomos mokamos paslaugos, net jei pacientai gydytis atvyksta su siuntimais.

REKLAMA
REKLAMA

Paslaugų daug, gydytojų – mažai

Vilniaus universiteto Santariškių klinikos direktoriaus pavaduotoja Jolitos Jakutienės teigimu, nemokamai pacientams suteiktų paslaugų skaičius kaip tik auga, tačiau didžiausia problema – gydytojų skaičius.

REKLAMA

„Pradėčiau nuo to, kad ambulatoriniam paskirtų konsultacijų skaičius kasmet vis didėja. 2016 m. suteikta ambulatorinių paslaugų, apmokėtų iš valstybės biudžeto, beveik 700 tūkst. Mokamos paslaugos tarp ambulatorinių paslaugų ligoninėje sudaro 1,56 proc. Įvedėme dalį gydytojų etatų, kur mums labiausiai reikėjo, bet jų didėjimas buvo labai nežymus, galima skaičiuoti vienetais. Tie patys gydytojai dirba tikrai maksimaliai“, - tvirtino J. Jakutienė.

Tačiau, pasak A. Kubilienės, ji vis tiek sulaukia gyventojų skundų, kad elektroninė sistema, per kurią konsultacijoms registruojasi pacientai, pirmiausiai siūlo būtent mokamas konsultacijas. J. Jakutienės teigimu, tokios problemos nebėra.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes naudojame vieną sistemą išankstinei pacientų registracijai. Šioje sistemoje buvo neatskirti konsultacijų laikai mokamų ir nemokamų. Šiuo metu yra visiškai atskiri registravimo laikai.

Registruojami visi pacientai, kurie besikreipia į Santaros kliniką. Pacientas gali registruotis be siuntimo, be tyrimų. Už tai pas mus susidaro eilės, bet registruojami visi pacientai, kurie kreipiasi“, - kalbėjo J. Jakutienė.

Nebūtų srautų – nebūtų ir eilių

Posėdžio metu Seimo narys Antanas Matulas ligoninių atstovų teiravosi, ar dar neatėjo laikas viešosiose įstaigose uždrausti komercinę veiklą ir apskritai atsisakyti mokamų paslaugų, nes tai, pasak parlamentaro, privačių įstaigų reikalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kauno klinikų Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovo Šarūno Mačinsko teigimu, jų įstaigoje mokamos paslaugos ir taip teikiamos tik nedraustiems pacientams.

„Pas mus mokamos paslaugos yra teikiamos tik tiems pacientams, kurie yra nedrausti, trečių šalių ir jie registruojasi į bendrą eilę. Iš tikrųjų pacientų srautai yra milžiniški. Bendra mūsų darbo kryptis yra tokia, kad mes stengiamės motyvuoti gydytojus teikti kiek galima labiau išplėstinę konsultaciją“, - posėdyje sakė Š. Mačinskas.

Tačiau Kauno klinikų atstovas pastebi, kad didžiausias sunkumas – nereguliuojami pacientų srautai, kurie ir suformuoja ilgas eiles.

„Pati didžiausia problema ir yra tie nereguliuojami srautai, kada pacientai turi teisę rinktis gydytoją specialistą su šeimos gydytojo siuntimu. Aišku, tada tos eilės pasidaro gana ilgos. Mes žaidžiame, stengiamės, tie žingsniai daromi, bet iš tikrųjų tie srautai yra nei prognozuojami, nei reguliuojami. Tu padidini krūvius, duodi daugiau talonų, bet jie per kelias dienas užsipildo“, - teigė Š. Mačinskas.

REKLAMA

Mokamos apžiūros – tik paciento prašymu

Tuo tarpu Nacionalinio vėžio instituto Konsultacinės poliklinikos skyriaus vedėja Daiva Kanopienė posėdyje teigė, jog jų įstaigoje mokamos paslaugos teikiamos tik pacientams pageidavus konsultacijos greičiau. „Mokamų paslaugų savo institute mes praktiškai neteikiame, kadangi onkologinė pagalba pas mus yra nemokama. Tačiau, jeigu pacientas yra nedraustas, jeigu nori labai greitai gauti paslaugą, pagal teisės aktus, apmokestinamos paslaugos. Praktiškai šiuo metu pirminiai onkologiniai pacientai konsultacijos daugiausiai gali laukti 10 darbo dienų“, - sakė D. Kanopienė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų