REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Holistinis marketingas – gana naujas, madingas terminas, paskutiniu metu dažnai girdimas marketingo specialistų bendruomenės pokalbiuose. Tačiau pagrindinis šio požiūrio principas – marketingo, kaip vidinio verslo variklio – susiformavo gerokai anksčiau.

Holistinis marketingas – gana naujas, madingas terminas, paskutiniu metu dažnai girdimas marketingo specialistų bendruomenės pokalbiuose. Tačiau pagrindinis šio požiūrio principas – marketingo, kaip vidinio verslo variklio – susiformavo gerokai anksčiau.

REKLAMA

Geriausiai žinomas dėl istorinės partnerystės su „Apple“, viešųjų ryšių guru iš Silikono slėnio R. McKenna dar 1991 m. yra pasakęs, jog marketingas negali būti įsivaizduojamas kaip atskira, kitoms, pagrindinėms verslo funkcijoms pavaldi dedamoji. Holistiniu požiūriu marketingas apima visas verslo funkcijas ir yra itin svarbus norint pasiekti geriausių rezultatų. Jo dėka orientuojamasi į visą verslą, kaip bendrą subjektą, todėl prioritetu laikomas vieningas ir nuoseklus požiūris.

Taikant holistinio marketingo strategiją svarbu, kad visi įmonės padaliniai ir skirtingi rinkodaros komponentai dirbtų išvien siekiant bendrų tikslų. Neretu atveju tai padeda nustatyti elgesio ir verslo praktikos standartą, apjungiantį ir suvienijantį visus įmonės resursus. Šį požiūrį puikiai atskleidžia skaitmeninė rinkodara, pasitelkianti įvairius įrankius ir sinchronizuojanti jų bendrą veikimą tam, kad būtų pasiekti didesni pardavimai. Apie tai kokį kelią reikia nueiti ir kokias skaitmeninės rinkodaros priemones pasitelkti tam, kad būtų parduota prekė ar paslauga, pasakoja skaitmeninės rinkodaros agentūros „Media Partner“ specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Supažindinimas

Tai pirmasis vartotojo kelio link prekės ar paslaugos įsigijimo etapas, kuriame didelė, tačiau dar prekės ženklo nepažįstanti auditorija supažindinama su nauju produktu ar paslauga. Kaip teigia socialinių medijų skyriaus vadovė Dr. Justina Zamauskė, jame gali būti naudojamos praktiškai visos skaitmeninės rinkodaros priemonės, tačiau renkantis nuo ko pradėti – dažnu atveju startuojama socialinėse medijose. Pradedant tikslinio pirkėjo charakteristikų apsibrėžimu, produkto ar paslaugos komunikacijos tikslų nustatymu sukuriama socialinių tinklų strategija. Komunikacijos metu būsimam pirkėjui formuojamas norimas prekės ženklo įvaizdis. Kartu su vertingu turiniu koja kojon eina socialinių tinklų reklama, padedanti surasti tikslinius klientus ir jiems pristatyti prekės ženklą.

REKLAMA

Sudominimas

Pasiekus būsimą, tačiau dar „šaltą“ klientą svarbu išlaikyti jo dėmesį.  Sudominimo etape daug dėmesio skiriama skaitmeninio dizaino sprendimams, jo dėka sukuriamas skirtingas turinys, kuriuo siekiama „pagauti ir išlaikyti“ potencialaus kliento dėmesį. Kadangi pristatomas naujas produktas ar paslauga, ieškoma skirtingų jo pristatymo būdų, nes dar nežinoma, kas tiksliai sudomins auditoriją. Skaitmeninės rinkodaros dizaino skyriaus vadovas Dainius Diponas sako, kad kai kurie žmonės labiau pastebi nuotraukas, kiti video turinį, o trečių akį gali „užkabinti“ reklaminis baneris naujienų portale. Todėl, jo nuomone, turinio įvairovė, patrauklumas bei netikėtos formos – svarbu, kad būtų tiesiamas kelias iki norimo rezultato.

REKLAMA
REKLAMA

Svarstymas

„Meta Ads“ skyriaus vadovė Agnė Šmigelskė pabrėžia, jog šis etapas itin svarbus, nes potencialus pirkėjas jau susipažinęs su preke ar paslauga, svarsto apie įsigijimą, pats aktyviai ieško informacijos. Skaitomi atsiliepimai, ieškoma rekomendacijų, lyginami produktai ar paslaugos įvairiais aspektais. Būtent šiuo momentu svarbu „nepaleisti“ potencialaus pirkėjo, o tam puikiai tinka socialinių tinklų reklama, „Google“ paieška ir remarketingas. Puiku, jei galite taikyti bent keletą įrankių vienu metu.   

Ketinimas

Šiame etape laukia galutinis potencialaus kliento sprendimas – pirkti arba ne, todėl svarbu jam pateikti specialių pasiūlymų, kurie paskatintų apsispręsti. A. Šmigelskė įvardina, kad tokiam tikslui tinka specialūs nuolaidos kodai, išskirtinių ir dar iki šiol neįvardintų produkto savybių pateikimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirkimas

Labiausiai laukiamas etapas, kuriame siekiant geriausio rezultato rekomenduojama išnaudoti visas iki šiol įvardintas skaitmeninės rinkodaros priemones. Tačiau, siekiant greičiausio rezultato pasitelkiami „Google“ reklamos įrankiai, parenkami ir išnaudojami tinkamiausi raktažodžiai bei nustatymai. „Google Ads“ skyriaus vadovė Vaida Lavrėnovienė pasakoja, jog neretai susiduria su verslais, deja, netinkamai sekančiais konversijas. Rekomenduojamas, kuo smulkesnis konversijų sekimas, ne tik užsakymų fiksavimas. O kaip kiti veiksmai? Įdėjimas į krepšelį, apmokėjimas, užsakymo pateikimas, paspaudimas ant elektroninio pašto, telefono, užklausos forma ar dar kita“, – paaiškina ji. Svarbus tikslas šiame etape – suprasti kaip elgiasi pirkėjas, kuris paspaudė ant reklamos, o tam reikalinga surinkti, kuo daugiau informacijos apie jo veiksmus.

REKLAMA

Lojalumas

Po pirmo prekės ar paslaugos įsigijimo siekiama išlaikyti klientą ir pasistengti, kad jis liktų patenkintas ne tik pirkiniu, tačiau ir pirkimo patirtimi. Šiam tikslui dar kartą susijungia skaitmeninis dizainas bei turinys, leidžiantys sukurti specializuotas, lojaliems pirkėjams skirtas reklamas. Skaitmeninės rinkodaros dizaino skyriaus vadovas D. Diponas teigia: „Tai daroma tam, kad pirkėjai toliau gilintųsi į reklamas, į kultūrą ir į tą pačia paslaugą ar produktą.“ Personalizuotos reklamos sukuria pridėtinę vertę klientui tiek jo socialinių medijų naujienų sraute, tiek ir naujienlaiškio formatu. Pirkėjas jaučia išskirtinį dėmesį, su juo mezgamą artimesnį ryšį.

Ambasadorystė

Iš lojalaus pirkėjo toliau siekiama „užsiauginti“ ambasadorių. Tai visai ne nuomonės formuotojas, o paprastas žmogus, kuris daug kartų pirko prekę ar paslaugą ir buvo patenkintas, todėl rekomenduoja ją ir kitiems. Dr. J. Zamauskė sako, kad iš šio etapo lyg ir grįžtama į pradžią, tačiau jau su palaikymu: „Ne tik patys investuojame į marketingą, komunikaciją, bet dar turime ir žmones, kurie gerai atsiliepia apie jūsų prekės ženklą.“ Šiam tikslui išnaudojami įvairūs socialiniai tinklai, bendraminčių grupės ir bendruomenės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų