REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikai yra didelis džiaugsmas tėvams, tačiau kai kurių mažylių atėjimas į šį pasaulį nebūna toks paprastas. Tautvydas gimė vos 700 gramų ir pats kvėpuoti negalėjo, todėl berniukas ilgą laiką tai darė tik aparatų pagalba.

Vaikai yra didelis džiaugsmas tėvams, tačiau kai kurių mažylių atėjimas į šį pasaulį nebūna toks paprastas. Tautvydas gimė vos 700 gramų ir pats kvėpuoti negalėjo, todėl berniukas ilgą laiką tai darė tik aparatų pagalba.

REKLAMA

Tautvydas šį pasaulį išvydo 24 nėštumo savaitę, jo plaučiai dar buvo nesubrendę. Medikams teko grumtis tiek dėl jo, tiek dėl jo mamos gyvybių, TV3 laidai „Pasaulis pagal moteris“ pasakojo berniuko mama Lina.

 „Girdėjau, kaip akušerė sako, kad reikės gelbėti dvi gyvybes – ir vaiko, ir mamos, kad matosi vandenų pūslės ir gimdymas gali prasidėti bet kada. <...> Aš buvau visiškai nepasirengusi, nepasiruošusi. Man buvo šokas“, – teigė Lina. 

 

Berniukas gimė labai greitai ir netikėtai. 

„Jis dar brandino plaučius, gydytojai dar stengėsi stabdyti gimdymą, bet patys sakė, kad jei jau prasidėjau, tai geriau tegu taip ir būna. Jis dar pats nekvėpavo, jį teko gaivinti. Kai atgaivino, tada teko intubuoti, dirbtinai ventiliuoti ir tiekti deguonį.

REKLAMA
REKLAMA

<...> Per kelias sekundes, kiek jį mačiau, pagalvojau, kad jis nemažas, o dar sukrutėjo, tai pagalvojau – juda, kruta reiškia gyvens“, – įsižiebusią viltį prisiminė moteris.

REKLAMA

Lina negalėjo pripažinti, kad vaiką gali prarasti, ir neleido sau taip galvoti.

„Aš pati klausiau gydytojų, kiek jis turi šansų išgyventi, nes suvokiau, jog Tautvydas labai mažytis ir per anksti jam buvo gimti. Jie sakė, kad 50 ant 50. Taip, tai natūralu, bet 50 jau yra daug, o vėliau buvo labai sunkios trys paros – kritinės. Po to jo būklė buvo sunki, bet stabili“, – teigė berniuko mama. 

Jų kelionė į geresnę berniuko sveikatos būklę tęsėsi ilgai. Tautvydui nemažai kartų buvo perpiltas kraujas, nesubrendusiuose berniuko plaučiuose atsirado ir infekcija, ir plaučių uždegimas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kai jis buvo mėnesio laiko, padarė širdies operaciją. Gydytojai tikėjosi, kad tai padės ir pavyks sumažinti deguonies poreikį. Iš dalies tai padėjo, bet tai nebuvo pabaiga. Į namus mes grįžome tada, kai po nustatytos gimdymo datos praėjo mėnuo. Grįžome su deguonies koncentratoriumi“, – sakė moteris. 

Lina teigė, kad namuose ir toliau viskas vyko taip, kaip ir ligoninėje. Visa namuose buvusi įranga, kuri berniukui padėdavo kvėpuoti, tėvams priminė, kad nuo jo negali atsitraukti nei akimirkai.

„Kai aš matau, kad vaikas stengiasi, suprantu, kad neturiu teisės pasiduoti ar galvoti, kad man sunku. Jam sunku, tai vaikas negali judėti, jis yra priklausomas nuo aparatų, jis nemato lauko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš galiu trumpam išeiti, o jis... Jis ir tiek tyrimų, ir operacijų ištvėręs, o kas man, aš tik būnu šalia, o viską reikia iškęsti jam“, – pasakojo berniuko mama. 

Nors berniukas buvo labai judrus ir domėjosi pasauliu, mama matė, kad kažkas vis dar ne taip. Tautvydui atlikus reikiamus tyrimus paaiškėjo, kad jam reikalinga ne tik deguonies terapija, bet ir plaučių ventiliacija.

Tokį aparatą, kuris paskatino berniuko gijimą, šeimai parūpino „Išsipildymo akcija“.

„Aš nežinau, kaip būtų be šio aparato. Aš supratau, kad vien tik mano meilės jam neužteks, mačiau, kad Tautvydui reikės daug ir galbūt labai daug, o aš noriu jį pastatyti ant kojų visomis prasmėmis. Man buvo reikalinga pagalba, iš kur tik aš ją galiu gauti. Tai buvo tikslas dėl Tautvydo gerovės“, – pasakojo Tautvydo mama. 

Kaip šeima reagavo sužinojusi tokią naujieną, sužinokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Pasaulis pagal moteris“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 10:00 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Pasaulis pagal moteris“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų