REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai  atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame atskleistas mechanizmas, kaip kelios sostinės bendrovės, tariamai remdamos gimnastikos klubą, išsisukdavo nuo pelno mokesčio.

REKLAMA
REKLAMA

Pirminiais tyrimo duomenimis, penkios Vilniuje registruotos bendrovės nesumokėjo daugiau nei 180 tūkstančių litų pelno mokesčio ir pasisavino 1,3 milijono litų. 9 asmenims, tiek realios veiklos nevykdančios sporto asociacijos vadovams, tiek bendrovių atsakingiems asmenims, pareikšti įtarimai dėl įvykdytų nusikalstamų veikų. Įtariamiesiems paskirtos įvairios kardomosios priemonės: rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas, įpareigojimas registruotis pas ikiteisminio tyrimo pareigūną bei užstatas, apribotas bendravimas su tam tikrais asmenimis.

REKLAMA

Nustatyta, kad pelno mokesčio schema naudojosi įvairios Lietuvos įmonės, kurios į realios veiklos nevykdančios viešosios įstaigos banko sąskaitą pervesdavo įvairias pinigines sumas – tariamą paramą sportui. Vėliau pervestieji pinigai buvo išgryninami ir, pasilikus tam tikrą sutartą dalį, tiesiogiai ar per tarpininkus grąžinami juos pervedusių įmonių atsakingiems asmenims. Įmonių atstovams, nepageidaujantiems naudotis bankiniais pavedimais, viešosios įstaigos direktorius ar jo žmona tariamą paramą grynaisiais pinigais įformindavo kasos pajamų orderiais, o sau pasiimdavo tik tam tikrą dalį nuo orderiuose nurodytos sumos. FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad sutuoktiniai už tokias teikiamas „paslaugas“ gaudavo nuo 6 iki 10 procentų, priklausomai nuo to, kokiu būdu į gimnastikos klubą įplaukdavo tariama parama.  Naudodami tokį mokesčių vengimo mechanizmą, bendrovių vadovai dirbtinai padidindavo įmonių sąnaudas ir taip sumažindavo mokėtiną pelno mokestį.

Atliekamame tyrime, kurį organizuoja ir kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra, pritaikytas laikinas nuosavybės teisės apribojimas į nekilnojamąjį turtą, kurio vertė 11 milijonų litų. Dalis bendrovių vadovų jau atlygino žalą arba sudarė žalos atlyginimo grafiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų