• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmoje straipsnio dalyje peržvelgėme tyrimus kuriuos atlikę mokslininkai nustatė, jog savanoriai dalyviai galėjo tiksliai nustatyti nepažįstamo žmogaus būdo bruožus pažiūrėję į jų nuotraukas. Paaiškėjo, kad iš fizinės išvaizdos galima pakankamai tiksliai įvertinti tokius veiksnius kaip žmogaus savigarba, ekstraversijos ar religingumo lygį.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją straipsnio dalį skaitykite čia.

Flirtas. McGill universiteto psichologų tyrimas, išspausdintas 2008 m. „Journal of Personality and Social Psychology“ (liet. „Asmenybės ir socialinės psichologijos žurnalas“) nustatė skirtingas lyčių reakcijas į flirtą.

REKLAMA

Mokslininkai atskleidė, kad vyrai, sutikę patrauklią, santykiais nesusaistytą moterį, pradeda mažiau palankiai žiūrėti į savo partnerį, o moterys labiau linkę tobulinti esamus santykius. Vyrų nuomone, flirtas su patrauklia kitos lyties atstove nekelia grėsmės jų santykiams, tačiau jie gali išmokti atsispirti pagundai, jei manys, kad tai gali atnešti neigiamų pasekmių. Pasitelkdami virtualios realybės scenarijus, mokslininkai tyrė, kaip 724 jauni heteroseksualūs vyrai ir heteroseksualios moterys, susaistyti rimtais santykiais, reaguos į trečios šalies pasirodymą. Vieno tyrimo, kuriame dalyvavo 71 nieko neįtariantys dalyviai vyrai, metu maždaug pusė dalyvių buvo supažindinti su patrauklia, flirtuoti linkusia moterimi, o likusieji ― su „užimta“ moterimi, kuri nekreipė į juos dėmesio. Po to dalyviai užpildė anketą, kurioje buvo paprašyti papasakoti, kaip jie reaguotų, jei jų partneris padarytų ką nors erzinančio, tarkime, pameluotų, kodėl atšaukė pasimatymą ar atskleistų apie savo antrą pusę „nepatogios“ informacijos. Vyrai, prieš tai susitikę su flirtavusia moterimi, buvo 12 proc. mažiau linkę atleisti savo antrai pusei, o 58 moterys, dalyvavusios tame pačiame bandyme, buvo 17,5 proc. mažiau linkusios atleisti. Žymus autorius dr. Johnas E. Lydonas pakomentavo:

„Pagal mūsų interpretaciją, šių tyrimų rezultatai parodo, kad vyrai nepajėgūs atremti pagundą. Tai nereiškia, kad mes sutinkame su tokiu teiginiu. Tiesiog vyrai tokį bendravimą su priešinga lytimi vertina kitaip nei moterys. Mūsų nuomone, jei vyrai iš tiesų tikėtų, kad patraukli, laisva moterys kelia grėsmę jų santykiams, greičiausiai jie bandytų juos apsaugoti“. Kito tyrimo autoriai tyrė, ar 40 dalyvių vyrų sugebės išmokti neflirtuoti, jei iš anksto bus susikūrę tam planą ar strategiją. Pusės jų buvo paprašyta įsivaizduoti, kad prie jų prieina patraukli moteris, ir užrašyti strategiją, padėsiančią apsaugoti savo santykius su antrąja puse. Tolimesniuose virtualios realybės scenarijuose šios grupės dalyviai buvo labiau linkę atsitraukti. O štai moterims, kaip išsiaiškino tyrėjai, toks pasiruošimas nereikalingas. Johnas E. Lydonas aiškina: „Moterys yra įpratusios apdairiai vertinti patrauklių vyrų buvimą šalia. Šie rezultatai parodo, kad net jeigu vyras yra atsidavęs santykiams su savo antrąja puse, jam vis tiek gali reikėti susikurti strategiją, padedančią išvengti prieinamos, patrauklios moters kerų. Tokios strategijos gal ir negarantuoja 100% sėkmės, tačiau garantija vis tiek kur kas didesnė nei tuo atveju, jei vyras nebus pasiruošęs konkrečioms savo veiksmų pasekmėms“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų