REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA kosminis laivas, skraidinantis į Marsą marsaeigį „Mars Science Laboratory“ (MSL), sėkmingai atliko pagrindinį skrydžio trajektorijos keitimo manevrą.

REKLAMA
REKLAMA

NASA pranešime sakoma, kad šis manevras truko tris valandas. Jo metu buvo įjunginėjami keli kosminio laivo varikliai, kol kosminis laivas buvo išvestas į reikiamą skrydžio į Marsą trajektoriją. Tai, kad manevras buvo sėkmingas, patvirtino iš aparato į Žemę persiųsti telemetriniai ir nuotolinio stebėjimo duomenys.

REKLAMA

Kitas kosminio laivo su MSL trajektorijos keitimas numatytas šių metų kovo 26 dieną. Pasak NASA specialistų, lyginant su pirmuoju jis bus mažesnis ir pareikalaus trumpesnio variklių įjungimo laiko. JAV inžinierių teigimu, po antrojo trajektorijos keitimo jie turės mažiausiai 4 progas prireikus dar labiau patikslinti skrydžio trajektoriją, kol kosminis laivas šių metų rugpjūčio 6 dieną pasieks Marso orbitą.

Marsaeigis „Mars Science Laboratory“ į kosmosą buvo paleistas 2011 m. lapkričio 26 dieną. Šios kelionės tikslas – maždaug 160 km skersmens Gale'o krateris Marse, kuriame bus vykdoma MSL tyrimų programa. Šio kraterio viduryje yra kelių kilometrų aukščio nuosėdų, tolimoje Marso praeityje suneštų vandens srautų, kalnas.

Tirdamas šias nuosėdas „Mars Science Laboratory“ marsaeigis ieškos jose galimų gyvybės pėdsakų. Planuojama, kad „Curiosity“ čia darbuosis mažiausiai 2 metus ieškodamas galimų bakterijų ir kitų mikroorganizmų bei vykdydamas geologinius bei kitus tyrimus. Šis marsaeigis turi 2 m ilgio manipuliatorių, galintį iškelti į reikiamą aukštį vaizdo kameras ir lazerinius prietaisus. Iš viso marsaeigyje įrengta 10 mokslinių prietaisų, tarp jų ir rusiškas neutroninis detektorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų