REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojus perspėja ruoštis – elektra brangs dar labiau

atnaujinta 14.40 val.

Elektros kaina mažiausiai jos suvartojantiems gyventojams nuo kitų metų gali didėti apie 20 proc., sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas.

Elektros kaina mažiausiai jos suvartojantiems gyventojams nuo kitų metų gali didėti apie 20 proc., sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas.

REKLAMA

Renatas Pocius pabrėžia, kad nuo 2022-ųjų sausio kaina bus reguliuojama tik iki 1000 kWh per metus suvartojantiems namų ūkiams. Visiems kitiems vartotojams taryba kainų nereguliuos – jie elektrą pirks rinkoje, iš nepriklausomų tiekėjų. 

„Visuomeninės elektros kainos riba nuo kitų metų didėtų apie 20 proc. – nuo 12,39 iki 15,03 cento už kWh., su PVM būtų 18,19 cento. Standartinio vienos laiko zonos plano vartotojams, suvartojantiems  apie 50 kWh per mėnesį, – tai trečiojo liberalizavimo etapo vartotojai, kurie dar liks reguliuojami kitais  metais – jų sąskaitos didėtų apie 1,6 euro (21 proc.) – nuo 7,6 euro iki 9,22 euro per mėnesį“, – Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijoje šią savaitę sakė R. Pocius. 

Jo teigimu, skaičiuojant daroma prielaida, kad infrastruktūros dalies reguliavimas neturės didelės įtakos galutiniam tarifui, tačiau daugiau nei pusę jo padidėjimo lems išaugusi elektros kaina rinkoje.  

REKLAMA
REKLAMA

„Pagal preliminarias prognozes modeliuojame, kad elektros įsigijimo kaina bet kokiu atveju tarifą augintų 1,47 cento už kilovatvalandę. Viešuosius interesus atitinkanti paslauga atitinkamai neženkliai mažėtų dėl to“, – kalbėjo R. Pocius.  

REKLAMA

„Didmeninėje rinkoje stebimas didelis kainų augimas – šios dienos kaina biržoje daugiau nei dvigubai didesnė nei įdėta į tarifą (antrojo šių metų pusmečio tarifą vartotojams – BNS)“, – pridūrė VERT vadovas.  

Jo teigimu, prognozuojama, kad jei kainos rinkoje iki metų pabaigos išliks panašios, skirtumas tarp dabartinės ir į šiuo metu galiojantį tarifą įskaičiuotos rinkos kainos sieks apie 67 mln. eurų, iš jų apie 12 mln. eurų galėtų būti įtraukta į naują tarifą kaip kompensacija.  

„Bet tai tik prognozė“, – teigė R. Pocius. 

Vis dėlto, pasak jo, elektros rinkos kaina, skirtingai nei dujų, turi mažesnę įtaką galutiniam tarifui.  

REKLAMA
REKLAMA

„Tai sudaro apie vieną trečdalį viso tarifo, kitos dalys yra valstybės reguliuojamos“, – teigė jis.   

Jo teigimu, tarifą mažiausiems vartotojams kiek didins ir dėl rinkos liberalizavimo numatyta papildoma dedamoji, nes didelė dalis vartotojų išeina į laisvą rinką.

Pirmame rinkos liberalizavimo etape pernai elektros tiekėją pasirinko 99 proc. daugiausiai jos suvartojančių buitinių vartotojų. Šiemet iki gruodžio vidurio jį turės pasirinkti 1-5 tūkst. kWh per metus suvartojantys namų ūkiai – daugiausia daugiabučių gyventojai. Vartotojai, sunaudojantys iki 1 tūkst. kWh per metus, jį turės pasirinkti iki kitų metų gruodžio vidurio. 

Kam Lietuvoje reikalinga vyriausybė? Mūsų pinigam imti ir kad jų šutvė lobtų dar labiau. Reikia jau būtinai ją versti, nes patys jie tikrai neišeis. Baisu Lietuvoj gyvent pasidarė dėl konservatorių valdžios. Kaip žmonėms išgyventi?
@Pilietis Taigi cia ir yra geroves lietuva=DDD Paziurek kaip gyvena ponai ir pabegeliai=DDD
eikit jus n......svo-la-ciai !!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų