REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar prausdamiesi persistengiame? Pasak dr. Jameso Hamblino, nėra jokios prasmės naudoti muilų ir kitų brangių kūno higienos priemonių.

Ar prausdamiesi persistengiame? Pasak dr. Jameso Hamblino, nėra jokios prasmės naudoti muilų ir kitų brangių kūno higienos priemonių.

REKLAMA

Savo knygoje „Clean: The New Science of Skin“ autorius teigia, kad valomosios priemonės gali pažeisti natūralią mikrobiomų pusiausvyrą.

Jis rašo: „Nors oda nuo seno laikoma barjeru, skiriančiu mus nuo išorinio pasaulio, vis gilėjančios žinios apie mikrobiomus rodo, kad iš tiesų oda yra dinamiška sąsaja su mūsų aplinka.“

Paprastai tariant, per dideliais kiekiais naudodami muilą galime sutrikdyti natūralią organizmo reakciją į nešvarumus. Dėl šios priežasties dr. J. Hamblinas nusprendė visai atsisakyti higienos priemonių,  rašoma dailystar.co.uk.

„The Guardian“ jis pasakojo: „Palaipsniui naudodamas jų vis mažiau ir mažiau pajutau, kad man jų reikia vis mažiau ir mažiau. Mano oda ėmė darytis mažiau riebalinga, sumažėjo egzemos dėmių. Nekvepėjau pušimis ir levandomis, bet neturėjau ir nemalonaus svogūnus primenančio kvapo, kuris atsirasdavo, kai tik mano pažastys, pratusios prie dezodoranto, kurią dieną jo negaudavo.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors dr. J. Hamblinas nesako, kad turėtume visai nustoti praustis, jis įsitikinęs, kad turėtume apgalvoti, ar „mūsų higienos įpročiai iš tiesų reikalingi.“

REKLAMA

Jis sako: „Jei kurią dieną neišsimaudysite po dušu, neatrodysite nešvarūs ir nedvoksite svogūnais. Aš neskleidžiu kokio nors nemalonaus kvapo ir neatrodau susiriebalavęs. Mano kvapas – normalus žmogaus kūno kvapas.“

Dr. Jamesas Hamblinas – ne vienintelis sveikatos ekspertas, įspėjantis, kad gal neverta kasdien šveisti kūno įvairiais produktais. Tyrimai rodo, kad kasdienis prausimasis nuo odos gali pašalinti jai svarbias medžiagas. 2013 metais publikuotas tyrimas parodė, kad aknė siejama su mikrobiomų pusiausvyros sutrikdymu.

„Harvard Health“ tinklapyje taip pat rekomenduojama kasdien po dušu nesimaudyti. Jame rašoma: „Kasdienis dušas sveikatos nepagerina, o gali sukelti odos problemas ir kitus sveikatos sutrikimus. Svarbiausia, tokiu būdu iššvaistoma labai daug vandens. Be to, aliejai, kvepalai ir kiti šampūnuose, kondicionieriuose ir muiluose esantys priedai savaime gali kelti problemų – pavyzdžiui, alergines reakcijas, jau net nekalbant apie jų kainas.

Nėra vieno idealaus dažnumo, kuriuo reikėtų praustis, bet ekspertai sako, kad daugumai žmonių pakanka keleto kartų per savaitę (nebent kur nors išsipurvinote, labai suprakaitavote ar yra kitų priežasčių, dėl kurių reikėtų nusiprausti po dušu dažniau). Pakanka trumpo dušo (trys – keturios minutės), susitelkiant į pažastis bei tarpukojį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų