REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Partiją įsteigę ir siekę ją įregistruoti žemaičiai sulaukė neigiamo Teisingumo ministerijos (TM) atsakymo.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija trečiadienį vienam iš partijos iniciatorių Egidijui Skarbaliui atsiuntė neigiamą atsakymą, kuriame teigiama, kad Žemaičių partijos Juridinių asmenų registre registruoti negalima.

REKLAMA

E.Skarbalius BNS sakė, kad TM užkliuvęs galimai per mažas dalyvių skaičius steigiamajame suvažiavime (ministerija, atmetusi tuos steigėjus, kurių duomenys pateikti nepilnai, dalyvių suskaičiavo 586), taip pat kai kurios programinės nuostatos.

„Ministerija sako, kad įstatymams prieštarauja tokie punktai, kaip žemaičių kalbos vartojimo skatinimas visose srityje nuo šeimos iki administracinio sektoriaus. Tai turbūt jiems jau yra grėsmė nacionaliniam saugumui, nes atsakyme sakoma, kad oficialiųjų regioninių kalbų įteisinimas iš esmės reikštų, kad Lietuva tampa federacine valstybe“, - trečiadienį BNS sakė E.Skarbalius.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, TM sukritikavo ir žemaičių pasisakymą dėl administracinės reformos.

„Kai mes kalbame apie žemaičių krašto, kaip apskrities vieneto, atkūrimą, jie sako, kad mes keliame grėsmę valstybės teritoriniam vientisumui, nors mūsų programoje yra juodu ant balto parašyta, kad mes pasisakome, kad Lietuvos valstybė yra vientisa ir nedaloma į jokius kitus valstybinius darinius. Negi vien žemaičių pavadinimas sugriauna valstybės vientisumą?“, - retoriškai klausė žemaičių atstovas.

Pasak E.Skarbaliaus, jau trečiadienį žemaičių aktyvistai rinksis ir tarsis, ką daryti toliau. Jis teigia neatsisakantis idėjos registruoti partiją, tačiau apie galimybes dalyvauti spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose kalba pesimistiškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei mes kreiptumėmės į teismą (dėl TM atsakymo), dėl užimtumo bylos svarstymas prasidėtų gal tik rugsėjį - tai reikštų, kad jau per vėlu į rinkimus“, - sakė žemaitis.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 12-ąją.

Kuriant partiją, steigiamojo suvažiavimo dokumentus reikia pateikti TM, kuri patikrina, ar partijos steigimas atitinka įstatymo nustatytas procedūras bei ar steigiamos partijos programa ir įstatai nepažeidžia Konstitucijos ar kitų įstatymų reikalavimų ir patvirtina, kad partiją įregistruoti galima.

REKLAMA

Jeigu politinės partijos programoje ir įstatuose nurodyti tikslai ir uždaviniai, veiklos būdai prieštarauja Konstitucijai ar kitiems įstatymams bei jeigu partijos steigimas neatitinka Civilinio kodekso ar Politinių partijų įstatymo reikalavimų TM atsisako patvirtinti, kad politinę partiją įregistruoti galima. TM atsisakymas gali būti skundžiamas teismui.

Dabar Lietuvoje įregistruotos 37 partijos.

Tuo metu dar trys Lietuvoje šiuo metu besikuriančios partijos - Profsąjungų, Tautos prisikėlimo ir „Frontas“ - dokumentų Teisingumo ministerijai tikrinti dar nepateikė. BNS visų trijų partijų atstovai trečiadienį ryte sakė ketinantys tai padaryti artimiausiomis dienomis - t.y. dar šią savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų