REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įdomybės apie filmą „Alisa Stebuklų šalyje“

Prieš pusantro šimto metų sukurtos pasakos „Alisa Stebuklų šalyje“ skaitytojai nebegali sužinoti, kokie žmonės ir gyvenimo įvykiai įkvėpė rašytoją Liujisą Kerolį sukurti šią nepaprastą knygą.

REKLAMA
REKLAMA

Tad režisierius Timas Burtonas, nuo gegužės 5 dienos pristatantis savą pasakos ekranizaciją, filmavimo aikštelėje susidūrė su ne vienu iššūkiu, pareikalavusio išradingumo ir sumanumo.

REKLAMA

Pateikiame keletą įdomybių iš trimatės, lietuviškai įgarsintos juostos „Alisa Stebuklų šalyje“, kurioje pagrindinius vaidmenis atliko Johnny‘is Deppas, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Mia Wasikowska ir kt.

•    Praeityje režisieriaus Timo Burtono biuro savininkas buvo Arthuras Rackhamas, garsus knygų iliustratorius, sukūręs klasika tapusias lėkštes 1907 m. išėjusiam „Alisos Stebuklų šalyje“ leidimui.

REKLAMA
REKLAMA

•    Prieš pradėdamas filmuotis, Johnny‘is Deppas paprastai itin daug ruošiasi vaidmeniui, tad ne išimtis buvo ir Išprotėjusio skrybėlininko rolė. Aktorius akvarele nupiešė daugybę piešinių, kaip turėtų atrodyti jo vaidinamas personažas. Kaip paaiškėjo vėliau, jo įsivaizdavimas buvo panašus į režisieriaus T. Burtono viziją.

•    „Alisa Stebuklų šalyje“ įkvėpė sukurti net du muzikinius diskus. Vieną jų įrašė kompozitorius Dahnny‘is Elfmanas. Kitas diskas, pavadinimu „Amost Alice“, - tai 16 dainų rinkinys, kuriame yra Avril Lavigne sukurta ir atliekama daina „Alice“ (ji skamba bėgant juostos titrams), taip pat „All American Rejects“, „The Cure“ muzikanto Roberto Smitho, „Franz Ferdinand“, „Shinedown“, „3OH!3“ kūriniai.

•    Išprotėjęs skrybėlininkas kenčia nuo apsinuodijimo gyvsidabriu. Tuo laikotarpiu tarp skrybėlininkų, savo darbe naudojančių chemikalus, tai buvo dažnas susirgimas. J. Deppas ir T. Burtonas, norėdami kuo geriau parodyti skrybėlininko beprotystę, neįtikėtinus jo nuotaikos pokyčius atspindėjo įspūdingame grime ir aprangoje.

•    Alisą vaidinanti Mia Wasikowska filmo metu patiria stulbinančių ūgio pokyčių. 1,62 cm ūgio aktorė po stebuklų šalį vaikščiojo būdama ir 15 cm, ir 6 metrų ūgio. Filmavimo grupė stengėsi ūgio skirtumą pakeisti ne tik specialiųjų efektų, bet ir įvairių gurdybių pagalba. Neretai tai buvo tiesiog dėžė nuo obuolių, ant kurios atsistojusi aktorė atrodydavo aukštesnė už savo kolegas.

•    Baltąją karalienę vaidinanti Anne Hathaway režisieriui pasiūlė, kad jos personažas nebūtų beviltiškai baltos spalvos. Juk Baltoji karalienė yra kilusi iš tos pačios vietos kaip ir Raudonoji karalienė, tad aktorė į savo išvaizdą įliejo raudonų detalių, įkvėpta tokių garsenybių kaip Blondie, Greta Garbo, Dan Flavin ir Norma Desmond stiliaus.

•    Kai į filmavimo aikštelę atvyko aktorius Chrispinas Gloveris, paaiškėjo, kad režisieriui bus reikalinga tik... jo galva. Čirvų valetą vaidinantis aktorius dėvėjo žalią kostiumą ir stovėjo ant kojokų, kad atrodytų aukštesnis. Filme žiūrovai matys tik tikrą aktoriaus galvą, o jo kostiumas, kūnas ir netgi apsiaustas buvo sukurti kompiuteriu.

•    Raudonąją karalienę vaidinusi Helena Bonham Carter, prieš pradėdama filmuotis, kiekvieną dieną tris valandas turėdavo praleisti grimo kambaryje. Tačiau nei grimuotojai, nei kostiumų dailininkai nepajėgė iki reikiamo dydžio padidinti aktorės galvos, tad šią problemą išsprendė kompiuterinių efektų kūrėjai.

•    Režisierius T. Burtonas pageidavo, kad filme „vaidintų“ ne animaciniai, o tikri gyvūnai. Prieš sukurdami Baltąjį triušį, animatoriai praleido ne vieną dieną triušių fermoje, kur stebėjo gyvūnus, juos fotografavo, kad tiksliai žinotų, kaip triušis judina nosį ar ėdą žolę.

•    „Alisa Stebuklų šalyje“ buvo nufilmuota įprastame dvimačiame formate, o paskui perdaryta į trimatę versiją. Tokiu pat būdu buvo sukurta ankstesnė T. Burtono juosta „Košmaras prieš Kalėdas“. Sužavėtas gautu rezultatu, T. Burtonas lygiai taip pat nusprendė kurti ir juostą apie Alisą.

•    Stebuklų šalį ir nepaprastos jos gyventojus kūrė legendinis specialiųjų efektų meistras Kenas Ralstonas ir „Sony Imageworks“, dirbę su filmais „Žvaigždžių karai“, „Forestas Gampas“, „Svajonių traukinys“. Derinant veiksmo scenas, animaciją ir kitas efektų technologijas, iš viso buvo sukurta net 2500 atskirtų vizualiųjų efektų.

•    Kuriant „Alisą Stebuklų šalyje“ buvo pastatytos vos kelios filmavimo aikštelės, pvz., Raudonosios karalienės požemis, trys Apvaliosios salės versijos. Visa kita aplinka buvo sukurta kompiuteriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

•    Ištikimi Johnny‘o Deppo gerbėjai turėtų atkreipti dėmesį į aktoriaus akis. Kad beprotystė „tilptų“ į jo vaidinamo Išprotėjusio skrybėlininko akis, jos buvo padidintos 10-15 proc.

•    Kurdami Dodo personažą, animatoriai jo išvaizdos pradėjo ieškoti pasinaudodami „Google“ vaizdų paieška bei apsilankydami Londono natūraliosios istorijos muziejuje.

Įspūdingas stebuklų pasaulis ir nepaprasti nuotykiai – filme „Alisa Stebuklų šalyje“! Žiūrėkite kinuose nuo gegužės 5 dienos!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų