REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kačiukų derliaus surinkėjai. Taip juokaudami save vadina sostinės „Gyvybės vagonėlių“ savanoriai. Įsikūrę šalia liūdnai pagarsėjusių Vilniaus gyvūnų karantinavimo namų „Grinda“, „Gyvybės vagonėlių“ savanoriai tapo beglobių, pasmerktų mirti, sužalotų ar sergančių, paliekamų likimo valiai keturkojų angelais sargais.

REKLAMA
REKLAMA

Kai Balsas.lt operatorius ir žurnalistė aplankė gyvūnų globėjus, vagonėliuose glaudėsi penkiolika dar visai mažyčių, neseniai praregėjusių kačiukų, kuriuos prižiūrėjo viena mama katė. Dar dvidešimt suaugusių katinų bei panašus skaičius šunų kasdien laukia ateinančių savanorių. Rodos, skaičius nedidelis, tačiau savanoriai tikino, kad kiekvieną dieną tenka kalbėtis su tais žmonėmis, kuriems augintinis nusibodo, kurie tikina nebegalį jo išmaitinti arba – pasiimti dėžes naujų, šalia vagonėlių paliktų gyvūnų.

REKLAMA

Išmetė katę su kačiuku į šiukšlių konteinerį

„Sprendimas įsikurti šalia „Grindos“ pasiteisino, nes mes matome, kokia situacija, galime kalbėtis su savo gyvūnų atsisakančiais žmonėmis. Aišku, pasitaiko ir labai baisių situacijų, kai gyvūnus išmeta kaip šiukšles“, – pasakojo Lietuvos gyvūnų globėjų draugijos (LGGD) Vilniaus skyriaus atstovė Danutė Navickienė.

Ji prisiminė neseną istoriją, kuomet į „Grindą“ savo augintą katę su kačiuku nešusiai moteriai buvo pasakyta, kad norėdama atiduoti savo augintinę ji turėtų ją paskiepyti ir dar kurį laiką paauginti, priešingu atveju katė karantinavimo namuose užsikrės ligomis. Supykusi, kad nepavyko atiduoti katės, moteris tiesiog išmetė ją kartu su kačiuku į greta stovėjusį šiukšlių konteinerį. Tąkart žodžių pritrūko visi.

REKLAMA
REKLAMA

D. Navickienė neslėpė, kad tam, jog gyvūnai nebūtų vedami į „Grindą“, reikėtų ištisą dieną stovėti prie „Grindos“ vartų ir kalbėtis su kiekvienu. „Iš tikrųjų žmonės neša, veda labai daug gyvūnų ir su kiekvienu reikia kalbėti, prašyti, ieškoti išeičių kartų, o ne imtis lengviausio dalyko – tiesiog išmesti augintinį“, – tvirtino moteris.

Vasara – kačiukų derliaus metas

Vasarą „Gyvybės vagonėliuose“ vietos trūksta nuolat, mat čia dėžėmis atkeliauja kačiukai. „Baisu, nes neša po devynis, po dvylika, po penkiolika. Žmonės laiko kates nesterilizuodami jų, laiko, kol atsives kačiukų, o tada juos surenka ir atneša čia. Ir tai – masinis reiškinys“, – neslėpė pasibaisėjimo D. Navickienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak LGGD Vilniaus skyriaus atstovės, lietuviai vengia augintinių sterilizacijos, nes trūksta švietimo ir atsakomybės. „Turėtų būti aiškinama, kokia nauda gyvūnui, kodėl tą būtina daryti. Juk sterilizuoti daug lengviau nei vėliau nešti maišais mažylius ir kažkur išmesti. Dabar nėra jokios atsakomybės: žmonės gali elgtis kaip nori su gyvūnais, mėtyti juos kur nori“, – tvirtino moteris. Anot jos, galima tik viltis, kad kada nors lietuviai bus tokie pat sąmoningi, kaip Vakarų šalių gyventojai.

Ji prisiminė, jog visai neseniai šalia „Gyvybės vagonėlių“ atsitiktinai buvo rasti du maži, dar nė nematantys kačiukai. „Jeigu savanorė nebūtų atvažiavusi tą vakarą, kačiukai būtų lėtai mirę iš bado ir šalčio, – liūdnai kalbėjo D. Navickienė. – Gerai, kad mums pavyko rasti maitinančią katę ir tie kačiukai buvo išgelbėti.“

REKLAMA

Padėti gali visi

„Gyvybės vagonėlių“ valstybė neremia, tad beglobių gyvūnų priežiūra, maitinimas, gydymas gula ant savanorių pečių. Maždaug 4 tūkst. litų kiekvieną mėnesį tenka išleisti beglobių gydymui, o kur dar kraikai, maistas, vagonėlių nuoma?

D. Navickienė džiaugėsi, kad vis atsiranda gerų žmonių, kurie aukoja „Gyvybės vagonėliams“ lėšų, nuperka maisto, reikalingų daiktų, tampa savanoriais arba laikinais gyvūnų globėjais. „Laikinos globos ypatingai reikia, mat globojamas katinukas sustiprėtų ir būtų daug lengviau jam vėliau rasti namus“, – tikino moteris. Bendrąja prasme beglobių „angelams sargams“ padėti galėtų vis tie, kurie sterilizuos savo gyvūnus, mat taip bus užkirstas kelias naujų keturkojų patekimui į gatves.

REKLAMA

Jeigu norite beglobiams suteikti antrą šansą gyventi ir galite prie „Gyvybės vagonėlių“ veiklos prisidėti finansiškai, galite paaukoti lėšų pervesdami jas į LGGD Vilniaus skyriaus sąskaitą:

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyrius

Registracijos kodas 125535218

Sąskaitos nr. LT 04 7300 0100 0246 4463 (Swedbank)

Banko kodas BIC-HABALT22

Jeigu norėtumėte prisidėti prie kasdienės gyvūnų globėjų veiklos, galite skirti savo vakarus beglobiams ir meilės bei glostymų išsiilgusiems gyvūnams, tapkite savanoriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jums mažiau nei 18 metų, primą kartą esate prašomi apsilankyti su tėvais, kartu turėti raštišką jų sutikimą, o jei esate vyresni (-ė) apie savo apsilankymą praneškite el. paštu: [email protected] , arba skambinkite telefonu: +37064670424.

„Gyvybės vagonėliams“ rasite L. Giros g. 131 (Fabijoniškėse ), geltonuose vagonėliuose, darbo dienomis:  nuo 9 iki 12 valandos, arba nuo 17 iki 19 valandos; savaitgaliais: nuo 9 iki 11valandos, arba nuo 14 iki 16valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų