REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikų globos namų ir specialiųjų mokyklų auklėtiniai darosi vis įžūlesni. Jų bijo šių įstaigų personalas, jie daro nusikaltimus, svaiginasi narkotikais ir alkoholiu, rašo „Klaipėda“.

REKLAMA
REKLAMA

Situacija tampa tokia grėsminga, kad verčia rinktis draugėn, ir ieškoti būdų, kaip šią problemą spręsti. Vakar vaikų globos namų ir specialiųjų mokyklų vadovai bei pedagogai, Klaipėdos apskrities administracijos atstovai, Seimo nariai, medikai ir policijos pareigūnai diskutavo, kaip sumažinti valstybinėse įstaigose augančių vaikų nusikalstamumą ir pažaboti jų polinkį svaigintis.

REKLAMA

Vaikus globojančių įstaigų darbuotojus neramina auklėtinių teroras.

Vaikų globos namų „Smiltelė“ direktorė Vida Petraitienė pasakojo, kad ypač rizikinga vakarais, kai globotiniai paliekami naktinių auklyčių globai.

Jie bėga iš įstaigos, o jei juos prižiūrinti auklė iškviečia pareigūnus, grįžę iš policijos vaikai pradeda žiauriai keršyti.

Tai, kad vis daugiau auklėtinių įjunksta svaigintis alkoholiu ir narkotinėmis medžiagomis, taip pat kelia nemažų rūpesčių vaikų globos namų ir specialiųjų mokyklų atstovams.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikų globos namų „Rytas“ socialinis pedagogas Algirdas Brasas prisiminė, kad pernai buvo užfiksuotas grupinis nepilnamečių svaiginimosi atvejis.

Tada vienas svaigintis linkęs jų auklėtinis nusivedė kitus tris į narkomanų lindynę ir ten vaikams davė amfetamino.

Vaikus iš lindynės pavyko išvaduoti tik su policijos pagalba.

Pastebėta, kad globos įstaigų auklėtinius svaigintis ir rūkyti neretai pastūmėja tėvai. Esą jie patys savo atžaloms atneša alkoholio ir cigarečių.

Diskusijoje prieita prie išvados, kad globos įstaigose daugiau tvarkos galima būtų tikėtis tik tokiu atveju, jei tarp globos įstaigų darbuotojų būtų daugiau vyrų, kurių čia dirbti nevilioja mažos algos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susiklosčiusią situaciją apskrities globos įstaigose tikimasi pagerinti jau šį rugsėjį Salantuose įsteigus socializacijos centrą, kur būtų nukreipiami nusikalsti linkę globos namų auklėtiniai.

Centre, kurio įrengimas kainuotų 4,7 milijono litų, vienu metu galėtų būti ugdoma 30 probleminių berniukų.

Jei ši įstaiga pasiteisintų, ateityje panašus socializacijos centras atsirastų ir probleminėms mergaitėms.

Nusikalsti linkusius vaikus bandoma pažaboti ir vaikų globos namuose bei specialiosiose mokyklose įrengiant vaizdo kameras. Jos jau veikia Klaipėdos 1-oje ir 2-oje specialiosiose mokyklose bei vaikų globos namuose „Danė“. Vėliau vaizdo kameros atsiras ir kitose vaikų globos įstaigose.

Giedrė Balčiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų