0

Antradienį, lapkričio 20 d. Nacionalinės ledo ritulio lygos I-ojo diviziono rungtynėse susitiko rytų diviziono lyderiai Elektrėnų „Lokiai-Poseidonas“ ir paskutinę turnyrinės lentelės vietą užimantis Vilniaus „Hockey Punks“ klubas. Varžybas triuškinančiu rezultatu 12:1 (2:0, 6:0, 4:1) laimėjo namuose žaidę mačo favoritai, savo ruožtu „pankai“ ir toliau išlieka vienintele grupės komanda, iki šiol neiškovojusia nei vienos pergalės.

Vilniečių klubo kapitonas yra „G&G Sindikato“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Kitas grupės narys – Andrius Glušakovas-Pushaz yra komandos gynėjas vilkintis ne itin elegantiško dizaino 27-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

Pirmo kėlinio pradžia „Hockey Punks“ nežadėjo nieko blogo, susikaupę vilniečiai su gerokai labiau patyrusiais elektrėniškiais žaidė kaip lygūs su lygiais. Pirmąjį įvartį „Lokių Poseidono“ ledo ritulininkai įmušė nuo runtynių pradžios praėjus 7 min 25 s. Po Karolio Janušausko perdavimo ritulį į vartus pasiuntė Elektrėnų klubo legionierius Nickas Aubinas.

Rungtynių pradžioje techninio broko netrūko ne tik abiejų komandų žaidėjų veiksmuose. „Hockey Punks“ mažumoje žaidė ne tik dėl baudos minučių, bet ir dėl komandos draugų laiku nespėjančių pakeisti žaidėjų lėtos reakcijos. Antrąjį įvartį vilniečiai praleido žaisdami keturi prieš penkis, o ritulį į vartus po Eriko Steponaičio ir Dominyko Škadausko perdavimų Edgaras Jašinas pasiuntė nepaisant prieš pat po pačiūžomis besipainiojusios vieno iš žaidėjų pamestos lazdos.

Įdomu tai, kad visos rungtynės praėjo be „Hockey Punks“ vizitine kortele šį sezoną tapusių muštynių. Vienintelis rimtas konfliktas kilo pirmojo kėlinio pradžioje, kuomet dviejų „Lokių-Poseidono“ žaidėjų prispaustas prie borto vienas iš „pankų“ jau kėlė rankas ir buvo pasiruošęs savais metodais jiems paaiškinti, kad spausti jį dviese prie sienos – negarbinga.

Antras kėlinys „pankams“ prasidėjo ne itin sėkmingai, dar nepraėjus pirmajai minutei baudos minutes už stabdymą lazda užsidirbo komandos kapitonas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Vėliau sekė tikra įvarčių krušą į vilniečių vartus. 23 min 14 s į vartininko nedengiamą kampą po Dominyko Škadausko ir Eriko Steponaičio perdavimų pasiuntė Valdas Škadauskas, 26 min. 39 s sekė įvartis po kontratakos – šį kartą po Valdo Škadausko perdavimo savo pirmąjį įvartį pelnė Gintaras Armanavičius.

Po pastarojo įvarčio išmušus ritulį iš aikštės vidurio „Lokiai-Poseidonas“ vos per 12 s sugebėjo surengti dar vieną rezultatyvią ataką, vėl puikiai sužaidė Valdo Škadausko ir Gintaro Armanavičiaus tandemas.

Per patį rezultatyviausią trečiąjį rungtynių įvartį „Lokiai-Poseidonas“ dar du įvarčius – 33 min 21 s po Dominyko Škadausko perdavimo pasižymėjo Valdas Škadauskas, 34 min 32 s – savo progą gavęs perdavimą iš Karolio Janušausko išnaudojo Nickas Aubinas.

„Hockey Punks“ savo sukurtų progų išnaudoti nesisekė – geriausią galimybę turėjo į kontrataką išbėgę ir dviese prieš vartininką likę gynėjas Domantas Varnys ir puolėjas Mindaugas Dauksevičius. Deja, pastarasis taip ir nesulaukė draugo perdavimo, o gynėjo smūgį vartininkui pavyko atlaikyti.

Ketvirtame kėlinyje situacija iš esmės nepasikeitė. Po praėjusio kėlinio pabaigoje gautų baudos minučių pradėję ketvirtąjį keturiese „pankai“ devintąjį įvartį praleido nepraėjus pirmajai minutei. Runtynių protokole šį kartą buvo pažymėtas Raimontas Minkevičius, kuriam perdavimą atliko Valdas Škadauskas. Garbės įvartį „Hockey Punk“ ledo ritulininkams 49 min. po Juozo Viščinio perdavimo įmušė gynėjas Tomas Jacevičius.

Vėliau sekė greitas „Lokių-Poseidono“ įvartis, 49 min 36 s po Gedimino Ramanausko ir Virginijaus Janušausko perdavimų pasižymėjo Igoris Krumčakas.

Progą padidinti ir taip solidžią persvarą šeimininkai gavo po to, kai 50 min 34 s Mindaugui Dauksevičiui metus lazdą į pabėgantį priešininką buvo skirtas baudos smūgis. Jį sėkmingai realizavo Valdas Škadauskas. Įspūdingai žaidęs „Lokių-Poseidono“ gynėjas padėjo ir baigiamąjį akcentą 58 min 42 s po Gintato Steponaičio ir Gintaro Armanavičiaus perdavimų įmušęs 12-tą komandos įvartį. Neabejotinai naudingiausias „Lokių-Poseidono“ komandos žaidėjas šiose varžybose buvo Valdas Škadauskas. Elektrėnų klubo gynėjas pelnė penkis įvarčius ir atliko tris rezultatyvius perdavimus. Po du įvarčius pelnė gynėjai Aubinas Nickas ir Gintaras Armanavičius.

Kaip po rungtynių kalbėjo „Hockey Punks“ žaidėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, antradienio vakarą vykusios varžybos buvo ypatingos tuo, kad pirmą kartą „Hockey Punk“ oficialių pasirodymų istorijoje prieš mačą skambėjo Lietuvos himnas. „Atmosfera ir nusiteikimas tuomet yra visai kitokie, net ir tie praleisti įvarčiai ne tokie svarbūs“, − tikino jis.