REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Rinkoje ne visuomet galima surasti reikalingus produktus, ypač tokių visuomenei aktualių sričių kaip sveikatos apsauga, energetika, saugus eismas ar krašto apsauga. Tai sektoriai, kuriems dažnai reikalingi nišiniai produktai.

Rinkoje ne visuomet galima surasti reikalingus produktus, ypač tokių visuomenei aktualių sričių kaip sveikatos apsauga, energetika, saugus eismas ar krašto apsauga. Tai sektoriai, kuriems dažnai reikalingi nišiniai produktai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perkančiosios organizacijos pagal Viešųjų pirkimų įstatymą yra įpareigotos prekes ir paslaugas įsigyti viešųjų pirkimų būdu, tačiau tokiu būdu galima įsigyti tik jau sukurtus ir rinkoje esančius produktus. Nuo 2014 m. perkančiosios organizacijos jau gali įsigyti ne tik juos, bet ir rinkoje dar nesančių prekių ir paslaugų tenkinančių visuomenės poreikius, sukūrimą pasinaudojant priemone Ikiprekybiniai pirkimai. Šis būdas leidžia viešajam sektoriui įsigyti inovatyvių produktų, kurie pasitelkus aukšto lygio specialistus, kuriami pagal specialius poreikius. Kitose Europos Sąjungos šalyse, Ikiprekybiniai pirkimai vyksta jau daugiau nei 10 metų.

REKLAMA

Finansuojama net 85 proc. projekto išlaidų

Priemonė ikiprekybiniai pirkimai skirta finansuoti produktų kūrimą, kurių apskritai nėra rinkoje arba kuriems reikalingi esminiai patobulinimai. Ikiprekybinių pirkimų pagrindinis tikslas – skatinti inovacijų kūrimą ir pritaikymą viešajam sektoriui, tenkinant viešąjį interesą ir padedant naujiems produktams ar paslaugoms sėkmingai atsirasti rinkoje. Šia priemone gali pasinaudoti visos valstybiniam sektoriui priklausančios įmonės ir įstaigos.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai, ikiprekybiniai pirkimai vyksta kelerius metus. Ikiprekybinių pirkimų eiga yra labai panaši į inovatyvaus produkto sukūrimo ir atsiradimo rinkoje eigai. Inovatyvaus produkto kūrimas pagal priemonę ikirpekybiniai pirkimai paprastai vyksta 3 etapais – pirmiausia kuriama produkto koncepcija, ja kuriamas prototipas ir tik tada pagaminamas bandomasis produktas.

Nuo ko pradėti? Perkančioji organizacija, inicijuojanti inovatyvaus produkto kūrimą, parengia ikiprekybinio pirkimo dokumentaciją ir teikia MITA ekspertiniam vertinimui. Ekspertų teigiamai įvertintas ikiprekybinis pirkimas gali būti pradėtas vykdyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu perkančiosios organizacijos jau yra paskelbusios 10 pirkimų. Norintys dalyvauti ikiprekybiniuose pirkimuose kūrėjai – verslas ir (ar) mokslas, turėtų susipažinti su dominančio ikiprekybinio pirkimo sąlygomis ir technine specifikacija. Tuomet kartu su MITA konsultacijomis parengę ir pateikę pasiūlymus ikiprekybiniams pirkimams laukti įvertinimo.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma siekia iki 2 mln. eurų, bet ne daugiau kaip 85 procentai visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Likusius 15% turės skirti perkančioji organizacija bei projekto partneriai. Priemonės finansavimo forma – negrąžinamoji subsidija.

Priemonė patvirtinta 2015 metais ir pamažu įgauna pagreitį. Šiuo metu jau yra pateiktos 22 paraiškos, iš jų net 13 yra patvirtintų.

REKLAMA

Kontaktai pasiteirauti

Sigutė Stankevičiūtė, ekspertė, tel. (8 5) 212 7438, el. paštas [email protected]

Raimondas Pučka, teisininkas, tel. 8 600 46 018, el. paštas [email protected]

Ramūnas Ragauskas, teisininkas, tel. 8 600 46038, el. paštas [email protected]

Daigiau apie priemonę skaitykite čia: https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/programos-priemones/ikiprekybiniai-pirkimai/apie-priemone

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų