REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Proprezidentinės Liberaldemokratų frakcijos Seime seniūnas Henrikas Žukauskas kaltina Seimo pirmininką Artūrą Paulauską melavus, neva pernai spalį susitikime su frakcijų atstovais jis neviešino slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos.

REKLAMA
REKLAMA

"A. Paulauskas pažeidinėja įstatymus ir yra melagis, o tokiam žmogui Seimo pirmininku būti negalima", - ketvirtadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė H. Žukauskas.

REKLAMA

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas antradienį žurnalistams atmetė bet kokius kaltinimus, neva jis praėjusių metų spalio 30 dieną sukvietęs frakcijų atstovus paviešino jiems slaptą Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą "Dėl negatyvių tendencijų, keliančių grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui".

"Aš manau, jog jokių įstatymų nepažeidžiau, nes tos pažymos nepaviešinau, niekam jos neatidaviau", - sakė A. Paulauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau H. Žukauskas pažymėjo, kad visi parlamentarai, kurie dalyvavo minėtame posėdyje, turėjo rankose pažymą ir ją skaitė.

"Aš tą pažymą skaičiau. Ir visi, kas norėjo, ją skaitė. Tai yra pažyma, kurią visi skaitė", - sakė H. Žukauskas.

Pasak jo, "visi dalyvavusieji posėdyje taip pat išklausė ir telefoninių pokalbių įrašus".

H. Žukauskas pažymėjo, kad tuo metu su slapta medžiaga leidimo dirbti neturėjo posėdyje dalyvavę Seimo pirmininko pavaduotojas socialliberalas Artūras Skardžius bei Seimo socialliberalų frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas. Minėtame posėdyje taip pat dalyvavo tokius leidimus turintys konservatoriai Andrius Kubilius ir Arvydas Vidžiūnas, liberalcentristai Kęstutis Glaveckas ir Gintaras Steponavičius, socialdemokratai Vytenis Andriukaitis, Algirdas Butkevičius ir Aloyzas Sakalas bei socialliberalus Alvydas Sadeckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats H. Žukauskas BNS teigė tokį leidimą gavęs prieš kelerius metus dirbdamas Aplinkos ministru, jį pratęsė ir kaip Seimo narys.

Seimo pirmininko atstovas spaudai Arvydas Žilinskas pareiškė, kad Seimo pirmininkas atmeta liberaldemokratų kaltinimus ir yra įsitikinęs, jog informuodamas frakcijų atstovus apie gautą VSD pažymą žengė "teisėtą, teisingą ir neatidėliotiną" žingsnį, siekdamas apsaugoti valstybę nuo jai iškilusių grėsmių.

Liberaldemokratų bandymus kompromituoti Seimo pirmininką A. Žilinskas įvertino kaip bandymą užgožti Prezidentūrą krečiantį skandalą.

REKLAMA

"Pastaruoju metu vis labiau įžūlėjantys ir su bet kokios etikos normomis prasilenkiantys bandymai kompromituoti Seimo pirmininką anoniminiais rašteliais, pribraižytomis schemomis yra ne kas kita, kaip dėsningi liberaldemokratų veiksmai, jau keletą mėnesių nesibaigiančia savo, o gal ne vien savo, "išmone" bandant užgožti vis labiau Prezidentūrą krečiantį skandalą", - rašoma pranešime spaudai.

Remdamiesi anoniminiu rašteliu liberaldemokratai šią savaitę paragino ištirti, ar Seimo pirmininkas neturi užsienio banke slaptos sąskaitos, iš kurios neva galėjo būti finansuojama rinkimų kampanija.

REKLAMA

Ketvirtadienį ištirti šiuos įtarimus Specialiųjų tyrimų tarnybą paprašė ir pats prezidentas.

Prezidento ir jo aplinkos ryšius su abejotinos reputacijos asmenimis atskleidžianti VSD pažyma lapkričio pradžioje buvo paviešinta spaudoje, o vėliau išslaptinta. Pažyma tapo pagrindu pradėti Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui darbą.

Antradienį prezidentas Rolandas Paksas pasirašė siūlymą inicijuoti apkaltą Seimo pirmininkui, kuriame jis kaltina Seimo pirmininką šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką dėl slaptos VSD pažymos paviešinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo valdyba nesvarstė, nes jai abejonių sukėlė prezidento kreipimosi teisėtumas. Vėliau Seimo Etikos ir procedūrų komisija konstatavo, kad Konstitucija nenumato galimybės nušalinti Seimo pirmininką nuo pareigų apkaltos būdų, tam yra numatyta kita procedūra - balsavimas dėl nepasitikėjimo.

Komisijos pirmininko Algimanto Salamakino teigimu, prezidentas gali siūlyti tik apkaltą Seimo nariams.

Remiantis kaltinimus prezidentui nagrinėjusios Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadomis, Seimas praėjusį penktadienį nusprendė pradėti apkaltos procesą prezidentui, kuris kaltinamas šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu ir priesaikos sulaužymu.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų