REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas kreipėsi į tarptautinės aplinkos apsaugos organizacijos „Greenpeace“ vadovybę, prašydamas įvertinti planuojamo tiesti Baltijos jūros dugnu dujotiekio poveikį jūros ekosistemai, augmenijai ir gyvūnijai.

REKLAMA
REKLAMA

"Šiandien Baltijos jūros dugnu ketinama tiesti 1220 km dujotiekį, kuris po vandeniu sujungtų Rusijos ir Vokietijos dujų vartotojus ir išilgai perskrostų visą Baltijos jūrą. Mes suprantame apsirūpinimo dujomis svarbą bei energetinio diversifikavimo siekius, tačiau mums nerimą kelia poveikis Baltijos jūros ekosistemai, augmenijai ir gyvūnijai", - trečiadienį pasirašytame laiške tarptautinės aplinkos apsaugos organizacijos "Greenpeace" Tarptautinės direktorių valdybos pirmininkei Lalitai Ramdas teigia Seimo Pirmininkas A. Valinskas.

REKLAMA

Pasak parlamento vadovo, šiuo metu dujotiekio projektavimui ir svarstymui įžengus į baigiamąją stadiją, Lietuvos ir kitų Baltijos jūros valstybių visuomenėse kyla nerimo nuotaikos, kurias projekto tiesėjai bando išsklaidyti. Iki birželio pradžios Baltijos jūros šalys, per kurių ekonominę zoną eis dujotakis, pateiks savo vertinimus ir išduos leidimus povandeninėms dujotakio statyboms.

"Žinant Jūsų aktyvistų profesionalumą ir aktyvumą, "Greenpeace" organizacijos pasaulinius tikslus gelbėti mūsų planetos gyvybę, prašyčiau Jūsų išsakyti savo profesionalią ir argumentuotą nuomonę dėl tokių grandiozinių statybų Baltijos jūroje, dėl galimo šių statybų ilgalaikio ir trumpalaikio poveikio. Tokios autoritetingos globalios organizacijos kaip "Greenpeace" nuomonė yra labai svarbi Lietuvos žmonėms ir Lietuvos aplinkosaugos mokslininkams bei ekspertams. Tikiuosi, kad jūsų pateikta informacija ir argumentai sustabdys Baltijos jūros žlugdymą ir nuramins Lietuvos bei kitų Baltijos jūros šalių žmonės", - teigia A. Valinskas laiške "Greenpeace" Tarptautinės direktorių valdybos pirmininkei.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamento vadovas įsitikinęs, kad stebint neigiamas globalizacijos, žmogaus ūkinės ir ekonominės veiklos pasekmes būtinas solidarumas siekiant sustabdyti negatyvius ir destruktyvius procesus. Tam, pasak A. Valinsko, reikia stiprios politinės valios, solidarumo švietimo aplinkosaugos klausimais, atsakingo pasaulio verslo ir žmonių veikimo.

Parlamento Pirmininkas pažymi, kad aktyvi ir profesionali "Greenpeace" pozicija ne kartą atkreipė pasaulio bendruomenės dėmesį į nepriimtiną žmogaus veiklą gamtoje. Jis taip pat pabrėžia, kad "Greenpeace" bendruomenė ne kartą garsiai perspėjo ir dėl vienos unikaliausių, tačiau vienos labiausiai užterštų pasaulyje jūrų - Baltijos jūros - būklės ir grėsmių, kylančių dėl joje vykdomos žmogaus veiklos

"Deja, turime pripažinti, kad grėsmė ir iššūkiai 9 valstybių krantus skalaujančiai Baltijos jūrai išlieka ir nemažėja. Laivybos mastai auga, užterštumas didėja, cheminio ginklo jūros dugne irimo procesai nesprendžiami ir nenuspėjami", - sakoma A. Valinsko pasirašytame laiške.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų