REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie Pietų Korėjos jaunuoliai yra taip atitrūkę nuo pasaulio, kad vyriausybė siūlo jiems sumokėti už tai, kad jie „sugrįžtų į visuomenę“.

Kai kurie Pietų Korėjos jaunuoliai yra taip atitrūkę nuo pasaulio, kad vyriausybė siūlo jiems sumokėti už tai, kad jie „sugrįžtų į visuomenę“.

REKLAMA

Šalies Lyčių lygybės ir šeimos ministerija paskelbė, kad izoliuotiems socialiniams atsiskyrėliams skirs iki 650 tūkst. Korėjos vonų (apie 450 eurų) per mėnesį, siekdama palaikyti jų „psichologinį ir emocinį stabilumą bei sveiką augimą“, praneša CNN.

Apie 3,1 proc. 19–39 metų amžiaus korėjiečių yra „vieniši jaunuoliai“, kurie apibūdinami kaip gyvenantys „ribotoje erdvėje, tam tikrą laiką atsiskyrę nuo išorės ir turintys pastebimų sunkumų gyventi normalų gyvenimą“, teigiama ministerijos pranešime, kuriame cituojamas Korėjos sveikatos ir socialinių reikalų institutas.

Pasak ministerijos, visoje šalyje tai sudaro apie 338 tūkst. žmonių, iš kurių 40 proc. izoliuotis pradėjo paauglystėje. Manoma, kad tą lemia įvairūs veiksniai, tarp kurių yra finansiniai sunkumai, psichikos ligos, šeimos problemos ar sveikatos sutrikimai.

REKLAMA
REKLAMA

Naujos išmokos konkrečiai skirtos jaunimui pagal įstatymą, kuriuo siekiama remti itin nuo visuomenės nutolusius asmenis, taip pat jaunuolius, neturinčius globėjo ar mokyklos apsaugos, kuriems gresia nusikaltimų rizika.

REKLAMA

Mėnesinę išmoką galės gauti atsiskyrę vieniši 9–24 metų jaunuoliai, gyvenantys namų ūkyje, kurio pajamos yra mažesnės už vidutines nacionalines pajamas – Pietų Korėjoje jos yra maždaug 5,4 mln. vonų (apie 3,7 tūkst. eurų) per mėnesį keturių asmenų namų ūkyje. 

„Dėl nereguliaraus gyvenimo ir nesubalansuotos mitybos atsiskyrę jaunuoliai gali lėčiau fiziškai augti, o dėl socialinių vaidmenų praradimo ir uždelstos adaptacijos gali susidurti su psichikos sunkumais, pavyzdžiui, depresija“, – teigė ministerija, pabrėždama „aktyvios paramos“ svarbą.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį paskelbtoje ataskaitoje išsamiai aprašyti keli atvejai, įskaitant vieną jauną studentę, kuri nuo paauglystės kentėjo nuo psichikos sveikatos problemų ir bendravimo sunkumų. Ji sunkiai prisitaikė koledže, galiausiai nusprendė jo nelankyti ir dar labiau užsisklendė savyje.

Kita studentė susidūrė su smurtu šeimoje ir badu namuose, todėl jai buvo sunku išeiti iš namų ar užmegzti santykius su žmonėmis lauke.

Ataskaitoje taip pat išsamiai išdėstyti tolesni ateities veiksmų planai, pavyzdžiui, išplatinti gaires vietos valdžios institucijoms, stiprinti jaunimo socialinės apsaugos tinklus ir ankstyvojo aptikimo sistemas, glaudžiau bendradarbiauti su jaunimo gerovės įstaigomis, pavyzdžiui, prieglaudomis ar reabilitacijos centrais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriuose miestuose ir vietos valdžios institucijose jau veikia panašios sistemos; šalies sostinėje Seule vykdomas „Paramos atsiskyrusiam jaunimui projektas“. Pagal jį atsiskyrusiems jaunuoliams teikiamos psichikos sveikatos konsultacijos, pomėgių ugdymo ir darbo mokymai bei gyvenimo konsultacijos.

Primename, kad Lietuvoje 34,89 euro dydžio vienišo asmens išmoka mokama pensinio amžiaus sulaukusiems vienišiems gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų