mars science laboratory

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mars science laboratory“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mars science laboratory“.

Marse sėkmingai nusileido NASA marsaeigis „Curiosity“

Pirmadienį 8.32 val. Lietuvos laiku Marse, milžiniškame Gale'o krateryje, po 8 mėnesių skrydžio sėkmingai nusileido JAV marsaeigis „Mars Science Laboratory“ („Curiosity“). Kosminio aparato leidimąsi Marse tiesiogiai transliavo NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorija Pasadenoje, kurioje veikia „Curiosity“ misijos valdymo centras.
2012-08-06

Marse leidžiasi marsaeigis „Curiosity“: tiesioginė transliacija

Šįryt apie 8:31 val. Lietuvos laiku Marse vyks mokslinės stoties „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ nusileidimas. O tiesioginės transliacijos su mokslininkų komentarais internete jau prasidėjo. Sėkmingai pasiekęs Marso paviršių, „Curiosity“ pradės dvejų metų misiją, kurios metu robotizuotas marsaeigis tyrinės mikrobiologinės gyvybės aspektu labiausiai intriguojantį Marso kampelį.
2012-08-06

NASA mokslininkas: žmonės per 10 metų galėtų išsilaipinti Marse

Jei reikėtų, pirmieji žmonės Marse išsilaipinti galėtų per artimiausią dešimtmetį, pareiškė vienas NASA marsaeigio MSL („Curiosity“) projekto techninių vadovų Adamas Steltzneris. Jis atsakingas už vieną svarbiausių MSL projekto techninių etapų: sklandų marsaeigio nusileidimą ant Marso paviršiaus, skelbia „Telegraph.co.
2012-08-03

Marsaeigio „Curiosity“ nusileidimo tiesioginės transliacijos pradžia – 6 val. ryto

Tiems, kam įdomus artimiausią pirmadienį Marse vyksiantis mokslinės stoties „Mars Science Laboratory“ su marsaeigiu „Curiosity“ nusileidimas Raudonojoje planetoje, yra gerų naujienų. „Universetoday.com“ rugpjūčio 6 d. (pirmadienį), nuo 6.00 val. ryto Lietuvos laiku pradės tiesioginę keturių valandų trukmės transliaciją, kurią bus galima stebėti „Youtube.com“ ir „Google+". Tiesioginės transliacijos metu kalbės ir nusileidimo procedūrą komentuos mokslininkai, inžinieriai ir kiti ekspertai.
2012-08-01

Marsaeigis MSL atliko paskutinę skrydžio į Marsą korekciją

Prie Marso artėjantis NASA kosminis laivas su marsaeigiu „Mars Science Laboratory“ (MSL) sėkmingai atliko paskutinį skrydžio trajektorijos keitimo manevrą prieš kitą savaitę planuojama nusileidimą Raudonojoje planetoje. Pasak NASA atstovų, ši skrydžio korekcija buvo nedidelė: MSL gabenančio kosminio laivo raketiniai varikliai buvo įjungti tik 2 kartus, iš viso jie veikė 6 sekundes.
2012-07-30

Į Marsą skrendantis NASA kosminis laivas pakeitė trajektoriją

NASA kosminis laivas, skraidinantis į Marsą marsaeigį „Mars Science Laboratory“ (MSL), sėkmingai atliko pagrindinį skrydžio trajektorijos keitimo manevrą. NASA pranešime sakoma, kad šis manevras truko tris valandas. Jo metu buvo įjunginėjami keli kosminio laivo varikliai, kol kosminis laivas buvo išvestas į reikiamą skrydžio į Marsą trajektoriją. Tai, kad manevras buvo sėkmingas, patvirtino iš aparato į Žemę persiųsti telemetriniai ir nuotolinio stebėjimo duomenys.
2012-01-12

JAV marsaeigis „Curiosity“ paruoštas kosminei kelionei

Tuo metu, kai Rusijos kosminės pramonės specialistai žūtbūt stengiasi išgelbėti į Marsą turėjusį skristi savo kosminį laivą „Phobos-Grunt“, NASA irgi ruošiasi naujai misijai į Raudonąją planetą. Lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje į Marsą bus paleistas JAV kosminis laivas su marsaeigiu „Curiosity“, praneša NASA.
2011-11-11

„Marso tankas“ išlaikė NASA egzaminą

Į Marsą 2011 m. planuojamas paleisti didžiausias iki šiol JAV marsaeigis „Mars Science Laboratory“ išlaikė techninės parengties egzaminą. Apie tai pranešęs leidinys „The Register“ „Mars Science Laboratory“ marsaeigį vadina branduoliniu varikliu varomu, lazeriu ginkluotu tanku, klaidžiosiančiu po geltonas Marso platybes.
2010-03-09

Skrydžių į tolimąjį kosmosą nebebus: baigėsi plutonis

Plutonio-238 trūkumas gali priversti JAV dešimtmečiams atidėti į tolimąjį kosmosą leidžiamų kosminių zondų programas. Jungtinės Valstijos baigia išnaudoti turimas plutonio-238 izotopo, naudojamo į tolimąjį kosmosą leidžiamuose ar ilgai autonominiu režimu veikiančiuose kosminiuose aparatuose, atsargas, skelbia „Popsci.
2009-10-06

NASA siūlo nusiųsti savo vardą į Marsą

JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) siūlo visiems norintiems nusiųsti savo vardą į Marsą. Tereikia jį įrašyti NASA projekto tinklalapyje, ir jis bus įrašytas į specialų lustą, kuris bus  įdėtas į Marsą tirsiantį NASA marsaeigį „Mars Science Laboratory“. Šis marsaeigis bus paleistas į Marsą 2011 m. Pasak NASA atstovų, jame bus daugiau mokslinių prietaisų, nei bet kokiame kitame iki šiol Marso paviršių tyrusiame aparate.
2009-06-17
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų