REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia pasaulio farmacijos bendrovė „Pfizer“ trečiadienį pripažino JAV vyriausybės jai pateiktus kriminalinius kaltinimus ir dėl trylikos jos netinkamai pardavinėtų vaistų sumokės 2,3 milijardus dolerių baudų ir kompensacijų.

REKLAMA
REKLAMA

Vien tik bauda sudaro 1,3 milijardus dolerių ir yra visų didžiausia bauda, skirta JAV farmacijos bendrovei, praneša „Reuters“.

REKLAMA

JAV vyriausybė itin didelę baudą skyrė, kadangi „Pfizer“ pakartotinai nusižengė, brukte brukdama vaistus gydytojams ir pacientams ne pagal jų paskirtį.

„Pfizer“ dar 2004 metais gavo 430 milijonų dolerių baudą dėl nederamos pardavimo praktikos, ir nuo tada jos veiklą tyrė JAV valdžia.

JAV teisingumo departamentas nustatė, kad „Pfizer“ bendrovė vaistą „Bextra“ pardavinėjo kaip medikamentą nuo stipraus skausmo ir kitų nepatvirtintų indikacijų, o jos marketingo atstovai siūlė jį tiesiogiai gydytojams, nors net rekomenduojamos šio vaisto dozės nebuvo patvirtintos.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak pranešimo, parduodama šį vaistą, bendrovė taip pat pasitelkė patarėjų tarybas, konsultantų susitikimus, o gydytojams atsilygindavo kelionėmis į prabangius kurortus, taip pat vartojo klaidinančius teiginius apie vaisto saugumą ir efektyvumą.  

Bendrovei taip pat skirta 1 milijardas dolerių bauda pagal civilinius ieškinius dėl JAV maisto ir administracijos nepatvirtintų vaistų pardavinėjimo ir užmokesčio gydytojams.  

Teisingumo departamento atstovai sako, kad kova su apgavystėmis sveikatos apsaugos srityje yra vienas prioritetų, prezidentui Barackui Obamai siekiant įgyvendinti sveikatos apsaugos sistemos reformą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sandra Jordan, buvusi federalinė prokurorė, sako, kad jei „Pfizer“ būtų užginčijusi vyriausybės skirtą baudą teisme ir būtų pralaimėjusi, o teisėjas dar būtų paskelbęs ir kriminalinį nuosprendį, tai būtų reiškę „Pfizer“ kaip verslo struktūros mirtį.

„Pfizer“ turės sumokėti 503 milijonus dolerių už netinkamą prekybą „Bextra“, 301 milijoną už prekybą vaistu nuo šizofrenijos „Geodon“, 98 milijonus už prekybą antibiotiku „Zyvox“ ir maždaug 50 milijonų dolerių už prekybą jos itin išpopuliarintu vaistu nuo nervų skausmo „Lyrica“.

REKLAMA

 „Pfizer“ pareiškė, kad daugelis nusižengimų padaryti 2005 metais ar dar anksčiau. Tačiau kai kurie pažeidimai padaryti 2007 metais, o dėl netinkamo vaisto nuo epilepsijos „Neurotin“ pardavimo tyrimas tęsiamas.

Dabartinis JAV valdžios sprendimas numato, kad „Pfizer“ veikla bus stebima dar penkeris metus, o bendrovės tinklalapyje turės būti skelbiama informacija apie užmokestį gydytojams, įskaitant keliones. Taip pat turės būti sukurta tvarka, kad gydytojai galėtų pranešti apie įtarimų keliančią „Pfizer“ atstovų veiklą.

Iki šiol didžiausia JAV farmacijos sektoriuje skirta bauda buvo 1,42 milijardai dolerių. Šiemet ji buvo skirta „Eli Lilly“ bendrovei už neteisėtą prekybą „Zyprexa“ vaistu nuo šizofrenijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų