REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Potencialus Visagino atominės elektrinės (AE) investuotojas – kompanijos „Hitachi“ prezidentas Hiroaki Nakanishi – ketvirtadienį ryte susitiko su Premjeru Andriumi Kubiliumi. Svečio teigimu, jeigu jo vadovaujama įmonė bus pasirinkta strateginiu investuotoju, ji prisiims ilgalaikius įsipareigojimus, o bendrovės gaminami reaktoriai atitinka aukščiausius saugumo standartus.„Hitachi“ supranta Visagino atominės elektrinės svarbą regionui ir labai gerbia Lietuvos Vyriausybės ryžtą įgyvendinant projektą“, – sakė H. Nakanishi.

REKLAMA
REKLAMA

„Įgyvendindami projektą optimizuosime statybą ir bendradarbiausime su vietos kompanijomis“, – žadėjo „Hitachi“ prezidentas.

REKLAMA

Premjeras A. Kubilius kalbėjo, kad šiuo metu vyksta derybos, potencialių strateginių investuotojų atrankos procesas, todėl pasiūlymai gali būti tobulinami ir tikslinami. A. Kubilius teigiamai atsiliepė apie tai, kad „Hitachi“ kompanija ypatingą dėmesį skiria branduolinei reaktorių saugai užtikrinti.

„Vyriausybė ir toliau skrupulingai vykdys įsipareigojimą užtikrinti lygias sąlygas dalyviams ir visišką konkuruojančių pasiūlymų analizės vertinimo objektyvumą, todėl daugiau detalių apie pateiktus pasiūlymus ir procesą atskleisti negalime“, – sakė Ministras Pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš „Hitachi“ tikisi saugiausių technologinių

Dar prieš ketvirtadienio susitikimą, kalbėdamas „Žinių radijuje“, Premjeras tarptautinės atominės energetikos kompanijos „Hitachi“ prezidento Hiroakio Nakanishio atvykimą į Lietuvą vertino kaip Visagino atominės elektrinės (AE) projekto brandos pripažinimą. Ministras Pirmininkas tikisi iš galimo strateginio investuotojo saugiausių technologinių bei ekonomiškai naudingų pasiūlymų.

„Tokį dėmesį, kai pats prezidentas atvyksta į savo pasiūlymų pristatymą Vyriausybės komisijai, mes vertiname kaip labai rimto potencialaus  investuotojo rimtą ketinimą ir paties Visagino AE projekto parengimo brandos pripažinimą“, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Premjero, derybų detalės yra konfidencialios, bet principinė nuostata yra ta, kad strateginis investuotojas pasiūlytų ir saugiausius technologinius sprendimus, ir kad projektas būtų ekonomiškai naudingas, gebantis konkuruoti su visomis galimomis alternatyvomis gaminant elektros energiją, ir kad tiktų ne tik lietuviams, bet ir regiono partneriams.

Vyriausybės nariai jau trečiadienio vakarą buvo neformaliai susitikę su H. Nakanishiu. Ketvirtadienio rytą rengiamas jau oficialus susitikimas Vyriausybėje.

„Hitachi“ prezidento vizitas bus pirmasis tokio masto korporacijos aukščiausio rango pareigūno apsilankymas Lietuvoje.

REKLAMA

„Hitachi“ centrinė būstinė yra Tokijuje. Šioje tarptautinėje aukštųjų technologijų ir paslaugų korporacijoje visame pasaulyje dirba apie 360 tūkst. darbuotojų, metinė apyvarta viršija 260 mlrd. litų.

„Hitachi“ ypatingą dėmesį skiria socialinėms inovacijoms, pagrindinė veikla apima informacinių sistemų ir telekomunikacijų, energetikos, socialinės infrastruktūros ir pramonės, statybų, aukštųjų technologijų sektorius.

„Hitachi“ kartu su JAV bendrove „General Electric“ valdo 2007 m. įkurtą branduolinės energetikos kompaniją „Hitachi GE Nuclear Energy, Ltd“.

REKLAMA

Ši bendrovė perėmė per pusšimtį metų sukauptą „Hitachi“ ir „General Electric“ patirtį branduolinės energetikos srityje (nuo tyrimų, projektavimo iki atominių elektrinių statybos, testavimo ir priežiūros).

„Hitachi GE Nuclear Energy“ gaminamas branduolinis reaktorius yra vienintelė pasaulyje III kartos technologija, kuri jau naudojama praktikoje, t.y. šią technologiją naudojančios atominės elektrinės jau yra pastatytos ir gamina elektros energiją.

Be „Hitachi“, strateginiu investuotoju į Visagino AE siekia tapti ir „Westinghouse Electric Company“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planuojama, kad naujosios jėgainės galingumas būtų 1300 megavatų, tai yra daugiau nei dvigubai mažiau nei Ignalinos AE, kurią Europos Sąjungos reikalavimu Lietuva uždarė 2009 metų pabaigoje.

Planuojama, kad jėgainė 2020 metais turėtų jau pradėti gaminti elektros energiją.

Parengiamieji žemės darbai turėtų būti pradėti 2012 metais, o pirmasis betonas turėtų būti klojamas 2014 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų