REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu vaikai mokyklose nebus skatinami dainuoti, netrukus neliks choristų, galinčių dainuoti Dainų šventėse, nerimauja muzikai, ketvirtadienį Kaune susirinkę į konferenciją, skirtą Dainų šventėms aptarti.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien vaikai nebedainuoja. Šiandien mišrių vaikų chorų beveik nėra, mokyklose vaikai nebedainuoja. Jeigu vaikai nedainuos, tai Lietuva taip pat nedainuos. Ir mes tuojau liksime ant išnykimo ribos. Todėl, kad liaudies daina, kuri mus visą laiką vienijo ir kurioje yra ne tik melodija, ne tik harmonija, joje yra tautos dvasia“, – kalbėjo maestro Petras Bingelis.

REKLAMA

Jis ragino kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją, kad vaikų muzikiniam ugdymui būtų skiriamas pakankamas dėmesys. Tiek jis, tiek kiti renginio dalyviai pabrėžė, kad muzikinis lavinimas mokyklose nėra akcentuojamas.

„Didžioji problema yra švietimo reforma, kada suformuoti jaunučių chorai nepereina į jaunius. (...) Problema – švietimo reformoje: iš progimnazijų į gimnazijas, į licėjus – ir subyra tie sukurti kolektyvai“, – kalbėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ vadovas Vytautas Miškinis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad trūksta tinkamų naujų kūrinių. Jų sukuriama nedaug, o ir tie, kurie sukuriami, kartais būna pernelyg primityvūs ar per daug sudėtingi.

Muzikai atkreipė dėmesį, kad nykstant jaunimo chorams, vėliau nebelieka ir suaugusiųjų choristų.

„Mes neturime kaip žanro vyrų choro. Jo jau nėra, yra vienas kitas vyrų choras, bet jie kažkada buvę labai garsūs, šiandien savo repertuaro jau nebegali Dainų šventei parengti. Moterų chorai nykstantys. Mišrūs chorai savo kokybe taip pat mažėja. Šitie dalykai yra nepaprastai skaudūs ir kaip mes pasitiksime tą (nepriklausomybės paskelbimo - BNS) šimtmetį, jeigu mes neturime šio žanro atlikėjų?“ – kalbėjo P.Bingelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 metais minint Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį, planuojama surengti ir Lietuvos dainų šventę.

Lietuvos dainų šventė, kartu su Estijos ir Latvijos dainų šventėmis, yra įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Pirmojoje Dainų šventėje 1924 metais Kaune dalyvavo 86 chorai – apie 3 tūkst. atlikėjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų