REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po septynerių įkalinimo metų Chelsea Manning išėjo pro Fort Levenverto karinio kalėjimo vartus ir pagaliau galės užbaigti savo virsmą į laisvą, translytę moterį.

Po septynerių įkalinimo metų Chelsea Manning išėjo pro Fort Levenverto karinio kalėjimo vartus ir pagaliau galės užbaigti savo virsmą į laisvą, translytę moterį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Translytė kariuomenės eilinė Ch.Manning, buvusi įkalinta dėl didžiausio JAV istorijoje įslaptintų dokumentų nutekinimo, į laisvę paleista trečiadienio rytą, nurodė JAV kariškių atstovė.

REKLAMA

Ch.Manning „išleista iš Jungtinių Valstijų drausmės kareivinių“ Fort Levenverte, Kanzaso valstijoje, pranešė atstovė spaudai Cynthia Smith (Sintija Smit).

Kai pirmą kartą atvyko į kareivines, smulkaus sudėjimo Ch.Manning buvo karys vyras, vardu Bradley Manningas (Bredlis Maningas). Jis išgarsėjo kaip šaltinis, nutekinęs tinklapiui „WikiLeaks“ daugiau kaip 700 tūkst. slaptų karinių ir diplomatinių dokumentų, pribloškusių pasaulį. Suimtas jis buvo 2010-ųjų liepą.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar 29-erių Ch.Manning paleidžiama prezidentui Barackui Obamai (Barakui Obamai) prieš pat kadencijos pabaigą sušvelninus jos bausmę. Be buvusio prezidento atsisveikinimo „dovanos“ ji už grotų būtų sėdėjusi iki 2045-ųjų, nes buvo nuteista kalėti 35 metus. Taigi, kalėjime ji išbuvo tik septynerius metus.

Nuteistosios šalininkai nuogąstavo, kad ji tiek ilgai nebūtų ištvėrusi. Vien pernai 29 metų Ch.Manning du kartus bandė žudytis, be to, buvo paskelbusi bado streiką dėl jai taikytų drausminamųjų priemonių.

Tačiau triuškinanti depresijos, desperatiškų priemonių ir laikotarpių vienutėje virtinė dabar baigėsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Liko dvi dienos iki laisvo civilio gyvenimo, – parašė tviteryje Ch.Manning pirmadienį. – Dabar reikalausiu privačios #sveikatosapsaugos, kaip milijonai amerikiečių“.

„Pirmą kartą galiu matyti ateitį sau, kaip Chelsea, – praėjusią savaitę rašė ji. – Laisvė būdavo dalykas, apie kurį svajodavau, bet jos niekada neleisdavau sau visiškai įsivaizduoti. Dabar vėl patirsiu laisvę su draugais ir mylimais žmonėmis, po beveik septynerių metų grotų ir cemento, kalinimo vienutėje, mano sveikatos priežiūros ir savarankiškumo varžymo, regularaus priverstinio plaukų kirpimo.“

REKLAMA

Gruodį Ch.Manning švęs 30-ąjį gimtadienį, ir iki to laiko jos išvaizda galbūt smarkiai pasikeis. Kalėjime pareigūnai neleisdavo jai auginti plaukų – jie negalėjo būti ilgesni nei 5 centimetrai, kaip numato statutas.

Tačiau padedant advokatams, ji kalėjime galėjo pradėti hormoninį gydymą ir įtvirtinti savo moteriškąją tapatybę. Ši transformacija neabejotinai paspartės išėjus iš kalėjimo aplinkos, kurioje, pasak nuteistosios, nebuvo pripažįstama jos „teisė egzistuoti“.

Nors Ch.Manning bausmė buvo sušvelninta, apkaltinamasis nuosprendis išlieka. Ji yra pateikusi apeliaciją.

Formaliai ji tebėra ginkluotųjų pajėgų narė ir tebeturi sveikatos draudimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų