REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį į Palangą vėl pradėjo plūsti poilsiautojai iš visos Lietuvos. Žolinių savaitgalis prognozuojamas rekordiškai geras, nes laisvų apgyvendinimo vietų jau praktiškai nebeliko. Vos viena kita vietelė už milžinišką kainą, kuri atima amą. Karštų orų ištroškę poilsiautojai vasarai persiritus į antrą pusę plačiai atvėrė pinigines ir už atostogas pakloja dideles sumas.

Penktadienį į Palangą vėl pradėjo plūsti poilsiautojai iš visos Lietuvos. Žolinių savaitgalis prognozuojamas rekordiškai geras, nes laisvų apgyvendinimo vietų jau praktiškai nebeliko. Vos viena kita vietelė už milžinišką kainą, kuri atima amą. Karštų orų ištroškę poilsiautojai vasarai persiritus į antrą pusę plačiai atvėrė pinigines ir už atostogas pakloja dideles sumas.

REKLAMA

Užimtumas Palangoje penktadienio popietę siekia 98 proc. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad jau savaitės pradžioje buvo aišku, kad šis savaitgalis vėl bus pilnas.

„Praėjusį savaitgalį, kadangi orai buvo puikūs – tai viešbučiai turėjo labai gerą užimtumą, šį savaitgalį vėl bus tas pats ir viešbučiai bus pilni“, – kalbėjo I. Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA

Žolinėms liko tik paskutinės vietos: geresnis viešbutis – 500 eurų

Penktadienio popietę booking.com svetainėje matoma, kad Palangoje pigesni apgyvendinimo įstaigų pasiūlymai Žolinių savaitgaliui tiesiog dingsta akyse.

REKLAMA

Už dviejų ar trijų žvaigždučių viešbučio vieną kambarį dviem paroms dviem žmonėms dažniausiai prašoma nuo 300 eurų.

Šiuo metu daugiausiai variantų likę trijų-keturių žvaigždučių viešbučių kambariai su pusryčiais, kurių kainos svyruoja apie 500 eurų už dvi paras.

Už penkių žvaigždučių viešbučio apartamentus su pusryčiais dviem žmonėms dviem paroms Palangoje prašoma net virš 1 tūkst. eurų.

„Likusios tik paskutinės vietos. Liko arba paprastesnės pigiausios, arba brangiausios vietos ir paskutiniai kambariai. Už paskutinius kambarius pakelia kainą, nes mato, kad yra paklausa. Viduriuko jau nelabai galima rasti.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pardavinėja likusius paskutinius kambarius ir mato, kad paklausa yra labai didelė, skambučiai netyla. Žmonės eina į vietą ir klausia, ar šiai nakčiai dar turite kambarių – tai tokią paklausą turint tikrai galima parduoti kambarį už brangesnę kainą“, – sakė I. Valaitienė.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė pasakojo, kad praėjusį savaitgalį teko susidurti, kai žmonės paskutinę minutę lėkė į viešbučius ar kitas privačias vietas ieškoti apgyvendinimo, bet teko nukabinti nosis.

„Siuntėme ir pas kitus kolegas. Jei žmonės nori apsistoti – tai jie pasiryžę sumokėti ir didesnę sumą. Kartais neradę vietos žmonės pakeičia savo reikalavimus, kad tik atvykus netektų grįžti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie išvyko į Šventąją, nes šalia Palangos, kad tik dar galėtų pasimėgauti geru oru“, – sakė I. Valaitienė.

„Žmonės atvėrė pinigines“

Anot Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės, restoranai pastebi išaugusį svečių skaičių. Restoranų pajamų augimas yra šiek tiek didesnis nei viešbučiuose.

„Po karantino pradėjus veiklą jautėsi, kad žmonių krepšelis ir perkamoji galia yra sumažėjusi. Tik laikui bėgant ir vasarai persiritus į antrą pusę, liepos ir rugpjūčio mėnesiais jaučiasi, kad žmonės labiau atsipalaidavo ir atvėrė pinigines – lengviau užsako kambarius ir perka daugiau.

Žmonės pamatė, kad važiuoti į užsienį yra rizikinga, nes grįžus gali tekti saviizoliuotis. Manau, kad daugelis tuos dalykus pergalvojo ir nusprendė visgi pasilikti atostogauti Lietuvoje“, – kalbėjo pašnekovė.

REKLAMA

Jaučia gyventojų atsargumą

Viešbučiuose, baruose, kavinėse ir kituose uždarose viešose vietose yra privalomos veido kaukės. Pasak I. Valaitienės, pandemijos akivaizdoje labai jaučiasi žmonių atsargumas ir nuolat klausia apie apsaugos priemones.

„Dažnai išgirstame klausimus prieš rezervuojant: „Kaip yra pas jus? Ar viskas gerai?“. Viduje reikia kaukių, bet būna visaip. Svečiai atvykę gyvena atostogų nuotaikomis ir nesinori apie jokius apribojimus galvoti. Bet ne vienam tenka priminti, kad viduje reikia dėvėti kaukę.

Jei anksčiau pardavimų langas dėliodavosi mėnesį ar du į priekį – tai šiais metais dėl pandemijos žmonės bijo įsipareigoti, išleisti pinigus užsisakius kambarius, kad nereikėtų skubiai keisti savo planų. Žmonės elgiasi labai atsargiai. Žinoma, viešbučiams, kurie planuoja savo pardavimus tai nėra naudinga“, – sakė I. Valaitienė.

REKLAMA

Anot pašnekovės, orai labai lemia žmonių atostogų planus.

„Mes jau pajautėme, kad orai labai lemia poilsiautojų pasirinkimą. Jei anksčiau pranešdavo blogesnį orą, bet staiga pasikeičia ir jis pagerėja, tai iškart prasideda skambučių srautas ir rezervacijos.

Akivaizdu, kad vasarą žmonės nori atostogų, poilsio ir gerų orų. Esant geram orui, žmonės kambaryje praleidžia labai mažai laiko, bet sumoka didesnę kainą būtent už gerą orą ir atostogas prie jūros.

Jei oras yra geras – tai klientų nuotaika yra puiki ir vertinimai puikūs. Jiems tuomet mažiau rūpi ir kambariai ar išsinuomotos vietos“, – teigė I. Valaitienė.

Daugiau apie poilsiautojus pajūryje galite pamatyti TV3 Žinių reportaže:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų