REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prekybos centruose – naujas lojalumo žaidimų ir prizų vajus. Prekybininkai pirkėjus vilioja kino bilietais, televizoriais ir kitais buitiniais aparatais. Tačiau rekordinių maisto kainų išgąsdinti pirkėjai į tokias viliones žvelgia nepatikliai ir reikalauja ne žaidimų, o mažesnių maisto produktų kainų.

Prekybos centruose – naujas lojalumo žaidimų ir prizų vajus. Prekybininkai pirkėjus vilioja kino bilietais, televizoriais ir kitais buitiniais aparatais. Tačiau rekordinių maisto kainų išgąsdinti pirkėjai į tokias viliones žvelgia nepatikliai ir reikalauja ne žaidimų, o mažesnių maisto produktų kainų.

REKLAMA

Štai ir kai kurie prekybos ekspertai tvirtina, kad žaidimai ir proginės nuolaidos – tai brangiai kainuojančios prekybininkų gudrybės pritraukti pirkėjams, kad tik netektų realiai sumažinti rekordiškai išbrangusių maisto kainų.

Išbrangus maistui, gyventojai parduotuvėse jo perka vis mažiau, tad prekybininkai, užuot iš esmės mažinę kainas, pastaruoju metu kaip įmanydami verčiasi per galvą viliodami pirkėjus ir siūlydami vis naujas lojalumo akcijas ir žaidimus.

Prekybos tinklas „Iki“ skelbia atnaujinantis lojalumo programą – už apsipirkimus skaičiuos taškus ir dalins prizus nuo kino bilietų iki televizoriaus.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirkėjai žaisti, rinkti taškus, keisti į prizus, prizai gali būti keičiami ne tik į tai, kas parduodama „Iki“ tinkle, bet ir kitur“, – sako „Iki“ atstovė Vaida Budrienė.

REKLAMA

Prekybos tinklas „Maxima“ pirkėjus jau porą savaičių vilioja apsipirkti pasitelkdamas vaikų personažus – ragina rinkti lipdukus, o už juos žada pigesnius žaislus.

„Šios kampanijos tikslas – kad šeimos, vaikai, naudodami pagalviukus, jausmų knygeles pasikalbėti, kaip jaučiasi vaikas, ar jis ko bijo, nesusiranda draugų, jam nedrąsu – kampanijos tikslas yra vaikų emocinė gerovė“, – tikina „Maxima“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Siekdamas išlaikyti ir pritraukti pirkėjus, prekybos tinklas „Rimi“ taip pat siūlo žaidimus – ragina apsipirkti ir atrakinėti nuolaidas. „Lidl“ savo programėlės turėtojams taip pat siūlo įvairias lojalumo nuolaidas, kuponus ir žaidimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Programėlėje galima rasti kuponus plius žaidimą. Kai pirkėjas per mėnesį pasiekia apsipirkimo rezultatus, jo laukia nemokamos dovanos – produktų už 1 centą ar nuolaidą visam krepšeliui. Programėlėje atsiranda kuponas, kurį nutrynus galima laimėti nuolaidų“, – teigia „Lidl“ atstovė Lina Skersytė.

Nepaisant prekybininkų liaupsių savo žaidimams ir loterijoms, dauguma TV3 žinių kalbintų vilniečių jų nauda visgi abejoja. Žmonės nuogąstauja, kad norint laimėti, tektų dar daugiau išleisti pinigų, o jie nori tiesiog pigesnių maisto prekių be jokių žaidimų:

„Jei pats neuždirbsi, nieko nelaimėsi gyvenime. O pensininkams iš viso nelabai gerai.“

„Manęs tai nedomina, puodai ir peiliai, kai būna, tai kaina neprieinama. Prie litų dar buvo galima nusipirkti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau labai dalyvaudavau, dabar nebe. Nėra laiko. Esu laimėjusi kalnų dviratį ir mašiną.“

„Kainas sumažintų, būtų geriau, nereikia man žaidimų.“

„Man atrodo, gudrauja, jie iš to vis tiek išlošia.“

Na, o „Norfa“ ragina tik rinkti lipdukus, už kuriuos pigiau parduoda vieno gamintojo indus, o žaidimų ir prizų savo klientams nesiūlo, mat tinklo savininko įsitikinimu, tai papildomos išlaidos, kurios tektų tiems patiems pirkėjams.

„Tas organizavimas labai brangiai kainuoja, po to tai susideda į prekių kainą. Jei sprendimas, dirbs prie jo 30–50 darbuotojų, tai gana brangu ir dėl to būsi priverstas branginti prekes, tai nelabai logiška“, – teigia „Norfa“ savininkas Dainius Dundulis.

REKLAMA

Kad gyventojai pastaruoju metu apsiperka atsargiai, nestebina ir „Pricer“ atstovo. Tad prekybininkus ragina ne vilioti pirkėjus naujomis loterijomis ir žaidimais, o iš tiesų mažinti kainas.

„Ko tik prekybininkai neprisigalvoja, kad kainų nemažintų. Visų lojalumo programų tikslas – nemažinant kainų surinkti kuo daugiau pinigų iš vartotojo“, – sako „Pricer“ atstovas Petras Čepkaustas.

Kiek prekybininkai rinkodaros priemonėmis besistengtų vilioti pas save pirkėjus, ekonomistai neprognozuoja, kad aukštų maisto kainų išgąsdinti lietuviai šį pusmetį imtų daugiau pirkti prekybos centruose.

„Gąsdinama recesijomis, kuo daugiau neaiškumo, nerimo skleidžiama, žmonės bus atsargesni, mažmeninei prekybai nepalanku, dar turim palūkanų efektą“, – aiškina ekonomistas Tadas Povilauskas.

Statistikai skaičiuoja, kad mažmeninės prekybos įmonių apyvarta, palyginti su pernai atitinkamu laikotarpiu, sumažėjo beveik 5 proc., o maisto prekėmis prekiaujančių įmonių apyvarta susitraukė net 7 proc.

tv3.lt

Tegul jie susikiša savo žaidimus ten, kur saulė paprastai nešviečia! Parduotuvėje apsilankau paprastai kartą per savaitę – nusiperku už 50 eurų tai, kas būtina, ir užtenka.
O protingi jauni,kur vaiksto?Patvoriais:D?
IKI parduotuvių tinklas, kuriame visada daug pirkėjų, duoda taškus, bet jokių žaidimų nesiūlo. Praeitą savaitę buvau nustebintas 10% nuolaida pirkiniams, nes jie buvo gimtadienio proga. Kad ir kas ką besakytų, bet mini požiūris yra malonus. Na o kainos...visur tas pats. Būtų labai nuostabu, kad atpigtų maisto produktų kainos, nes už 100eu menesiui sunku ką ir nusipirkti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų