REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Gėlininkai pasiruošę Kovo 8-osios šturmui

Tulpės – bendradarbėms, rožės – žmonoms, puokštės – meilužėms

Prekeiviai vienu balsu tvirtina, kad Kovo 8-osios gėlės yra tulpės, ir žada penktadienį jų nebranginti. Tačiau nusprendusieji drauges, žmonas ar bendradarbes pamaloninti rožėmis pinigines atverti turės plačiau.

Prekeiviai vienu balsu tvirtina, kad Kovo 8-osios gėlės yra tulpės, ir žada penktadienį jų nebranginti. Tačiau nusprendusieji drauges, žmonas ar bendradarbes pamaloninti rožėmis pinigines atverti turės plačiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tulpės – bendradarbėms, rožės – žmonoms, puokštės – meilužėms? 

Paklausti, kokios gėlės Kovo 8-ąją populiariausios, gėlių turgaus, esančio sostinės Konarskio gatvėje, prekeiviai vienu balsu tvirtino – tulpės. Antroje vietoje rožės. Prekeiviai prognozuoja, kad bus perkamos ir frezijos, gerberos. Tačiau dienos karalienė – tulpė.

REKLAMA

„Tulpes perka. Tai pavasario gėlė. Nuo senų laikų įprasta, kad Kovo 8-oji yra tulpių diena. Tokia mada“, – sakė gėlėmis prekiaujanti Inesa.

„Populiariausios tulpės ir mimozos. Į kainą nedaug kas kreipia dėmesį“, – pritarė jos kolegė Gražina.

„Pagrindinės gėlės rytoj bus tulpės. Juk tai pavasario gėlės. Rožių būna visada, o tulpių – ne. Tačiau viskas priklauso ir nuo to, kokiai moteriai nešama gėlių. Jei bendradarbei, renkamasi tulpes, jei žmonai ar draugei – perkamos ir rožės. O tie, kurie perka prabangesnę puokštę, turbūt ją dovanoja meilužei“, – savo pastebėjimais dalijosi Galina.

REKLAMA
REKLAMA

Pirkėjų antplūdžio tikisi penktadienio rytą

Didžiausio pirkėjų antplūdžio prekiautojai gėlėmis tikisi penktadienio rytą. Nuo pat 6-os valandos. „Daugiau žmonių bus rytoj“, – prognozavo ne pirmus metus gėles pardavinėjanti Erika. „Šiandien po pietų žmonių jau daugiau negu ryte, bet dar mažai perka. Rytoj vyrai eis moterų sveikinti“, – pritarė jai Irena.

„Rytoj nuo ryto iki pietų bus perkama daugiausiai. Po pietų jau pirks mažiau“, – patirtimi dalijosi Gražina. Gėlių turgaus prekiautoja sakė, kad apyvarta Kovo 8-ąją, palyginti su eilinėmis dienomis, skiriasi dešimtis kartų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausio pirkėjų antplūdžio penktadienio rytą tikisi ir pačiame sostinės centre, prie Lukiškių aikštės, įsikūrusios prekiautojos gėlėmis.

„Šiandien perka tik tie, kurie rytoj ryte tingės anksti keltis, norės ilgiau pamiegoti“, – vienu balsu tvirtino trijuose kioskuose įsikūrusios merginos.

Kainos nedidins

„Jeigu perka daug – visam kolektyvui, mes šiek tiek nuleidžiame kainą“, – sakė Galina. „Kainos bus tokios pat kaip įprastą dieną. Tulpių tikrai nesiskiria“, – tvirtino Stasė. „Man atrodo, kad kainos ir rytoj bus tokios pat, kaip vakar, užvakar ar šiandien“, – prognozavo Erika.

REKLAMA

„Viskas priklauso nuo to, už kiek patys perkame gėles bazėje. Jeigu perkame pigiau, galime parduoti pigiau. Jeigu perkame brangiau – ir parduodame brangiau“, – vengė tiesiai atsakyti turgaus prekeivės. Vis dėlto kai kurie prekiautojai prisipažino: jei pirkėjų bus labai daug, o populiariausių gėlių atsargos ims sekti, kaina gali šiek tiek išaugti.

„Bet jeigu ir pakelsime kainą, tai tik keliais centais. Gal 50 centų, bet ne daugiau“, – prisipažino Irena.

Kad tulpių kainos bus tokios pat kaip įprastą dieną, tvirtino ir Lukiškių gatvės prekiautojos. Tačiau, pasak Loretos, rožės bus brangesnės, nes „padidėjo jų kaina didmeninėje prekyboje“.

REKLAMA

Gėlės – iš Lenkijos, Olandijos ir Lietuvos

„Pas mus lietuviškų gėlių nėra. O iš kur šeimininkai veža, nežinau. Aš tik parduodu“, – pasakojo Inesa.

„Daugiausia gėlių iš Olandijos, Lenkijos. Kiti turi ir lietuviškų. Žmonės tulpes Lietuvoje augina, bet pas mus lietuviškų gėlių visai nėra“, – sakė įvairiaspalvių tulpių ir rožių jūroje besisukanti Erika. „Tulpės lenkiškos. Augina tulpes Žiežmariuose. Ir žmonės augina. Bet gal per mažai užaugina. Gal nenori auginti, o gal neapsimoka“, – svarstė Irena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje užauginti gėles labai brangu. Patys žinote, kokia brangi elektra, kuras. Bet mes perkame iš vieno privataus augintojo ir parduodame, nes žmonės nori Lietuvoje užaugintų gėlių“, – sakė Virginija.

„Turguje daugiausia gėlių iš Olandijos ir Lenkijos. Mes parduodame lenkiškas tulpes. O rožės – iš Lenkijos ir Olandijos. Perkame bazėje. Bet štai tie ponai patys tulpes augina ir parduoda“, – parodė Henrika.

Nedideliame turgelyje Gedimino prospekte, visai šalia Lukiškių aikštės, prekiaujančios merginos, paklaustos, ar turi Lietuvoje užaugintų gėlių, atsakė teigiamai.

REKLAMA

„Turime. Pas mus daug tulpių, užaugintų Lietuvoje. Bet yra ir lenkiškų, ir olandiškų, nes lietuviškų trūksta. Gal augintojų pas mus mažai, bet tulpes jie užaugina gražias. Tačiau savikaina jų šiemet didesnė negu pernai. O kitos gėlės daugiausia iš Olandijos”, – sakė Loreta.

Lietuviškos gėlės laikosi geriau

Viena Lietuvos gėlių augintojų Sigita prisipažino, kad konkuruoti su olandais sunku.

„Šildai, kūreni – ir skystas kuras, ir dujos kainuoja nežmoniškai daug. Lietuvis išleidžia daug daugiau pinigų už olandą, kad užaugintų tą pačią gėlę. Be to, mes sodiname aukštesnės klasės svogūnėlius, kad tikrai užaugtų gera tulpė. O olandas gali pasodinti prastesnį, mažesnį svogūnėlį, nes jų klimatas palankesnis. Ir jie tokias pat gėles išaugins pigiau negu mes. O kainos jų ir mūsų gėlių panašios, nes turime prisitaikyti prie rinkos. Pragyventi iš gėlių auginimo verslo Lietuvoje sunku”, – aiškino ji.

REKLAMA

„Kas supranta, perka Lietuvoje užaugintas gėles. Jos patvaresnės, ilgiau žydi, ilgiau išlieka gražios. Jos greičiau pasiekia vartotoją, negu atvežtos iš kitur”, – pridūrė Sigita.

Gėlių prekeiviai uždirba nedaug

Pasak pačių gėlių prekeivių, juos galima suskirstyti į kelias grupes. Vieni – jų mažuma – patys augina gėles ir jas parduoda. Kiti perka gėles bazėje ir prekiauja jomis įsigiję verslo liudijimą, treti – įmonių pasamdyti darbuotojai.

„Mes patys gėles perkame urmo bazėje, o tada parduodame turguje. Pašalsime truputį, bet gal kokį litą užsidirbsime. Reikia mokesčiams susirinkti. Vien už kiosko nuomą per mėnesį mokame 600 litų“, – sakė Galina. Ji prisipažino: „Pernai per Kovo 8-ąją uždirbome 670 litų. Tai jau buvo mūsų pelnas. Bet pernai ir kovo 7-ąją buvo tiek pirkėjų, kiek niekada daugiau nemačiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per kovo 8-ąją visada uždirbame daugiau negu paprastą dieną. Jeigu nebūtų švenčių, gal net uždaryti kioską reikėtų, – sakė jau kelis dešimtmečius Konarskio turguje gėlėmis prekiaujanti moteris. Galina pasakojo, kad seniau patys augino ir parduodavo tik savo išaugintas gėles. – senstam, sveikatos jau mažiau turime, todėl dabar pardavinėjame kitų išaugintas.“

„Gėlė – ne plyta. Vieną dieną nepardavei, kitą ji jau ne tokia graži. Štai ir nuostoliai. O apskaičiuoti, kiek kurią dieną nupirks, neįmanoma. Ir spalvų negali pataikyti, ir nuo oro priklauso – gėlės šalčio nemėgsta. Įtemptas tas mūsų verslas“, – sakė Vida.

REKLAMA

„Mes – smulkios žuvytės, ir menkas tas mūsų verslas. Jeigu rytoj nebus labai šalta, jeigu neliks likučių, uždirbsime daugiau. Bet skaičiuosime, kiek uždirbome, tik rytoj vakare“, – aiškino Stasė.

Kad išgyventi padavinėjant gėles sunku, patvirtino ir greta Lukiškių aikštės prekiaujanti Loreta. „Pavalgyti užtenka. Tačiau visa kita – iš vyro atlyginimo“, – sakė ji.

Gėlių kainos

Frezijos, gerberos Konarskio gatvės turguje ketvirtadienio popietę kainavo – po 3 litus. Rožės kaip visuomet – kuo prašmatnesnės, tuo brangesnės.

REKLAMA

Tulpės po 2,5–3 litus už žiedelį. „Jei kotas trumpesnis, galima nusipirkti ir už 2 litus“, – atskleidė Henrika.

Lukiškių aikštės prieigose visos tulpės ketvirtadienio popietę kainavo po 3 litus. Tiek pat kainavo gerberos bei frezijos. Už narcizus, kurie moterims paprastai nedovanojami, Loreta ir jos kaimynės prašė po 2 litus už žiedelį. Už gvazdikus – po 3 litus. Jos tvirtino, kad tiek pat gėlės čia kainuos ir rytoj. Išskyrus rožes, kurios pabrangs kone dvigubai.

Paprašyta palyginti, kiek gėlės Kovo 8-ąją kainavo prieš metus ir dabar, Konarskio gatvės gėlių turgaus senbuvė Henrika sakė, kad pernai palyginti gražią tulpę buvo galima nusipirkti ir už 1,5 lito, o šiemet už tokią pat tikrai mokėsite apie 2 litus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų