Vėlų penktadienio vakarą Lietuvos laiku Europos futbolo čempionate paaiškėjo ir antroji pusfinalio dalyvė. Itin gražiame mače pergalę šventė Italija, kuri 2:1 (2:1) pranoko Belgiją.

Italai pusfinalyje susitiks su ispanais.

Komandos jau nuo pradžios džiugino žiūrovus gražiomis atakomis. Belgai nieko nelaukę surengė kelias pavojingas atakas, bet kiek pritrūko tikslumo.

Čia pat italai atsakė net ir įvarčiu. Tiesa, Leonardo Bonucci buvo užfiksuota nuošalė ir rezultatas liko 0:0.

Grėsmę italams kėlė pavojingi belgų lyderiai Kevinas de Bruyne ir Romelu Lukaku. Vis dėlo pirmieji mače įvartį pelnė būtent italai.

31 min. Nicolo Barella atsidūręs puikioje pozicijoje galingu smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė italus į priekį.

Netrukus rezultatas jau tapo 2:0. 44 min. Lorenzo Insigne fantastišku tolimu smūgiu padvigubini italų pranašumą.

Bet tai dar nebuvo pabaiga pirmajame kėlinyje. Paskutinėmis sekundėmis į italų vartus skiriamas 11 m. baudinys.

Giovanni di Lorenzo baudos aikštelėje prasižengė prieš Jeremy Doku.  O prie 11 m. žymos stojęs Romelu Lukaku jį realizavo užtikrintai.

Po pertraukos mačas buvo tokio paties greito tempo. Abi komandos kūrė atakas bei pavojingus epizodus.

Keliskart arti įvarčio buvo italai, bet dar arčiau jo buvo R. Lukaku. Belgų puolėjas iš kelių metrų pavojingai bandė uždaryti komandos draugo perdavimą, bet italus gelbėjo ir gynėjas, ir virpstas.

Belgija tikrai bandė sukurti ritmą šturmą. Vis dėlto jiems ryškiai trūko tikslumo ypač paskutinėje atakos stadijoje.

Tempas buvo pakankamai aukštas, bet italai sėkmingai apsigynė ir iškovojo pergalę, leidusią jiems tęsti kovas Europos čempionato pusfinalyje.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antrasis kėlinys:

90 min. Belgai bandė sukurpti šturmą, bet ne itin jiems tas pavyko.. Italai labai soldžiai apsigynė ir iškovojo pergalę 2:1 bei bilietą į pusfinalį.

79 min. Priverstinis keitimas. Puikiai čempionate žaidžiantis krašto gynėjas L. Spinazzola lygioje vietoje bėgdamas patyrė traumą ir iškart prašė keitimo. Žaidėjas negali tvardyti emocijų... realu, kad jam ir čempionatas gali baigtis, jei italai keliauja į kitą etapą..

71 min. Vėl pavojingi belgai. Nei Th.Hazardui, nei R.Lukaku nepavyko išnaudoti puikaus Nacero Chadli perdavimo.

66 min. Proga italams. Baudos aikštelėje iššokęs L. Spinazzola smūgiavo šalia virpsto.

61 min. PROGA! Romelu Lukaku neišnaudoja puikios situacijos. Italai šiaip ne taip apsigina.

55 min. Belgai bando atakuoti, bet trūksta tikslumo.

46 min. Komandos grįžta į aikštę. Prasideda šio fantastiško mačo antroji dalis.

Pirmasis kėlinys:

56 min. Belgai surengė kelias pavojingas atakas. Bet trūksta tikslumo.

47 min. F.Chiesa net ir krisdamas sugebėjo smūgiuoti, tačiau į vartus pataikyti nepavyko.

45 min. Baudinys! Baudos aikštelėje italai prasižengė prieš Jeremy Doku. Jį realizuoja Romelu Lukaku. Nuostabus futbolas pirmajame kėlinyje, po jo kol kas italai priekyje 2:1.

44 min. OHOOOOO, KOOOKS SMŪGIS.. Lorenzo Insigne fantastišku tolimu smūgiu dvigubina italų pranašumą.

31 min. ĮVAAAAAAAARTIS! Nicolo Barella atsidūręs puikioje pozicijoje galingu smūgiu į apatinį vartų kampą išveda italus į priekį.

24 min. Puiki porga! Greitoje atakoje K. de Bruyne stipriai smūgiavo iš po varžovo kojų, tačiau G. Donnarumma išgelbėjo Italijos rinktinę.

Netrukus italų vartininkas atrėmė ir pavojingą Romelu Lukaku smūgį.

20 min. Pirmosios geltonos kortelės mače už greitos varžovų atakos sustabdymą nusipelnė italas Marco Verratti.

13 min. Italai mušą įvartį, bet čia pat fiksuojama nuošalė. Įvartis nėra įskaitomas.

8 min. Belgai gana drąsiai bando bėgti į priekį, vis dėlo trūksta tikslumo.

2 min. Tik prasidėjus mačui Keviinas de Bruyne išvedė perdavimu į priekį R. Lukaku, bet belgas nespėjo prie kamuolio, kurį priėmė vartininkas. Gana aktyvi pradžia.

1 min. Rungtynės prasideda. Itin intriguojantis ir įdomus ketvirtfinalio mačas!

Startinės komandų sudėtys:

Belgija: Thibaut Courtois, Janas Vertonghenas, Thomasas Vermaelenas, Toby Alderweireldas, Thorganas Hazardas, Youri Tielemansas, Axelis Witselis, Jeremy Doku, Thomasas Meunie , Kevinas De Bruyne, Romelu Lukaku.

Italija: Gianluigi Donnarumma, Leonardo Spinazzola, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Giovani Di Lorenzo, Marco Verratti, Jorginho, Nicolo Barella, Lorenzo Insigne, Federico Chiesa, Ciro Immobile.