REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

38 metų Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės žvaigždė Andrejus Zadneprovskis tapo pirmuoju Lietuvos atstovu, išrinktu į UIPM Vykdomąjį komitetą. „Malonu, kad buvau įvertintas ne tik kaip geras sportininkas“, - interviu Balsas.lt kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionas ir Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas A. Zadneprovskis Buenos Airėse, Argentinoje, vykusiame 64-ajame Tarptautinės šiuolaikinės penkiakovės federacijos (UIPM) kongrese išrinktas į Vykdomąjį komitetą ir bus atsakingas už darbą su žiniasklaida.

REKLAMA

„Man patikėtos svarbios pareigos UIPM Vykdomajame komitete – darbas su žiniasklaida. Stengsiuosi mūsų sporto šaką padaryti dar populiaresnę, įdomesnę ir žinomesnę. Savotiškas iššūkis ir siurprizas“, - kalbėjo taip pat Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos viceprezidento pareigas einantis A. Zadneprovskis.

Buvęs vienas pajėgiausių mūsų šalies penkiakovininkų naująsias pareigas pradės eiti lapkričio viduryje: „Frankfurte lapkričio 16–18 dienomis vyks pirmas Vykdomojo komiteto posėdis ir čia bus iki galo sudėliota komanda, išrinktas generalinis sekretorius.“

REKLAMA
REKLAMA

A. Zadneprovskis vasarą taps tėvu. ELTA nuotr. (nuotr. Balsas.lt)Pekine E. Krungolcas laimėjo olimpinį sidabrą, o A. Zadneprovskis - olimpinę bronzą. ELTA nuotr.

– Kokiu principu vyko rinkimai?

– Į darbo su žiniasklaidas pareigas buvo renkamas vienas žmogus. Iš viso buvo keturi kandidatai. Ir man buvo maloni staigmena, kad buvau išrinktas. Daug vilčių nedėjau, su Lietuvos federacija buvome nusprendę užpildyti paraiškas į keletą komitetų. Demokratiniai rinkimai. Iš viso 51 balsas. Per pirmą turą buvau trečioje vietoje, per antrą pakilau į antrą poziciją, o paskui mane labai palaikė vengrai, čekai, visas Rytų Europos šalių blokas. Laimėjau penkių balsų persvara.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Šios pareigos pačiam nebus visiškai neliesta sritis?

– Pareigos įdomios, mėgstu bendrauti su žmonėmis. Patys žinote – vienas nieko nedaro. Čia yra komanda, įdirbis. Puikiai visus pažįstu, tai – profesionalai. Galbūt bus atsižvelgta ir į mano pasiūlymus.

– Turite minčių, kaip labiau populiarinti šiuolaikinę penkiakovę?

– Per pastarąjį olimpinį ciklą mūsų sporto šakoje buvo daug pasikeitimų. Tai pirmiausiai įvesti lazeriniai ginklai, taisyklės. Galbūt nukentėjo sportininkai ir treneriai, bet laimėjo mūsų sporto šaka. Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Jacquesas Rogge'as įteikė UIPM prezidentui Klausui Schormannui specialų prizą kaip daugiausiai inovacijų pritaikiusiai sporto šakai. Prieš olimpinio komiteto kongresą 2013 metais mus patikino, kad išliksime olimpinėje programoje.

REKLAMA

Palyginimui žiemos sporte biatlonas – labai populiarus, jo biudžetas per metus siekia nuo 1 mln. iki 1,5 mln., o mūsų sporto šaka tiek gauna per visą ketverių metų olimpinį ciklą. Skirtumas nemažas. Kalbant apie televiziją reikia daug pinigų. Čia dirba grupė žmonių, režisieriai, reikalinga grafika. Labai viskas priklauso nuo to, kaip pateiksi televizijos žiūrovams. Gerai, kad neatitrūkau nuo sporto, žinau, kas favoritai, iš ko laukti pergalių ar įdomių momentų. Atėjęs svetimas žmogus nežinotų, pavyzdžiui, kas ta Gintarė Venčkauskaitė, pavyzdžiui...

REKLAMA

Gintarė Venčkauskaitė (nuotr. Balsas.lt/Aurimo Kuckailio)Gintarė Venčkauskaitė (nuotr. Balsas.lt/Aurimo Kuckailio)

– Iš to laimėjo ir Lietuva?

– Tikrai nepralošė. Gana aukštas postas. Lietuva dar niekada neturėjo Vykdomajame komitete savo žmonių.

– UIPM kongreso delegatai taip pat pritarė siūlymui pakeisti šiuolaikinės penkiakovės kombinuotos rungties - bėgimo ir šaudymo - taisykles. Nuo šiol sportininkams teks bėgti keturis ratus po 800 m vietoje trijų ratų po 1000 m ir atlikti keturias šaudymo serijas vietoje buvusių trijų). Sportininkams geriau ar blogiau?

– Pasiūlymas padidinti ratų skaičių atėjo iš televizijos, kad varžybose būtų daugiau dinamikos ir intrigos. Gal kiek pasikeis treniruočių specifika, bet iš esmės tie, kurie greitai bėgo ir taikliai šaudė, turėtų tai ir toliau daryti. Laikas parodys. Biatlone taip pat keturi ratai ir keturi šaudymai. Ne be reikalo taip padaryta. Visiems lengviau ir įdomiau žiūrėti bei skaičiuoti kai porinis skaičius. Manau, kad sportininkams didelės įtakos tie pakeitimai neturės. Galbūt daugiau į šaudymą reikės atkreipti dėmesį, krūviai bus didesni, bet profesionalai nesunkiai prie to pripras. Penkiakovė dėl to nieko nepraras, o kaip tik atras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TIK FAKTAI

A. Zandeprovskis 2004 metais Atėnuose laimėjo olimpinį sidabrą, o 2008 metais Pekine - olimpinį bronzos medalį. jis du kartus triumfavo pasaulio čempionate ir tapo Europos čempionu. 2010 metais baigė karjerą dėl persekiojusių traumų.

2009 metais A. Zadneprovskis vedė kitą Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės žvaigždę Laurą Asadauskaitę. Pastaroji šįmet Londone vykusiose olimpinėse žaidynėse tapo čempione.

A. Zadneprovskis su žmona Laura (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio) (nuotr. Balsas.lt)A. Zadneprovskis su žmona Laura (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio) (nuotr. Balsas.lt)

Laura Asadauskaitė (nuotr. Balsas.lt/Aurimo Kuckailio)Laura Asadauskaitė (nuotr. Balsas.lt/Aurimo Kuckailio)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų