REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Olimpines žaidynes šiemet rengiantiems graikams šis malonumas atneš didžiules skolas, kurias jie sugebės gražinti tik po dešimties metų. Šalies vyriausybė patvirtino, kad besiruošiant „Atėnai 2004“ žaidynėms jau išleista apie 36 milijardus eurų, o šiai sumai gražinti Graikijai prireiks mažiausiai dešimties metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Tam, kad žaidynės atsipirktų, prireiks nuo devynių iki vienuolikos metų“, - sakė finansų ministras Petros Doukas. Pradžioje buvo planuojama, kad rugpjūčio 13-29 dienomis vyksiančios Olimpinės žaidynės kainuos apie 4 milijardus eurų, tačiau atrodo, kad bus viršyti 6 milijardai, o gal ir dar didesnė suma.

REKLAMA

Tai nėra pirmas kartas, kai Olimpiadų rengėjai susiduria su finansiniais nuostoliais.

Po 1976 m. surengtų Olimpinių žaidynės Monrealio miestas tiesiogine prasme buvo priverstas paskelbti bankrotą.

Tačiau pastaruoju metu svarbiausiu sporto renginiu pasaulyje vadinamos žaidynės atnešė nemažą pelną Sidnio, Atlantos, Barselonos ir Seulo miestams.

Graikijos pasirengimą sukritikavo ir Tarptautinio Olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Jacques’as Rogge’as, išreiškęs nepasitenkinimą „per didelėmis ambicijomis ir prabangos siekiu“.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai belgų laikraštyje „Le Soir“ spausdintame interviu, J. Rogge’as suabejojo, ar reikėjo statyti per 189 milijonus eurų kainuojantį stiklo ir plieno stogą, dengsiantį pagrindinį Olimpinį stadioną Atėnuose. TOK prezidentas patvirtino prognozes, kad ateityje rengiant Olimpinių žaidynių organizatorių konkursus didesnis dėmesys bus skirtas jau esančiai infrastruktūrai, o ne vaizduotėje kuriamiems planams.

Graikija buvo priversta skirti itin didelę sumą žaidynių apsaugai, nes tai bus pirmoji Olimpiada nuo rugsėjo 11 d. teroro išpuolių Amerikoje. Saugumui jau išleista 995 milijonai eurų, tačiau didžiausią nerimą kelia ypač vangi bilietų prekyba, kuri tik patvirtina spėjimus, kad žaidynės bus nuostolingos.

To neslepia ir Graikijos kultūros ministrė Fani Palli-Petralia, mananti, kad Olimpiados biudžetas „tapo nevaldomu“. Šia problema susirūpino ir Europos Komisija, kuri išplatino pareiškimą, kuriame nurodė rekomendacijas, su kurių pagalba būtų galima panaikinti Graikijos biudžeto deficitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų